Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Walki audio ciąg dalszy

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov

Walki audio ciąg dalszy

Może ktoś jeszcze pamięta moje boje z Logitech Z-906

Głośniki działają dobrze, ale miałem problem z inną rzeczą, która jest z nimi związana.

Jako że mam dwa zestawy głośników frontowych, mam do nich podłączony przełącznik.

Pozwala on przełączać się między głośnikami przy monitorze, a głośnikami przy telewizorze.

To ta szara skrzyneczka, do której jest podłączonych sporo przewodów (dokładnie 12).

Samo znalezienie odpowiedniej skrzynki nie było proste. Absolutna większość rozwiązań dostępnych na rynku jest przewidziana dla sytuacji 2 wejścia (źródła) - 1 wyjście. U mnie sytuacja jest odwrotna: 1 źródło - 2 wyjścia (dwa niezależne zestawy głośników).

Udało się znaleźć co mnie interesowało. Aczkolwiek nie obyło się bez problemów.

1) Przełącznik okazał się bardzo lekki.

Solidne kable przykręcone do niego od tyłu powodowały, że jego front cały czas był uniesiony. W dodatku to bardziej kable dyktowały gdzie przełącznik stoi, nie można go było umiejscowić np. na rogu subwoofera.

2) Podłączone do niego głośniki potrafiły przestać grać. Trzeba było walnąć w skrzyneczkę pięścią, aby sytuacja się unormowała. To było nie do przyjęcia i przesądziło o poprawie fabryki.

Po otwarciu kazało się, że rozdzielacz jest wyjątkowo dziadowsko wykonany. Przewody były cieniutkie, a ze względu na funkcjonalność przełącznika, do niektórych złącz wchodziły jednocześnie dwa przewody (jestem pewien, że to było powodem kłopotów).

Funkcjonalność komplikująca budowę, polegająca na tym, że można włączyć jednocześnie wszystkie 4 głośniki podpięte do rozdzielacza zupełnie nie była mi potrzebna. Tak więc uprościłem całość i zamontowałem porządne przewody 2,5mm2.

Do tego na spód wsunąłem dociętą płytkę ołowianą o grubości 3 mm i przykleiłem ją klejem termotopliwym.

Dla jeszcze większego dociążenia kupiłem ołowiane ciężarki wędkarskie.

Je też musiałem nieco dociąć i przykleić klejem termotopliwym.

Środek po modyfikacjach prezentował się tak.

Jeszcze pozostało wykonać nacięcia w górnej pokrywie, tak by nie kolidowała z ołowianymi ciężarkami.

Teraz przełącznik jest ciężki, nie rusza się miejsca, a co najważniejsze głośniki do niego podłączone grają jak potrzeba.

Tylko niech ktoś mi powie, czy nie można było tak od razu. Dopłaciłbym do lepszej wersji, żeby nie musieć się z tym babrać. Problem jedynie w tym, że żadnej lepszej wersji nie ma...
    Ostatnio edytowane przez ivanov ; 19-03-2017 o 23:51
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Redaktor i Administrator Extreme overclocker Reputacja:   (20) Awatar majkel_94
    Nie prościej było przykleić na dwustronną taśmę, niż wklejać ołowiane ciężarki?
    | Intel Core i7 2700K @ 4,5 GHz 1,35V | Gigabyte Z68X-UD3H LGA1155 | Kingston Savage 2x8 GB @ 2133 MHz CL9 1.65V |
    | 2x Samgate F3 500GB HD502HJ - Hybrid RAID 0+1 | Kingston HyperX 3K 240GB SATA III | Corsair VS650 |
    | Gigabyte GeForce GTX 970 4GB Gaming G1 @ 1550/7200 MHz | Xonar DX | BitFenix Shinobi | Dell P2414H 24" 1080p AH-IPS |

To nie ma być do niczego przytwierdzone na stałe

Nie ma mowy o takich barbarzyńskich rozwiązaniach
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Teraz Ty i Twój sprzęt ołowicy się nabawi. Te białe kostki to jakieś rezystory przeciw zakłóceniowe? Po co je ktoś tam wlutował?

Wystarczy wklepać w google widoczne na zdjęciu oznaczenie 5W-20RJ.

Najwyraźniej były potrzebne przy układzie, który był oryginalnie. Przy tym jak to było tanio zrobione nie sądzę, żeby ktoś ładował dodatkowe elementy bez potrzeby
    8018 MHz

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Raczej chińczyk wlutował je aby "zwrotnica" na bardziej skomplikowaną wyglądała i +2$ do ceny.
    No bo po co rezystor na zwykłym, manualnym przełączniku i minimalnym napięciu głośnikowym? Zresztą nieważne, kto tam chińczyka zrozumie.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar anakolót
    Ja nie miewam takich problemów, nie mam głośników chociaż przydałyby się kiedyś jakieś sobie sprawić

Uprawnienia umieszczania postów