Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Oc q9550 + p5k

Mieszany widok

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Oc q9550 + p5k

Witam, posiadam dość leciwego kompa i wciąż zbierając kasę na lepszy chciałem podkręcić to co mam obecnie.
    Specyfikacja kompa to
    CPU: Core2Quad Q9550 2,83GHz
    Chłodzenie: ArcticCooling Freezer 7 Pro
    Pasta: AAB Cooling 8,5WmK
    Płyta: Asus P5K Green
    RAM: 2x1GB Patriot PSD22G800KH 800MHz + 2X2GB Kingston 800MHz niestety nie znam modelu.
    Zasilacz: OCZ600SXS 600W
    Obudowa: Raidmax Ninja

Niestety jestem prawie kompletnym laikiem w OC i mam prośbę czy ktoś jest w stanie przeprowadzić mnie przez proces OC krok po kroku? Jak zmieniać wartość zasilania, fsb itp. Ściągnąłem już potrzebne programy które śa wymienione w przyklejonym tematie: Core Temp, CPU-Z i OCCT.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (-4)
    wyłącz EIST i C1E
    następnie pcie frequency zmień na async/ 100 mhz.
    memki ustaw na 800 jak możesz albo na najmniejszy możliwy dzielnik
    i zacznij kręcić schematem:
    odpalasz bios podbijasz fsb o 10 saveujesz wchodzisz do windowsa testujesz i sprawdzasz temperatury (szybciej będzie cinebench r15, ale tylko początkową stabilność na koniec i tak wypada occt puścić)
    i robisz tak w kółko aż wywali bluscrean albo test (no chyba że procek zacznie tracić wydajność wtedy wracasz do poprzedniej wartości) wtedy podbijasz napięcia cepa o trochę (byle nie przekroczyć 1.30V) jak tą metodą ustalisz maximum procka ustawiasz te wartości najopłacalniejsze i puść occt na co najmniej 4h i po 10 min idle na początku i na końcu testu później możesz się bawić z memkami (albo i nie twój wybór) i ich taktami/timingami. Jak wszystko będzie już kk odpal z powrotem EIST i C1E.
    BTW jaka karta bo może to ona spowalnia system ?

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Po co się produkujesz...

Wszystko jest w przyklejonym wątku
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Żebym ja wiedział chyba juz z automatu zaczynam leciec tia

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Niestety nie mogę znaleźć w biosie opcji EIST. wyłączyłem C1E, zmniejszyłem mnożnik i obecnie mam już fsb400 i komputer działa bez problemów. temperatura proca w stanie spoczynku 37 . co do cinebench'a rozumiem, że mam odpalić cpu? podczas testu temp max 45 . karta graficzna narazie 260gtx ale w przyszłym tygodniu będzie 650ti boost 2gb.

EDIT:

fsb424 x6.0 max temp podczas cinebencha 50st - wynik 284pkt
    Ostatnio edytowane przez emilbowl ; 20-04-2017 o 13:22

Cytat Zamieszczone przez emilbowl Zobacz posta
    Niestety nie mogę znaleźć w biosie opcji EIST. wyłączyłem C1E, zmniejszyłem mnożnik i obecnie mam już fsb400 i komputer działa bez problemów. temperatura proca w stanie spoczynku 37 . co do cinebench'a rozumiem, że mam odpalić cpu? podczas testu temp max 45 . karta graficzna narazie 260gtx ale w przyszłym tygodniu będzie 650ti boost 2gb.

EDIT:

fsb424 x6.0 max temp podczas cinebencha 50st - wynik 284pkt
    EIST powinien jeśli się nie mylę na tej płycie być w tej samej zakładce co C1E

Dalej zmień mnożnik na maksymalny (9 jak się nie mylę) i daj podstawową wartość FSB i kręć jak pisamłem w 2 poście

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Szukaj pełnej nazwy lub części pełnej nazwy EIST czyli Enhanced Intel SpeedStep Technology.

Uprawnienia umieszczania postów