Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Podkręcanie 6700K - skubany się grzeje

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Podkręcanie 6700K - skubany się grzeje

Witam.
    Posiadam procek 6700K na płycie ASUS Z170 PRO GAMING. Chciałem go lekko podkręcić, skorzystałem z AI Suite 3, ponieważ jestem zielony w temacie, a nie chciałem zniszczyć procka. Uzyskałem 4,3 GHz na dwóch rdzeniach, 4,4 GHz na dwóch kolejnych, jednak procek paskudnie się grzeje. Idluje na 40-50 stopniach, na testach przekracza 85. Mam chłodzenie Thermaltake Frio Silent 12, a więc optycznie niewielkie. Czy osiągnę lepsze wyniki ustawiając manualnie w BIOSie? Jeśli tak to co i jak ustawić, jakie wartości? Mam kasę na lepsze chłodzenie, jeśli jest konieczne (chcę uzyskać stabilne 4,5 GHz). Tylko pytanie, powietrzne czy wodne? Zastanawiałem się nad:
    1. Noctua NH-D15
    2. Nzxt Kraken X62
    3. be quiet! Silent Loop 280 mm
    3. be quiet! Dark Rock Pro 3

W tym momencie tak to wygląda:
    odczyty.JPG
    Ostatnio edytowane przez szonk ; 09-10-2017 o 01:35

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    NH-D15 jest zdecydowanie najlepsze.

Jednak rzecz jest w tym, że pomiędzy rdzeniem procka, a IHS Intel daje słabą pastę zamiast luta i nawet najlepsze chłodzenie niewiele pomoże.

Albo kup średniej klasy chłodzenie, albo zrób delid i do tego kup porządny cooler.

LINK1

LINK2
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (31) Awatar Dziarson

noctua NH-D15 w stresie 45c tez mam gówno a nie lut
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

Czyli Noctua sprawdzi się lepiej niż wodne chłodzenie?

Nie porównuj chłodzenia typu all in one z customowym. To raz.

Dwa, w chłodzeniu wodnym liczy się powierzchnia chłodnicy. W AiO jest ona mała.

Trzy AiO są bardzo drogie i jeśli nie da się do nich dolewać cieczy, to są do bani.

Cztery, bez delida mega wypasione chłodzenie nie ma większego sensu. Dziarson jak zwykle trafił magiczną sztukę 1 na milion i trolluje

Pięć, NH-D15 to super dopracowana i wydajna konstrukcja. Akurat w tym wypadku cena nie bierze się znikąd.

8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (31) Awatar Dziarson
    Dziarson jak zwykle trafił magiczną sztukę 1 na milion i trolluje
    E no bez jaj chyba że na Czeski rynek (Czesi strasznie mrudza jak coś jest nie tak)intel wysłal samme selekty

- - - Aktualizacja - - -

Żeby nie było że łgam GF1 niskie 1024\960 niestety gram na integrze jeszcze dzisiaj poprawiłem sobie troche zegarek i 60C nie zrobi

https://imgur.com/a/uDErZ
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

Czyli Panowie proste pytanie. Brać Noctue i kręcić do 4,5?

Na pewno nie zaszkodzi Sam używam i polecam.

Pytanie, czy jesteś gotowy na delid, bo może (ale nie musi) być on konieczny, żeby cooler działał jak powinien.
    8018 MHz

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Na pewno nie zaszkodzi Sam używam i polecam.

Pytanie, czy jesteś gotowy na delid, bo może (ale nie musi) być on konieczny, żeby cooler działał jak powinien.
    Delid myślę, że dopiero za rok najwcześniej - po gwarancji. Narazie będę operował na tym co jest (i będzie, bo zamówię dziś Noctue )

Będzie Pan zadowolony

Np taki Dark Rock Pro 3 wygląda lepiej, ale jest zauważalnie gorszy wydajnościowo, a zapinka to cały osobny temat.

BeQuiet ma jedną z najgorszych na rynku; kompletna porażka i omijać szerokim łukiem. Natomiast Noctua ma jedną z absolutnie najlepszych, jeśli nie najlepszą.
    8018 MHz

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów