Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Pierwsze WC - pytania praktyczne

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Nie byłbym pewien, czy chcę podążać za wytycznymi firmy, która generuje takie kwiatki (screenshot z oficjalnej strony INWIN)
    Przypatrz się wyglądowi płyty głównej

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Przecież tak płyty nie da się zamontować, to jest lustrzane odbicie płyty odwrócone pewnie w Photoshopie.

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Weź do ręki płytę główną, albo przyglądnij się zdjęciu

Na tym renderze ona jest przecięta w połowie i złożona przeciwległymi krawędziami

+ rzecz jasna zamontowana tyłem do przodu (to widać na pierwszy rzut oka)
    Ostatnio edytowane przez ivanov ; 10-08-2017 o 17:07
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    No grubo pojechali. Wytyczne jak wytyczne, jakby mi tak kazali mobo wsadzić to mysle ze bym sie połapał . Jak mowilem w razie czego można odwrócić flow. Na razie korzystanie z powietrza z wewnątrz sprawdza mi sie, a sama buda jest mała i ładna. w tej chwili wydaje sie byc wystarczająco, zwlaszcza że chłodzę tylko proc i sekcję zasilania.

I jakby co - zgadzam sie, flow powietrza w tej budzie nie jest klasyczny i niekoniecznie lepszy niż klasyczny. Ale jesli daje radę to nie mam ambicji żeby było idealnie. Jak nie zatryka to wymienię na coś już sprawdzonego, choć może nie tak ładnego.

- - - Aktualizacja - - -

Takie coś mi wyszło:
    20170810_214316.jpg

Niepisana zasada LC "nie krzyżujemy węży".

No istnieje taka, ale też nie oszukam geometrii, i jeśli mam dwa bloki które chce złączyć, i jeden z nich ma wlot i wylot w linii z wlotem drugiego bloku, to chcąc-niechać skrzyżuję węże. Albo będę miał za ciasny łuk (i tak musiałem dać sprężynkę). Albo będę latał z wężami po całej budzie 5 razy.

Czy widzisz jakieś niebezpieczeństwo takiego układu w konkretnie moim przypadku?

Nie chodzi o niebezpieczeństwo tylko estetykę układu. Nie możesz obrócić tych dwóch bloków o 180 stopni? Z tego co widzę takie poobracanie rozwiązało by to krzyżowanie.

Tak, ale wtedy wchodzi problem za ciasnego łuku. Oryginalnie blok na CPU był odwrócony o 180 stopni i rurka między blokiem CPU a blokiem na sekcję się "złamała", i to nawet w sprężynce.

- - - Aktualizacja - - -

Miałbym kolejne praktyczne pytanie. Jak widać na zdjęciu wrzuciłem do środka diodki UV i wszystko się jarzy jak ta lala, ale kolor mi się nie podoba. W głowie mam żeby wnętrze było oświetlone na niebiesko, ale żeby płyn w rurkach mimo to się wciąż jarzył. Czy aby to osiągnąć wystarczy zrobić słabsze światło UV i dodać niebieskiego, czy robi się to w jakiś inny sposób? Generalnie sporo widać buildów na zdjęciach i jutubie, gdzie oświetlenie jest w jakimś kolorze, nie fioletowym, a wężyki i płyn mimo to się świeci.

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (32) Awatar blabla123
    Imo średnio to wygląda. Zrób zdjęcie z boku by ocenić lepiej.
    Co do płynu to szukaj tych z dopiskiem UV. Możesz kupić sam barwnik, np od Mayhems ale musisz sprawdzić czy nie zareaguje z Twoimi wężami. Jest gdzieś tabelka na sieci z tego co pamiętam.

Co do płynu to mam taki z dopiskiem uv, dokładniej ek cryofuel. I diodki tez mam uv. Jedyne co to drażni mnie fioletowa poświata, wolałbym żeby oswietlenie budy było niebieskie. Ale chciałbym żeby wężyki świeciły. Więc wracam do pytania - jak to się robi?

Uprawnienia umieszczania postów