Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: 2 temperatury procesora AMD fx8320 w hwmonitor

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    Weż zwykły wentylator 120 lub 140, skieruj na sekcje i unieruchom go np. trytkami. Takie najprostsze rozwiązania są skuteczne.

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Jako, że jestem jeszcze mocno dociekliwy to postanowiłem sprawdzić dotykając samego radiatora każdego, który sie najbardziej grzeje i tak: ten na lewo od zaznaczonego nie jest az tak gorący, ten zaznaczony w spoczynku jest mocno nagrzany a chłodzenie samego procka jest w miare chłodne.
    Co to jest zaznaczone na obrazku? Sekcja zasilania? I czy to normalne, że aż tak sie nagrzewa?
    Nazwa:  856277_0_f.jpeg
Wyświetleń: 24
Rozmiar:  62.5 KB

- - - Aktualizacja - - -

Dodatkowo, teraz mam taki problem, że przy napięciu 1,344 i 4,4GHz OC komputer się zwiesza po 2-3min OCCT LINKPACK - temp jaka była to 78 stopni (miałem wczsniej ustawione OC, ale zrestartowalem bios, a jak już dałem zworke na reset to dopiero pomyslalem o tym, zeby zrobic zdjecia ustawien biosu :/
    Podbiłem napiecie do 1,36 i to samo freez.
    Jakś złota rada, jak to oc od początku przeprowadzić?

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (35) Awatar tomcuk
    Radiator sekcji to ten na lewo, trochę wyżej od zaznaczonego i to przede wszystkim na niego masz zrobić nawiew. OC to prosta sprawa, nie ma magicznych sztuczek. Zwiększasz taktowanie rdzeni, a jak jest niestabilnie, to podwyższasz napięcie i tak do skutku. Tylko trzeba LLC odpowiednio ustawić, żeby płyta trzymała woltaż rdzeni pod obciążeniem. Bo może być tak, że dasz w BIOS-ie 1,35 V, a pod obciążeniem będzie 1,25 V. Można to łatwo sprawdzić HWiNFO i chociaż wbudowane czujniki nie są zbyt dokładne, to jednak jest to wystarczająca informacja.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (16) Awatar An2
    capinhooo czemu nie zajrzysz do instrukcji swojej płyty? Czytanie nie boli z tego co wiem.
    Tam jest opisane jakie elementy znajdują się na płycie.
    Pod tym radiatorem pod socketem jest mostek AMD 970 (północny) obsługuje HyperTransport 3 , a niżej pod kwadratowym radiatorem jest mostek AMD SB 950 (południowy). Kontroler AMD SB950 obsługuje 6 x port SATA 6Gb/s, Raid 0, 1, 5, 10 igniazdo M.2 (PCIE 2.0 x4).

https://ru.gecid.com/data/mboard/201...aming_aura.jpg

https://www.asus.com/pl/Motherboards...pecifications/

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/...URA_UM_WEB.pdf

Tzn ustawiłem to LLC na very high czy extreme jakos tak, z tego co pamiętam i napięcie nie spada przy obciązeniu.
    Okej będę teraz podbijać troszeczkę i test occt, az do skutku.
    A co tego radiatora mostka płn szukałem na stronie asusa, ale nie spodziewałem się takiej informacji w instrukcji mój błąd.

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (68) Awatar ivanov
    Zbyt wysokie LLC też nie jest dobre, bo napięcie w stresie może być podbijane ponad wartość zadaną
    8018 MHz

i7-5960X = X99-SOC Force = RX 580 Limited Edition = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Kruci, no to dzisiaj czeka mnie długa noc

Uprawnienia umieszczania postów