Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Wymiana płyty głównej z chipsetem Z170 - na jaką?

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Cytat Zamieszczone przez An2 Zobacz posta
    Zdecydowanie Asus i najlepiej Asus Maximus VIII lub IX Formula jak masz lub planujesz LC. Ten Hero też może być jeśli zostajesz przy AC.
    Najlepiej brać najnowszy sprzęt jaki jest w danej chwili na rynku i na który cię stać.
    A ktoś z was miał do czynienia z Maximusami? W szczególności chodzi o VIII Hero - czytałem na forach że ma bardzo długi czas bootowania i aż pojąć nie mogę jak płyta, jakby nie patrzeć z wyższej półki, tak długo się bootuje. Chodzi tylko oczywiście o czas załadowania biosu do wystartowania ładowania systemu bo później to już ssd wchodzi na pierwszy plan.
    Czy możecie potwierdzić lub obalić to co sam wyczytałem?
    A tak w ogóle to dzięki wielkie, zawsze miło jest się kogoś poradzić

A co do chłodzenia to zostaje na bank powietrze.

P.S. Tak na marginesie znacie jakieś płyty godne polecenia, które mają bardzo krótki czas bootowania - mówię tu o zaledwie kilku sekundach?
    Ostatnio edytowane przez szolen18 ; 04-11-2017 o 23:57

Ex-Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Zależność najczęściej jest taka, że im płyta jest bardziej wypasiona i ma więcej funkcji, tym dłużej bootuje.

Zobacz hardkorowe modele X79 / X99 / X299. To jest najbardziej high-endowa platforma, ale ze względu na masę rzeczy, jakie te płyty mają, bootują dużo dłużej niż zwykłe platformy typu Z97.

- - - Aktualizacja - - -

Jak chcesz szybki boot, to bierz możliwie gołą płytę np na B250
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Ja mam Maximusa VIII Formula na Z97 i nie widzę jakiś opóźnień bootowania w porównaniu do MSI Z97 Mpower Max AC czy Gigabyte Z97X-UD5H.
    Chcesz aby system szybko wstawał, to procek i7 4/8, 16 GB RAM i szybki SSD z 256 GB pojemności.
    Poza tym wyłączenie zbędnych usług na płycie i włączenie Fast Boot.
    I jeszcze jedno - antywirus, denny i ze złymi ustawieniami skanowania przy starcie systemu potrafi potrafi opóźnić i kilka, a nawet kilkadziesiąt sekund załadowanie wszystkich programów w autostarcie.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-4)
    Jak chce mieć szybki boot zawsze jest tryb uśpienia i raz dziennie resetować pc

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Cytat Zamieszczone przez Weryl Zobacz posta
    Jak chce mieć szybki boot zawsze jest tryb uśpienia i raz dziennie resetować pc
    Ok, wybór padł na Asus Maximus VIII Hero. Jak przyjdzie to sprawdzę czasy bootowania. Wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów