Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Laptop do 5000zł

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Laptop do 5000zł

Witam.
    Jeśli to nie odpowiednie forum do laptopów to sorry, wywalcie temat.

Szukam laptopa do 5000 zł. Kupować będę w Polsce.
    Czego oczekuję i do czego będzie wykorzystywany laptop:
    -będzie działał na Win10
    -matlab/simulink - program do obliczeń
    -AutoCad - głównie tworzenie schematów elektrycznych
    -programowanie: c, głównie programowanie mikrokontrolerów
    -InTouch i inne - tworzenie interfejsów multimedialnych: prosta grafika i trochę programowania
    -laptop musi mieć możliwość podłączenia dodatkowych 2 monitorów oraz wejście do LAN
    -codzienność, czyli przeglądanie neta i oglądanie filmów
    -laptop ma służyć na lata
    -przekątna monitora >= 15,6"
    Chciałbym aby płynnie i szybko działał przy wielu otwartych programach, z dość prostą grafiką, ale wymagającą dużej liczby obliczeń.

-na laptopie NIE będę grał w gry, nie będę zajmował się profesjonalną obróbką zdjęć, czy filmów
    -nie liczy się dla mnie waga, ani długość pracy na baterii, czy cichość pracy (oby nie odleciał he he )

Zamierzam wykorzystać część RAM'u od stworzenia RamDisk'u i wsadzenia tam plików tymczasowych systemu i całej przeglądarki internetowej - ją używam najczęściej. Przy starcie systemu chcę ją zgrywać z HDD (jest to opisane gdzieś na forum).
    Moje pytania to:
    1.czy warto celować w dyski SSD PCIE, czy zostać przy M2? (oczywiście jako drugi dysk HDD)
    2.ile ramu polecacie w rozwiązaniu z RamDyskiem, 16 czy iść na całość w 32 gb? + co jeszcze oprócz plików tymczasowych polecacie wrzucić na RamDysk, plus czy różnica między 2133mhz a 2400 jest znacząca?
    3.karty graficzne są właściwie do wyboru 3: GTX 1050, GTX 1050 Ti, GTX 960M myślę że każda mi wystarczy
    4. procesor : Intel Core i7-7700HQ, to chyba najlepsze co dostanę w tej cenie?
    5. do wyboru są głównie laptopy MSI i Lenovo, jest też Dell i Acer. Czy niezawodność MSI i Lenovo jest porównywalna do Della i Acera?

Przepraszam, ze tak długi tekst, ale chciałem w miarę dokładnie opisać problem. Będę wdzięczny za podpowiedzi )) Pozdro
    Ostatnio edytowane przez steffek07 ; 28-06-2017 o 23:00

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (67) Awatar ivanov
    1. Widzę, że się zagmatwałeś. M.2 to złącze, PCIE to interfejs, czyli dwie różne rzeczy.
    SSD na złącze M.2 może wykorzystywać interfejs SATA (wolniejsze dyski) lub PCIE (szybsze dyski).
    Najlepiej bierz dysk NVME (to z kolei protokół, nowsza wersja AHCI). Jeśli dysk jest NVME, to z automatu musi być PCIE

2. Do RAMdysku minimum 32 GB. Jak nie renderujesz i nie grasz to różnica wydajności między taktowaniami nie jest aż tak duża. Ale jakaś z pewnością jest.

3. Im nowsza tym lepsza, bo później stracisz wsparcie. Czyli w tym wypadku GTX 1050 będzie git.

4. Byle nie i7 z serii niskonapięciowej, bo te procki nie mają 8 wątków, czyli nie powinny nawet nazywać się i7

5. Ja bym brał Della. Aczkolwiek to jest nieco osobista preferencja.
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Polecam Acer VX5-591G https://www.x-kom.pl/p/342373-notebo...0-gtx1050.html
    + mocny procesor 4 rdzeniowy 8 wątków
    + 16 GB RAM
    + WINDOWS 10
    + szybki dysk SSD
    + szybka grafika 1050
    + ekran IPS

Laptop Lenovo Y700 i7-6700HQ 8GB 1TB GF960-4GB polecam

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-4)
    Cytat Zamieszczone przez steffek07 Zobacz posta
    -laptop ma służyć na lata
    Cytat Zamieszczone przez Dimer Zobacz posta
    Laptop Lenovo Y700 i7-6700HQ 8GB 1TB GF960-4GB polecam
    czytaj zanim proponujesz... Lenovo to szrot tyle w temacie...

Uprawnienia umieszczania postów