Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: OC 4800MHz+ i7-6700K + MSI GAMING M3 (PROŚBA O POMOC)

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar Senaya

Lightbulb OC 4800MHz+ i7-6700K + MSI GAMING M3 (PROŚBA O POMOC)

Dzień dobry,

Mój sprzęt:
    i7 6700K + Chłodzenie Thermalright Silver Arrow SB-E SE
    MSI GAMING M3
    Kingston HyperX 16GB
    EVGA GTX 1080 CLASSIFIED
    HDD 1TB
    M.2 128GB

Piszę do was z prośbą o pomoc w podkręceniu mojego procesora do granic wydajności = stabilności.
    Maksymalnie udało mi się go podkręcić do 4.8GHz przy napięciu 1.39V, jednak temperatury w teście max 85C, w grach 65C.
    Obecnie pracuje na 4.6GHz przy napięciu 1.32V.
    Planuję nie długo go oskalpować.

Ogólnie OC to bajka. Wyższa szkoła jazdy zaczyna się kiedy chcemy podkręcić procesor powyżej 4.7GHz - 4.8GHz...
    Na YouTube znajdziemy całą masę poradników które mówią nam jak pokręcić procesor, jednak nie pokazują nam jak zrobić to na prawdę z jajem.
    Zwykłe podbicie taktowania i napięcia w mobo to chyba za mało? Jest tam cała masa ustawień jak i oprogramowań "zewnętrznych", przy których użyciu można zdziałać cuda...

Dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc. Tak wiem wiem, chłodzenie to powietrze. Mimo wszystko udało mi się wycisnąć 4.8GHz przy napięciu 1.39V przy temp 85C (Po skalpie powinno być dużo lepiej). Skoro mi udało się wycisnąć na tym Thermal-u takie taktowania, cholera wie co działałby ktoś kto się na tym zna :)

TUTAJ FOTKA Z OC. https://ultraimg.com/images/2017/11/26/nejO.png

Bardzo wam wszystkim z góry dziękuje za przeczytanie moich wypocin i wszelką pomoc :)
    PS. Jeśli trzeba to jakiegoś "browarka" za pomoc postawię :P

Pozdrawiam serdecznie,
    Seneya

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (27)
    To nie 7700k wyniki na tego cepa są BD scalp dużo nie da może 100 mhz bo Volty nie pozwolą 1.45 max trafił się dobry glut pytanie jaka pasta bo może ona pozwoli zbić temp (Jakiś gelid gc extrime albo kryonaut) ogólnie jeśli pc nie ma działać te 24/7 i w occt wtchodzi te 85*C to można zostawić cep będzie rzadko w takich temperaturach dochodził a degradacja będzie bardzo wolna

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (17) Awatar An2
    Skalpowanie może Ci pozwolić na podciągnięcie go do 5.0 GHz lub tylko na zbicie temperatury bez wyższego OC, ogólnie to loteria i wszystko zależy od sztuki. Dopiero jak sam sprawdzisz, po skalpie, będziesz wiedział jaki ma potencjał ten proc.
    I po oskalpowaniu użyj bdb płynnego metalu pod czapkę czyli Thermal Grizzly Conductonaut, a na czapkę bdb pastę czyli Thermal Grizzly Kryonaut. Jak masz zasoby finansowe to pomyśl go o puszczeniu pod LC.

Trochę wyniki OC mogą zależeć od płyty i opcji w uefi, ta Twoja MoBo jest niezła, ale jeszcze lepszy od MSI był by np. Asus Maximus VIII lub IX.
    Ostatnio edytowane przez An2 ; 27-11-2017 o 08:49

Dzięki za odpowiedź, jednak mam do was jedno pytanie. Czy ja was prosiłem o wróżbiarstwo lub też porady jak dokonać skalpu?
    Żadna z waszych odpowiedzi choćby na sekundę, nie tyczy się tego, o co was z całego serca proszę. Prosiłem o pomoc przy profesjonalnym OC procesora ze strony czysto overclokerskiej. Zakup dobrego ciekłego metalu jak i wykonanie skalpu to bajka. Weź potem wykorzystaj w 100% potencjał jaki daje ci cpu po skalpie jak i twoje chłodzenie.
    Jestem w stanie się za to godnie odwdzięczyć, gdyż zdaję sobie sprawę z tego że nic nie ma za darmo.
    Dlatego jeszcze raz proszę. Niech wypowiedzą się tutaj osoby, które są w stanie mi pomóc.

Lytek k***a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Wiem, że zabrzmi to banalnie, ale nie, nie ma żadnych magicznych opcji, które poprawiają OC. Podstawa to dobrze ustawione LLC i odpowiednie napięcia, nic więcej nie zdziałasz, bo fizyki się nie przeskoczy - jeden proc pójdzie wyżej, drugi niżej. Zasadniczo 6700K nie robią 5 GHz, to nie Kaby Lake. I tak masz bardzo dobrą sztukę, skoro udało się zrobić 4,8 GHz i to ledwie przy 1,39 V. Skalp nie ma tutaj sensu, skoro temperatury to zaledwie 85 stopni. Wyżej z napięciem i tak nie zaszalejesz na dłuższym dystansie czasowym, bo 1,4 V to absolutny limit bezpieczeństwa, chociaż osobiście polecam nie przekraczać 1,35 V. Niemniej jednak jakbyś chciał, to są "maszynki" do skalpowania (Delid-Die-Mate i inne), są żyletki (duże ryzyko, przy pierwszym podejściu 100% prawdopodobieństwa uwalenia proca), są metody z imadłem, są ludzie świadczący tego typu usługi. Także opcji do wyboru masz do koloru.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    ściągnij jakis program do monitorowania temepratury etc, nastepie wszystko rób według artykulow,, ktore znalezc mozna w necie, nie a potrzeby szukania magicznych sztuczek, pamietaj tylko aby ni nie spalic

Powiedz mnie @tomcuk co to jest to LLC? Ogólnie jeśli mógłbym cię prosić, podeślij mi jakąś ściągę odnośnie znaczenia tych wszystkich zagadnień ze świata OC ^^

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (27)
    Load Line Calibration na 99%
    a słowniczka takiego w jednym pliku/temacie nie ma

Lytek k***a Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Mój poradnik odnośnie OC procesorów Skylake:

https://ithardware.pl/poradniki/jak_...lake-1317.html

Jest chyba wszystko.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów