Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wymiana płyty głównej z chipsetem Z170 - na jaką?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Wymiana płyty głównej z chipsetem Z170 - na jaką?

Witam,

Jakiś czas temu oddałem płytę główną z chipsetem Z170 (MSI Z170A Gaming M3) na gwarancję. Okazało się, że nie da się naprawić jej i sklep odda mi kasę. No i muszę kupić nową płytę główną i nie mam pojęcia jaką :/

Co mam:
    Intel- i7-6700k
    Msi- GF GTX1060 6GB ARMOR
    Samsung - SSD 950 pro M.2 PCIe 256 GB
    Patriot - RAM 2 x 8 GB 1.35V 3000 MHz

I tu pytanie czy brać płytę główną taką samą jak wcześniej czyli z chipsetem z170, czy wejść w coś nowszego czyli z270?

Na płyty główne z z270 są teraz promocje typu myszka gratis czy coś innego, znowu z170 kupię z 50 zł taniej.

Proszę o waszą podpowiedź

Dzięki,

szolen

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Ja bym coś na Z270 brał, aczkolwiek w dobie Coffee Lake, które nie jest kompatybilne z tym chipsetem i tak nie robi to większej różnicy
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Rozważ opchnięcie procka i za kasę za płytę i procek przesiądź się na Coffee Lake.

Cytat Zamieszczone przez An2 Zobacz posta
    Rozważ opchnięcie procka i za kasę za płytę i procek przesiądź się na Coffee Lake.
    Nie chcę ładować więcej kasy w kompa bo i tak już nie mam
    A poza tym nie potrzebuję takiego monstrum w domu. Rozważam tylko wymianę płyty głównej bo ona mi umarła.

Jeśli mielibyście wybierać między z170 a z270 do w/w parametrów to co byście brali i dlaczego?

Dzięki za pomoc Panowie

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (31) Awatar Dziarson
    Kup tanio Z170 mam Asrocka pro4 S i krencem na nim juz 2 lata żyje bez problemu .
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

Cytat Zamieszczone przez Dziarson Zobacz posta
    Kup tanio Z170 mam Asrocka pro4 S i krencem na nim juz 2 lata żyje bez problemu .
    No właśnie nie mogę nic tanio znaleźć. Jestem zwolennikiem płyt głównych MSI a w sprzedaży teraz już prawie nie ma nic w sensownych pieniądzach z Z170. Na rynku teraz Z270 no i wchodzą Z370 - do tego promocje cały czas tylko na nowy asortyment.

Jeżeli z Z270 nie będzie problemu to mogę i taką wziąć, choć gdybym w normalnych pieniądzach mógł kupić z Z170 to pewnie na nią bym postawił. Boje się po prostu, że kupując Z170 dostanę jakiegoś leżaka magazynowego :/

Porównywałem ceny płyt i z270 po odliczeniu promocji kupię w tych samych pieniądzach co z170, więc sam nie wiem. Proszę was o opinię, czy posiadając w/w podzespoły wzięlibyście płytę z chipsetem z170 czy z270. Pieniądze nie są istotne w tym momencie.
    Dzięki za pomoc.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-4)
    Cytat Zamieszczone przez szolen18 Zobacz posta
    Porównywałem ceny płyt i z270 po odliczeniu promocji kupię w tych samych pieniądzach co z170, więc sam nie wiem. Proszę was o opinię, czy posiadając w/w podzespoły wzięlibyście płytę z chipsetem z170 czy z270. Pieniądze nie są istotne w tym momencie.
    Dzięki za pomoc.
    Jeśli masz wybierać lepszą płytę a nowszy chepset bieraj lepszą płytę ogólnie chyba jedyna przewaga z270 została usunięta przez 2 generacje Intel Optain która to jest nawet przez am4 wspierana XD

Uprawnienia umieszczania postów