Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z podkręcaniem 4770k

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Problem z podkręcaniem 4770k

Cześć mam pewien problem.
    Otóż posiadam 4770k i płytę Asus Z87M-PLUS.
    Mimo ustawiania wysokich napięć (np na manual 1.390V) procesor dalej jest trochę niestabilny, mimo tylko 4.5GHz. Na niższych napięcia jest tylko gorzej.
    Zasilacz to ocz zs 650w
    Temperatury ok. 90°C (grandis + liquid ultra)
    Macie pomysł co może być problemem?
    Słyszałem, że może to wina słabej sztuki procesora.
    Poniżej wysyłam zdjęcia mojego bios

A i jeszcze zapomniałem, bluescreeny rzadko się pojawiają, najczęściej gdy jest za małe napięcie, to komputer po prostu nagle się wyłącza po ok.5 sekundach benchmarku (OCCT/Realbench).

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar Rabit
    1. temperaturę zbij do 80C to będzie stabilniejszy
    2. Płyta do średniego OC przy 4.5 sekcja zasilania może nie wytrzymywać daj na nią nawiew z dodatkowe wentylatora, problem z ASUSami z tej półki cenowej jest taki że jak sekcja zbyt obciążona to się przegrzewa i spada napięcie przez nią podawane. Sprawdź w np Hw monitor napięcie na CPU przy 4.5GHZ idle i obciążenie jeśli gubi powyżej 0.05V to winą niestabilności jest sekcja.
    2a, *( dodatkowo jeśli czuje się na silach ) wymiana termopadów na sekcji na coś lepszego lub/i cienkiego , lub zastąpienie ich pastą ale tu trzeba bardzo uważać bo sekcja czasami ma nierówne elementy lub wystające elementy i zbyt cienki pad jak i pasta może być przyczyna zwarcia, lub spalenia sekcji w przypadku pasty gdy jakiś element jest niżej od innych i radiator do niego nie styka wtedy pasta nic nie poradzi.
    czyli sprawdź jak sprawa wygą po radiatore do sekcji zasilania ;
    AMD X4 860k @ 4,4Ghz, Sapphire R7 260X 1GB DDR5, ASUS A88XM-A, Corsair Vengage 8GB @ 1866 CL9, , Samsung 500GB Silentium Deus M1 550W

Ok dzięki mam termopady, jak i pastę tg-3 (Tt), obczaję jak wygląda sekcja zasilania w weekend, a tymczasem ustawię na stockowe taktowanie. Co sądzisz o delidowaniu tego procka (wydrukowana w 3d maszynka, działa podobnie jak imadło, lecz bezpieczniejsza) i kupieniu w przyszłości chłodzenia cieczą (ok 400zł)?

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (35) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez Rabit Zobacz posta
    1. temperaturę zbij do 80C to będzie stabilniejszy
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Cytat Zamieszczone przez tomcuk Zobacz posta
    Xd?

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (35) Awatar tomcuk
    Zbicie temperatury w niczym nie pomoże. Płyta ma słabą sekcję, tak więc ~1,35 V na rdzeniach/cache bym zdecydowanie nie przekraczał. System Agent i Analog/Digital I/O maksymalnie +0,2 V, a Ty już +0,3 V masz. Zresztą, to pomaga przy OC pamięci, więc nie ruszaj w ogóle i zostaw na stock. VCCIN na 1,9-2 V trzymaj, Core/Cache jak wyżej - 1,35 V maksymalnie. Podkręcaj wszystko po kolei, na początek taktowanie cache na (powiedzmy) 3,5 GHz, zaś pamięci na 1600 MHz CL 9-9-9-24 @ 1,65 V. Dojdziesz do limitu taktowania rdzeni, to pobawisz się resztą. Bo w tej chwili, to równie dobrze możesz mieć niestabilność nie od 4,5 GHz na rdzeniach, ale od 4,2 GHz na cache.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Uprawnienia umieszczania postów