Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem Asus B350-PLUS PRIME Z ryzenem ram 2600

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (31) Awatar Dziarson

Problem Asus B350-PLUS PRIME Z ryzenem ram 2600

Problem po aktualizacji bios płyta nie widzi 2x8gb ram ponad 2400Mhz W biosie oba banki są podswietlone ze jest tam 2x po 8 gb ale razem jej wychodzi ze ma tylko 8gb
    W windzie tez jest 8gb ale jak obnizysz zegar do 2400Mhz to już widzi 16
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-4)
    Cytat Zamieszczone przez Dziarson Zobacz posta
    Problem po aktualizacji bios płyta nie widzi 2x8gb ram ponad 2400Mhz W biosie oba banki są podswietlone ze jest tam 2x po 8 gb ale razem jej wychodzi ze ma tylko 8gb
    W windzie tez jest 8gb ale jak obnizysz zegar do 2400Mhz to już widzi 16
    Cofnij o 1 wersje sporo biosów asusa jest z****nych etc pamiętny bios z oc 1.55Ghz gdy kręciłeś przez bios
    Ja sobie muszę w końcu z tamtego zejść ale boje się bo podobno lubi się x370 pro zawieśić i trzeba do asusa wysyłać

Nie da sie zrobić downgrade tego śmiecia.
    Za każdą moją wypowiedz braną dosłownie nie odpowiadam, za szkody powstałe na sprzęcie,wynikające z zastosowania moich propozycji też nie odpowiadam. Jestem inny, jestem Fanboyem Intela i nie obchodzi mnie jak długo bronić AMD będziecie, ja stwierdzę, że jest nic nie warte.A to że moje graty wytrzymują o 1V więcej niż Wasze to tylko moja ręka.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (-4)
    Zmieniałeś nazwę pliku z biosem ?

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (7) Awatar factors
    1. downloaded latest BIOS from asus webpage (the same one that hanged EZ update)
    2. formatted USB drive with FAT32 with default allocation unit size
    3 copied bios file to USB and renamed it PRB350PS.CAP
    4. plugged USB stick to port next to LAN port (it was USB3.0, but I dont think it matters)
    5. restarted PC, and menaged to enter Flash utilitiy, where i selected PRB350PS.CAP, and flashed it.
    6. restart and remove USB

Niektórym to pomogło
    i5 750 @4GHz + ASUS p7p55d-le + 2x4GB patriot 2000MHz CL9 + EVGA GTX 770 SC ACX + OCZ corexstream 500W SLI PSU

Nie da rady kumpel próbował i nic z tego.

Uprawnienia umieszczania postów