Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: Pierwsze WC - pytania praktyczne

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (32) Awatar blabla123
    Tzn jak chcesz niebiecki kolor to taki barwnik czy płyn musisz dać do układu.
    By mieć ładne podświetlenie to ono tez powinno być w takim samym kolorze co płyn.
    Bo tak średnio rozumiem co masz na myśli pisząc by "wężyki świeciły". Same w sobie węże nie świecą, no chyba, że kupisz takie co reagują na UV również.

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    OK, to żeby była jasność i po kolei:
    1) moim celem jest aby mieć obudowę podświetloną w środku na niebiesko i żółte, jarzące się węże.
    2) w tym celu nabyłem przeźroczyste węże, żółty płyn UV oraz diodki UV (w budzie ich jest teraz 12 typu 5050)
    3) po zmontowaniu tego wszystkiego do kupy mam połowiczny sukces - żółtawo/zielone węże, porażka natomiast dotyczy oświetlenia, bo za żadne skarby nie można nazwać go niebieskim.

Mając taki stan na początek, chciałbym się dowiedzieć czy np:
    - jak dam np 12 diód niebieskich oraz 3 UV, to czy powinienem uzyskać efekt o jaki mi chodzi? (niebieskie oświetlenie i jarzące się wężyki?)
    - jeśli nie - to jak się to robi, żeby mieć oświetlenie budy w jakimś nie-UV kolorze, i jednocześnie mieć jarzące się wężyki/płyny UV?

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Żeby na niebiesko podświetlało budę musisz dać taśmę diod SMD niebieskich odcinek około 30-35 cm na dole i na górze obudowy. I na tej taśmie 30-35 cm między cięciami 5 cm mają być 3 diody czyli na odcinku 30-35 cm ma być diod 18-21 sztuk. Jak za słabo będzie podświetlało to daj jeszcze na tył i przód wewnątrz budy. Łapiesz? Dodatkowo do tego kilka diod UV aby płyn świecił. Ile, nie wiem bo UV się nie bawiłem, ale chyba też najlepiej dać pasek SMD diod UV. Kup z metr i wypraktykuj jak najlepiej będzie z UV.

@An2 dziękuję za odpowiedź, gwoli ścisłości jestem nieco obeznany z instalacjami oświetleniowymi na paskach LED, aktualne diody UV też są na pasku (20cm i 3 diody/5cm czyli tak jak napisałem 12 diód). Spróbuję zrobić konfigurację mieszaną i dam znać jak wyszło.

Hej, kolejne pytanie problemowe - czy jest jakiś klucz przy dobieraniu śrubek do chłodnic? Myślałem, że jeśli jest napisane, że chłodnica używa śrub m3 to jak kupię śruby m3 to będzie cacy, ale wczoraj przy próbie dołożenia chłodnicy 240 do kompa prawie się popłakałem, bo chłodnica tej samej firmy co poprzednia (Magicool) i wg producenta na śruby m3, ale żadne śruby dostarczone przez producenta nie chciały tam się zmieścić od spodu (w końcu użyłem śrubek od dysku twardego, ale to też ledwo dało radę), a od góry wchodziły z najwyższym wysiłkiem. Za to na chłodnicy, którą już miałem w kompie (120), do której musiałem użyć śrubek innej długości niż dostarczył producent, śruby te ledwo "łapały", a w jednym otworze w ogóle przegwintowałem otwór (kropelka poszła w ruch). Generalnie to jest jakiś popularny temat, czy po prostu czegoś nie wiem?

BTW - kupiłem wentylatory slim od Gelida, trochę się rozczarowałem, bo z trzech, które kupiłem jedne pracuje Ok w całym zakresie obrotów, jeden co jakiś czas sobie terkocze w denerwujący sposób, a ostatni w ogóle musiałem skręcić na 800 obrotów, bo powyżej tego robił taki jazgot, że się wytrzymać nie dało. Patrząc po tym najlepiej wykonanym generalnie wentyle są fajne, ale kontrola jakości to dno.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    http://overclock.pl/articles/show/id...dobor-chlodnic

Dwa akapity na samym dole.

W ogóle mugłbyś cały poradnik ivanov'a przeczytać sobie.

Hej. Czytałem ten poradnik, tylko nie pamiętam całego zdanie po zdaniu. I jak mówiłem - w przypadku mojej chlodnicy to raczej nie był ten case ze śrubami samogwintującymi, bo było napisane w specyfikacji chłodnicy że śrubki mają być m3 i takie też dostarczono w zestawie. Oczywiście można założyć że producent tak to załatwił, że chłodnica jest na samogwintujące śruby a w zestawie są zwykłe m3, ale jakoś mi się to w głowie nie mieści.

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (32) Awatar blabla123
    Najważniejszą zasadą przy chłodnicach to jest używanie oryginalnyś śrub, bo czasem możesz się naciąć właśnie
    Mam 2 chłodnice od nich i dostarczone śruby pasują bez problemu. Brałeś używkę czy nówkę?

Własnie nówkę. I właśnie oryginalne śrubki z tej nówki nie pasowały. Wszędzie otwory były za małe (najlepszy dowód - z trudem złapało na śrubki do dysków, które generalnie są sporo cieńsze niż dowolne m3 jakie widziałem). Teraz się trzyma ale obawiam się że jak bym przepakowywał chłodnice do innego kompa i rozkręcał cały ten kram, to już otwory się tak wyrobią, że będę musiał tam jakąś nakrętkę dolutować albo coś. Na szczęście były dość tanie te moje chłodnice... Może trafiłem po prostu słaby egzemplarz?

To skąd w razie czego wziąć "oryginalne" śruby o niestandardowym wymiarze? Magicool np dokłada do zestawu 30mm (przydatne tylko w jednej konfiguracji) oraz 35mm (generalnie nieprzydatne), tak naprawdę do tego potrzebne są <5mm i np przy wentylatorach slim coś z okolic 12-15mm. Skąd brać takie cuda i nie zepsuć chłodnicy?

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Cytat Zamieszczone przez joorva Zobacz posta
    Na szczęście były dość tanie te moje chłodnice...
    Obawiam się, że sam sobie odpowiedziałeś - jakość jest adekwatna do ceny.
    Gwinty w Phobyach nie są super, ale nie jest aż tak źle.
    Z kolei w HW Labs nie ma się do czego przyczepić.

Cytat Zamieszczone przez joorva Zobacz posta
    Skąd brać takie cuda i nie zepsuć chłodnicy?
    Sklep metalowy.
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Uprawnienia umieszczania postów