Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dysk Silicon Power - problem z dyskiem czy front USB ?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Dysk Silicon Power - problem z dyskiem czy front USB ?

Witajcie.
    Mam problem z dyskiem USB Silicon Power 2TB.

Używam komptera stacjonarnego - maszyna do pracy za około 10k - wykluczam inne problemy bo wszytko chodzi jak złoto.

Podłączam dysk do USB 3.x na frontowtm panelu - dysk na początku działa ok, ale system atakuje dźwiękami "podłączono urządzenia" - dźwięk powtarza się wielokrotnie.
    Próbuję skopiować pliki - kilkga GB poszło gładko. odtwarzam filmy i nagle w środku filmy VLC player krzyczy że błąd.

Odpalam program HDTune - i zakładkę Error scan. początkowo leci na zielono, a nagle zmiana i wszsytko jest na czerwono.
    Myślę, albo szrot, albo jest problem z zasilaniem (dysk zasilany poprzez 1 kabel a nie kabel typu Y).
    Porty frontowe są sprawne - testowane z różnymi pendrive.
    Podłączyłem dysk do portu "nie wyniesionego" tj. z tyły obudowy - dysk chodzi bez zarzutu.

Czy USB na front panel może być powodem tych nieprawidłowości ? Nie znam specyfikacjie USB 2.x vs 3.x, ale czy 3.x nie ma wyższej wydajności prądowej?
    Czy oddawać dysk (zakup przez net minęło 12 dni więc mogę oddać)? Podejrzewam, że jest niewinny i problemem jest zasilanie "na granicy".
    Poza tym kultura puacy i budowa 10/10 (jest pancerny i solidny).

Trochę mnie martwi że w środku Seagate. Chciałem kupić obudowę i osobno dysk HGST (brak 2TV) lub Toshiba).
    Ale obudów jest cała masa i nie wiadomo na którą się zdecydować. Sam dysk Toshiby kosztuje niemal tyle co ten kompletny produkt.

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (66) Awatar ivanov
    Cytat Zamieszczone przez srebrnylis Zobacz posta
    Witajcie.
    Podłączyłem dysk do portu "nie wyniesionego" tj. z tyły obudowy - dysk chodzi bez zarzutu.

Czy USB na front panel może być powodem tych nieprawidłowości?
    Przecież sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, w dodatku prawidłowo.

Specyfikacje nie mają nic do tego. Najprawdopodobniej wyprowadzenie portu na front jest słabej jakości, co generuje problemy.

Jaką masz tą budę?

- - - Aktualizacja - - -

Jak chcesz obudowę HDD, to ta jest sensowna i nie kosztuje zbyt dużo.

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = HD7970 Lightning = 32 GB DDR4 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Tak też przypuszczałem od początku - zbyd duży spadek napięcią i dysk płata psikusy
    Obudowa to PHANTEKS Enthoo Evolv

Ten Transced wygląda bardzo fajnie. Sądzisz że warto kupić Toshibę + obudowę Transcend? Czy Toshiba jest bardziej wiarygodna niż Seagate?

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (35) Awatar tomcuk
    Mam dokładnie to samo na Antecu Twelve Hundred V3, normalka . Po prostu podłączaj do tylnego panelu, nic z tym nie zrobisz.

A co do "wiarygodności" Tosiby, to jeden pies - prawdopodobieństwo awarii jest bardzo zbliżone.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-4)
    Cytat Zamieszczone przez tomcuk Zobacz posta
    Po prostu podłączaj do tylnego panelu, nic z tym nie zrobisz.
    Aktywny hub wyprowadzony z tylnego usb na front nie ogranie przypadkiem ?

Polecam ten - mam go osobiście.

Mógłby wprawdzie być aluminiowy, a nie plastikowy oraz cięższy, ale to chyba i tak najlepszy hub USB 3.0 na rynku.

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = HD7970 Lightning = 32 GB DDR4 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

No to chyba zostanę przy Silicon Power. Dysk zbudowany jest solidnie i będę korzystał z portu na tyle obudowy.
    Ale gdybym teraz kupował to rozważyłbym obudowę Transcend która wygląda bardzo fajnie .

Jak co, to tu masz reckę

8018 MHz

Uprawnienia umieszczania postów