Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Wolne Lenovo t400

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-4)
    Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Jeśli zamierzasz zmienić na kości 2x po 4 GB, to musisz

1) Zrobić dokładny research, czy lapek na pewno 8 GB obsłuży.

2) Musisz kupić kości o identycznym taktowaniu, jak obecne.

To niestety nie działa tak jak w stacjonarkach, że wrzucisz 1066 MHz i Ci zwolni do 800 MHz, jeśli 1066 MHz nie obsługuje. Będzie czarny ekran i tyle.

Co do zmiany z 4 GB na 8 GB, to zależy jaka będzie cena, ale ogólnie rzecz biorąc robi to robotę, nawet przy nieco bardziej zaawansowanej pracy biurowej, tudzież otwarciu większej ilości zakładek w Chrome
    a tu będzie dodatkowy problem bo to lenovo i trzeba kupić ichniejsze ramy bo spora część chodzi tak se

- NCFOM - Guru overclockingu Reputacja:   (16) Awatar MJ
    Bez przesady, kupiłem na "pałę" Crucial'e 2x4GB i T61 biegał aż miło.

Co do tematu, fajna zabawa ale tylko dla pasjonatów marki bo opłacalności żadnej. Nie zmienia to jednak faktu że przygoda z moim Frankenpadem T61 dała mi chyba więcej frajdy niż składanie wypasionego pieca.

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar dziuchol
    Jeszcze Mam pytanie odnośnie procesora bo taki wychodził by najtaniej http://allegro.pl/procesor-intel-cor...6.html#thumb/5
    tdp 44W pociągnie sekcja zasilania na płycie, czy pójdzie coś z dymem bo może sobie chłodzenie też nie radzić?

Coś nawet w necie znalazłem:
    https://translate.google.pl/translat...45&prev=search
    Ostatnio edytowane przez dziuchol ; 10-07-2017 o 00:38

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (67) Awatar ivanov
    Powinien działać

Daj tylko dobrą pastę termoprzewodzącą.
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Fajnie. Dobrą pastę... możesz mi jakąś polecić? bo mam tylko jakąś tanią AAB Thermal Grease
    Ostatnio edytowane przez dziuchol ; 10-07-2017 o 00:55

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (67) Awatar ivanov
    Tu masz test.

TL DR
    Cena/jakość - Artcic MX-2

Wydajność - Gelid GC-Extreme albo Thermal Grizzly Kryonaut (tej wprawdzie nie ma w teście, bo wyszła po publikacji, ale jest nawet troszkę lepsza).
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

- NCFOM - Guru overclockingu Reputacja:   (16) Awatar MJ
    Nikt nie wspomniał to wklejam - http://tpfancontrol.com/

Jak będzie OCowanie to z pewnością się przyda

Różnica po wymianie dysku jest bardzo widoczna lecz chyba nie będę dalej w niego inwestował czas zmienić laptopa na coś bardziej rozwojowego...
    w tym musiał bym jeszcze wymienić procek/ram/baterię i nie kalkuluje się to wszystko jak podliczyłem.
    Dysk zostawię do następnego a tego może uda mi się sprzedać.
    Muszę zrobić jeszcze porządki w szafie bo mam jakieś stare graty ze stacjonarki jakieś 6x2gb OCZ ddr2 8500, płytę p5q i jakieś chłodzenie- może znajdzie się ktoś chętny na te starocie.
    Zakładam że jakiegoś tysiaka z górką będę mógł przeznaczyć na laptopa i teraz mam pytanie za czym w tej kwocie się rozglądać.
    Wymagania do sprzętu:
    1 chciał bym żeby był solidny tak jak seria lenovo (czasem go zabieram w teren) ale do niej się nie ograniczam mógł by być jakiś np. dell
    2 długi czas działania na baterii
    3 lepszy dźwięk jak w t400 bo czasem przy max głośności słabo słychać i zdecydowanie przeszkadzało mi to w tym laptopie
    4 możliwość rozbudowy w przyszłości procesora ramu OC
    5 12"-14.9"
    6 używany

zastanawiam się nad modelem lenovo x240 ale nie wiem jakie ma możliwości rozbudowy
    RAM- chyba maxymalnie obsługuje 8gb
    Procesor- nie znalazłem nigdzie informacji czy jest wymienny -jeśli tak to jaki najmocniejszy jest w stanie obsłużyć?
    Ostatnio edytowane przez dziuchol ; 15-07-2017 o 09:19

Uprawnienia umieszczania postów