Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Pierwsze WC - pytania praktyczne

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (32) Awatar blabla123
    Tzn jak chcesz niebiecki kolor to taki barwnik czy płyn musisz dać do układu.
    By mieć ładne podświetlenie to ono tez powinno być w takim samym kolorze co płyn.
    Bo tak średnio rozumiem co masz na myśli pisząc by "wężyki świeciły". Same w sobie węże nie świecą, no chyba, że kupisz takie co reagują na UV również.

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    OK, to żeby była jasność i po kolei:
    1) moim celem jest aby mieć obudowę podświetloną w środku na niebiesko i żółte, jarzące się węże.
    2) w tym celu nabyłem przeźroczyste węże, żółty płyn UV oraz diodki UV (w budzie ich jest teraz 12 typu 5050)
    3) po zmontowaniu tego wszystkiego do kupy mam połowiczny sukces - żółtawo/zielone węże, porażka natomiast dotyczy oświetlenia, bo za żadne skarby nie można nazwać go niebieskim.

Mając taki stan na początek, chciałbym się dowiedzieć czy np:
    - jak dam np 12 diód niebieskich oraz 3 UV, to czy powinienem uzyskać efekt o jaki mi chodzi? (niebieskie oświetlenie i jarzące się wężyki?)
    - jeśli nie - to jak się to robi, żeby mieć oświetlenie budy w jakimś nie-UV kolorze, i jednocześnie mieć jarzące się wężyki/płyny UV?

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Żeby na niebiesko podświetlało budę musisz dać taśmę diod SMD niebieskich odcinek około 30-35 cm na dole i na górze obudowy. I na tej taśmie 30-35 cm między cięciami 5 cm mają być 3 diody czyli na odcinku 30-35 cm ma być diod 18-21 sztuk. Jak za słabo będzie podświetlało to daj jeszcze na tył i przód wewnątrz budy. Łapiesz? Dodatkowo do tego kilka diod UV aby płyn świecił. Ile, nie wiem bo UV się nie bawiłem, ale chyba też najlepiej dać pasek SMD diod UV. Kup z metr i wypraktykuj jak najlepiej będzie z UV.

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    @An2 dziękuję za odpowiedź, gwoli ścisłości jestem nieco obeznany z instalacjami oświetleniowymi na paskach LED, aktualne diody UV też są na pasku (20cm i 3 diody/5cm czyli tak jak napisałem 12 diód). Spróbuję zrobić konfigurację mieszaną i dam znać jak wyszło.

Uprawnienia umieszczania postów