Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Płyta główna MSI 970 Gaming pod OC FX8300?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Płyta główna MSI 970 Gaming pod OC FX8300?

Witam , poszukuje płyty głównej do OC fx8300 , czy MSI Gaming 970 jest wstanie podjąć ryzyko ? Cena jest przystępna dlatego też ten wybór.

CPU: AMD FX-8300 + FORTIS 3 v2
    GPU: Geforce GTX 970 G1 GAMING
    Zasilacz : (planowo) XFX Black Edition XTR 650W
    RAM: Crucial 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9

Płyta aktualnie: ASrock 980de3/u3s3 r2.0

Zmiana na intela nie wchodzi w grę ..

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (27)
    Cytat Zamieszczone przez Bastion Zobacz posta
    Zmiana na intela nie wchodzi w grę ..
    Polecam zmienić na Ryzena
    jeśli dalej fx to:
    http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-...978494449.html
    Udźwignie nawet 8ghz

W przyszłości juz tylko intel ale teraz muszę objechać na tym fx Potrzebuję kupić nówkę ze względu na fakturę do firmy. Oczywiście wiem o możliwości wystawienia faktury od osoby fizycznej ale jest jeszcze kilka innych względów.

Tylko intel ehh niby czemu ? AMD is back w procesorach tyle że gpu z****li
    Jeśli chodzi o nowe to:
    https://www.morele.net/plyta-glowna-...ssfire-518027/ a tak serio nic ciekawego z nowych nie widzę

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Tak is back ale tylko w sofcie wielowątkowym. Gierki nadal lepiej na Intelu banglają.
    Może za 2-3 lata będzie sens brania pod gry 6 lub 8 jajek imo.
    Teraz? Jeśli tylko grasz to ryż średnio wypada. Jak zrobisz użytek z all wątków to jest to jakaś alternatywa.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli nie banglasz tylko w wota i tego typu archaiczne gierki to jednak te 6/8 rdzeni są już obsługiwane a do wota Ryzen 1600 na 3,6 ram 2993 daje +100 fps na 1080p bez włączonej trawy (i raczej nikt jej nie włącza bo przeszkadza w grze) Na razie to gpu za słabe a nie procesory. Te 5% powyżej 60 fps już roli nie grają (no chyba że zapalony gracz csa na 500 fps i monitorze 240hz )

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (17) Awatar An2
    Weryl, wkładasz dwa GTXy 1080 Ti albo Titany Xp i Ryzen robi kupę. Bottleneck. Jak na razie to Intel X sobie radzi z tym najlepiej.

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Sądzę, że w dość sporej ilości gier nawet wykręcony na 4GHz ryż klęka i tak przed byle i5.
    Jak gry to dalej Intel ma monopol, owszem skurczy się lekko, bo ryż jest dość uniwersalny ale jednak w domowych warunkach nie rozwija skrzydeł, bo nie każdy robi viewporty czy coś tam renderuje.
    Jako platforma na przyszłość? Totalnie bez senu, milion razy obiecawali SOON i gówno z tego wychodził więc nie ma opcji bym tym razem również nie wyszło.
    Chyba, że patrząc na nasz bieda rynek i będziesz siedział na ryżu z 5 lat to może jest to jakaś opcja do kompa do domu, bo lepiej więcej jajek się przyda za te 2-3 lata, wcześniej nie, może w jakiś grach znów ryż dogoni i5 albo i i7 ale czy warto męczyć się dziś by może pograć lepiej jutro jak bierzesz Intela i masz spokój*.

*No prawie, bo jednak glut to jest c***oza

Cytat Zamieszczone przez An2 Zobacz posta
    Weryl, wkładasz dwa GTXy 1080 Ti albo Titany Xp i Ryzen robi kupę. Bottleneck. Jak na razie to Intel X sobie radzi z tym najlepiej.
    i7 7700k też a to jest defacto jego konkurent HEAD porównuj HEAD
    *Pozatym ilość linii pcie na pewno zachęca do robienia multi gpu
    Cytat Zamieszczone przez blabla123 Zobacz posta
    Sądzę, że w dość sporej ilości gier nawet wykręcony na 4GHz ryż klęka i tak przed byle i5.
    Jak gry to dalej Intel ma monopol, owszem skurczy się lekko, bo ryż jest dość uniwersalny ale jednak w domowych warunkach nie rozwija skrzydeł, bo nie każdy robi viewporty czy coś tam renderuje.
    Jako platforma na przyszłość? Totalnie bez senu, milion razy obiecawali SOON i gówno z tego wychodził więc nie ma opcji bym tym razem również nie wyszło.
    Chyba, że patrząc na nasz bieda rynek i będziesz siedział na ryżu z 5 lat to może jest to jakaś opcja do kompa do domu, bo lepiej więcej jajek się przyda za te 2-3 lata, wcześniej nie, może w jakiś grach znów ryż dogoni i5 albo i i7 ale czy warto męczyć się dziś by może pograć lepiej jutro jak bierzesz Intela i masz spokój*.

*No prawie, bo jednak glut to jest c***oza
    Czy ja wiem mam 1600 gdybym miał 1700 to bym potestował bo w przyszłym tyg mam i7 7700k i porównać na 1080ti jaka jest różnica dla kowalskiego podkręcającego z ytba
    Ale z glutem zgodzę się wolę amd i lut nawet gdyby było o 20% to bym i tak został na amd bo nie chcę za rok zmieniać płyty bo intel musi zarobić a i tak w ogólnym rozrachunku wychodzi wg mnie lepiej
    Ostatnio edytowane przez Weryl ; 30-09-2017 o 23:13

Mam rozumieć ,że tylko najdroższa płyta za ponad klocka jest wstanie znieść powiedzmy oc do 4.5 ghz ;O Temat trochę zszedł na bok .. Mimo to dzięki za pomoc

Uprawnienia umieszczania postów