Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Pierwsze WC - pytania praktyczne

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Dzięki, spojrze na te alpenfohny.

Co do scythe slimowych to mnie bardzo kuszą ze względu na rozmiar. Jak z hałasem na pełnych 800 obr?

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (32) Awatar blabla123
    Miałem jakiegoś slima od Scythe, bodaj na Shurikenie pierwszej rewizji ale nie pamiętam już jak się sprawował
    Alternatywa to wentyle od Gelida ale z tego co pamiętam to one były niebieskie albo na niebiesko świeciły.

- NCFOM - Guru overclockingu Reputacja:   (22) Awatar MJ
    Gelidy do najtańszych nie należą ale jakość wykonania, wydajność oraz prostota konserwacji wynagradza cenę.

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Nie wsadzaj wentylatorów slim na chłodnicę - one generują zbyt niskie ciśnienie statyczne - zabijesz wydajność.

beQuiet z otwartą ramką też nie za bardzo się nadają. One nie generują dobrego ciśnienia statycznego właśnie przez ramkę (a dokładniej jej brak).

Teoretycznie EKWB Vardar powinny być super, ale one miały potworne problemy z rozrzutem jakościowym.

Jak możesz, to bierz NoiseBlocker eLoop - w zasadzie najlepsze wentylatory na chłodnice.

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

no te e-loopy wyglądają obłędnie, ale 80 zł za wentyl to kupa hajsu... A co do slimów to i tak czeka mnie epizod z nimi bo mam w budzie kilka miejsc, w których szło by upchnąć radiator, ale tylko właśnie ze slimem. Więc wydaje mi się, że chyba lepszy radiator ze slimem niż w ogóle bez radiatora. Co do slimów to te gelidy wyglądają przyzwoicie, jak nie będą za grube (scythe jest kapkę cieńsze jednak) to powinny fajnie działać. Pewnie skończy się na tym, że tam gdzie wejdą pełne pewnie się szarpnę na eloopa a tam gdzie nie, to pójdą gelidy. Dzięki za pomoc.

Pytanie czy:

a) Nie lepiej w takim wypadku wywalić chłodnice poza obudowę

b) Nie kupić lepszej budy

c) Nie pokombinować umiejscowieniem wentylatorów: np. chłodnica wewnątrz budy, ale jej wentylator już na zewnątrz. Wówczas zmieścisz grubsze wentylatory i grubsze chłodnice.

Miej na uwadze, że jak upychasz w obudowie chłodnice, to najlepiej, by zasysały chłodnie powietrze z zewnątrz. Na tym wideo jest ładnie pokazane jakie potrafią być różnice, jeśli zaciągasz ciepłe powietrze ze środka.

(wiem, że to trochę inny przypadek, ale zasada pozostaje ta sama - chłodnica powinna dostawać "świeże" powietrze)

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Znam tę regułę, i generalnie wszystko było by pięknie, gdyby nie pewien zajob - podobają mi się małe budy (pedofil, pedofil!). Stąd wcześniej alea s25w, teraz przesiadłem się do in win 301 (rozpatrywałem Define C jako alternatywę, ale mniejsze wygrało), gdzie opcji na chłodzenie jest kilka, ale opcji na wdmuchiwanie świeżego powietrza do radiatora - już mniej. Jednak wciąż myślę, że jeśli główne "grzałki" w budzie podczepi się do loopa to nie zostanie zbyt wiele elementów, które mocno zagrzeją powietrze, więc bardziej cenię sobie w tej chwili aspekt wizualny tego rozwiązania niż fakt, że być może przy innym obiegu powietrza miałbym na tych samych komponentach 5 stopni mniej. Za karę muszę brać pod uwagę wentylatory slim i upchać rady po kątach .

To się tyczy tez sytuacji, gdy masz kilka chłodnic w obudowie i jedna zasysa świeże powietrze z zewnątrz, wtłaczając gorące do środka obudowy, a inne chłodnice zasysają to podgrzane powietrze.

Weź rozrysuj ten układ który planujesz (nawet w paincie).
    8018 MHz

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (32) Awatar blabla123
    Do tej budy to raczej tylko AC, jeśli LC to na chłodnicach zewnętrznych. Możesz śmiało dać je gdzieś na szafkę, półkę czy pod biurko.
    I problem z wentylatorami rozwiązuje się sam, w takiej konfiguracji masz najniższe temp, a komp wygląda "czysto" wewnątrz.

Hmm. Najprostrzy układ proponowany przez producenta to 240 na front i 120 na tył, oba wydmuc***ące. Na upartego można spróbować dmuchać na frontowy radiator z zewnątrz, ale jeśli układ proponowany przez producenta będzie wystarczający to w sumie nie ma powodu tak kombinowac.

Docelowo myślałem zeby w ogóle dołożyć 240 na spodzie budy, no ale wtedy właśnie potrzeba slimów.

Na razie mam 120 ciągnące powietrze ze środka budy i może nie jest jakoś cudownie, ale jest absolutnie wystarczająco. Spodziewam się, że jak dołożyłbym jeszcze 240 to na proca i gpu by starczyło, niezależnie od kierunku pracy (zwłaszcza ze jak zwoduje gpu i cpu + mosfety to kończą się rzeczy które grzeją powietrze w środku).

Uprawnienia umieszczania postów