Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Płyta główna pod OC

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Płyta główna pod OC

Witam! Chciałbym kupić jakąś płytę pod OC AMD FX 4100 używana do 200-300 zł, lub zmienić na platforme inetla z jakąś i3 jakieś porady ?

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Podaj budżet, jakim łącznie dysponujesz, bo pod FX-4100 się nie opłaca inwestować. Proc jest bardzo słaby, nawet jak go podkręcisz do ponad 4,5 GHz. Jak ma być tanio, to najlepiej Pentium G4600 i jakaś tania płyta H110.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (83) Awatar ivanov
    Niestety co racja, to racja.

Procek jest mega słabiutki. Nawet solidne OC to jak umarłemu kadzidło.

Jak nie masz hajsu na nową platformę, to może lepiej poczekaj jeszcze trochę i pozbieraj więcej kasy.

Po prostu inwestowanie w to, co masz teraz, praktycznie mija się z celem.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Mam do kupienia, MOBO Gigabyte GA 970 a ud3 rev 3 poźniej bym zmienił procek na jakiś lepszy

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (83) Awatar ivanov
    Tyle, że

1) ta płyta pod 8 rdzeniowego FXa (np FX-8350) i tak jest marniutka

2) FX obojętnie ile by rdzeni nie miał i jakie OC by na nim nie było, jest po prostu słabym procem, a platforma jest dosyć przestarzała i niewarta pakowania w nią pieniędzy
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Narzutowy potwór Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Tu masz mój test, który ukazuje wydajność na szerokiej grupie platform - zarówno nowszych, jak i starszych.

https://ithardware.pl/testyirecenzje...zywe-5021.html

Jeżeli już pakować się w starsze platformy, to tylko Intela. W Twoim przypadku będzie najlepiej, jak pisałem wyżej, przytulić taniego Pentiuma, skoro budżet kruchy.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Uprawnienia umieszczania postów