Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: i5 2500k + Fortis 2 - napięcia i temp

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar Forio

Question i5 2500k + Fortis 2 - napięcia i temp

Słuchajcie Overclockerzy,

podbiłem swojego 2500k do 4.5GHz, jest stabilnie, ale temp i napięcia mnie trochę niepokoją. Mianowicie tak to wygląda: TUTAJ

Na innym forum dostałem odpowiedź, że przy tym taktowaniu nie powinienem przekraczać VID 1.4V. Temperatury także mnie nie zadowalają, tutaj po teście w AIDA64 wyszło max 76st, ale w grze, np. GTA 5 na ultra 1080p może sięgać nawet 82-84st.

Liczę na rozwianie moich wątpliwości i poradzenie co mogę zrobić, aby było lepiej i może wyżej.

Dzięki

PS: Jeżeli będzie potrzeba to wkleję ustawienia UEFI na P67 od AsRocka PRO3 B3. Mogę podać także resztę podzespołów.
    Ostatnio edytowane przez Forio ; 15-11-2017 o 19:54

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (7) Awatar factors
    Popraw link w taki sposób

Wszystko jest ok. Temperatury przy 1.4V będą wyglądały tak a nie inaczej, w każdym razie są akceptowalne. (jak nie przekracza 90o to nie ma czym się martwić)

Możesz spr obniżyć napięcie Vcore i spr jak wygląda jego stabilność oraz temperatury.
    Ostatnio edytowane przez factors ; 15-11-2017 o 09:59
    i5 750 @4GHz + ASUS p7p55d-le + 2x4GB patriot 2000MHz CL9 + EVGA GTX 770 SC ACX + OCZ corexstream 500W SLI PSU

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    A pasty jakiej używasz? Na bdb. np. Thermal Grizzly Kryonaut możesz też urwać kilka stopni.

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar Forio
    @An2

Szczerze nie wiem... Ostatnio padła mi taka sama płyta, więc oddałem do diagnostyki, kupiłem nową i tam też dostałem złożony na nowo.

@factors

Pokombinuję z tym. Obecnie siedzi na offset mode zamiast na fixed i mam ustawione -0.040 i będę testował jak będzie to wyglądać. Co mnie zastanawia, że na innym forum twierdzili, że jest za wysoko VID na procku. I jeszcze na co patrzeć na VID czy na VCore? VCore jest zawsze mniejsze niż VID.

Co do Grizzly to zakupię ją kiedy wymienię 2500k na 2600k / 2700k i wymienię chłodzenie na lepsze powietrzne. Na oku mam Scythe Mugen 5.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (7) Awatar factors
    VCore jest wartością nadrzędną wskazującą napięcie na CPU. Najlepiej jak byś sprawdził VID w innym programie np. hwinfo (możliwe błędy odczytu).
    Kolejna sprawa to ustawienie procka na sztywno i sprawdzenie nominalnych wartości VCore dla 4.5GHz.
    Gdy już wiesz przy jakich wartościach Twój procesor jest stabilny, możesz ustawić precyzyjniej offset bazując na wynikach fixed.
    i5 750 @4GHz + ASUS p7p55d-le + 2x4GB patriot 2000MHz CL9 + EVGA GTX 770 SC ACX + OCZ corexstream 500W SLI PSU

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów