Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jakie chłodzenie dla CPU i5-4460 na płycie ASUS H81M-PLUS ?

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

Jakie chłodzenie dla CPU i5-4460 na płycie ASUS H81M-PLUS ?

Panowie,
    chciałbym zapewnić komfortowe warunki pracy CPU i jednocześnie zmniejszyć hałas.

Płyta ASUS H81M-PLUS
    Procesor Intel Core i5-4460
    Grafika Nvidia GTX 1050 Ti
    Pamięć Kingston HyperX DDR3 1600 C10 2x8GB

Wybrałem model coolera:
    be quiet! Shadow Rock 2 BK013,
    a potem otworzyłem obudowę i zajrzałem do bebechów komputera...
    Obawiam się, że pamięci RAM mogą uniemożliwić montaż tego "cuda" (mam zajęte dwa sloty pamięci na płycie).

Może ktoś z was ma/miał taką płytę główna i mógłby się pochwalić jakie chłodzenie CPU udało mu się zmieścić?

Dzięki!

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2) Awatar 7niebo
    Po co Ci tak wydajny cooler? Do tej i5 wystarczy coś w rodzaju spartana pro lub pure rock slim.

Celna uwaga, że to obecnie przerost formy nad treścią, ale jest kilka powodów.

1. Chciałbym aby to był cooler "docelowy", żebym go nie musiał zmieniać w najbliższym czasie.
    Rozważam zmianę procesora na i3-8100K (wiem, płytę też trzeba będzie zmienić), bo chciałbym pobawić się w kręcenie CPU, czego nigdy nie robiłem
    Ja jestem sknerus (niektórzy nawet twierdzą, że kutwa), więc na razie czekam na sensowne płyty. Pewnie kiedyś o płytę pod nowy procek też się zapytam, ale w swoim czasie...

2. Od dziecka lubię duże rzeczy

Jeśli komuś udało się zamontować coś fajnego do chłodzenia procesora, to niech się pochwali.

Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez zoanaan ; 19-02-2018 o 18:17

ok, małe podsumowanie,

Padło na cooler SilentiumPC Fortis 3 HE1425 V2, który nie zmieścił się w obudowie...
    No to zmieniamy obudowę... wybrałem Sharkoon TG5 (skusił mnie czterema wentylatorami w standardzie) i szklanym boczkiem oraz frontem.
    Czy szkło będzie praktyczne? po dwóch tygodniach używania zaczynam wątpić ale jak się powyciera paluchy to nawet wygląda.

Zmiana obudowy spowodowała spadek temperatury CPU podczas godzinnego testu w OCCT o około 6 stopni.
    Następnie montaż coolera i zjazd z temperaturami o kolejne 16 stopni (pasta pod boksowym coolerem była położona koszmarnie)
    Razem udało się zjechać o jakieś 22 stopnie, z 75 do 53.

I tyle dobrego... procesor chłodny, komputer wygląda kozacko, ale główny cel nie osiągniety.
    Zmiana chłodzenia miała być pierwszym krokiem do delikatnego podkręcenia CPU.
    Płyta ASUS H81M-PLUS
    Procesor Intel Core i5-4460
    Wiem, procek bez K, możliwości podkręcania bardzo ograniczone, ale od czegoś trzeba zacząć - każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki.
    Czytałem internety, że niby można podbić taktowanie na szynie, że niby wymusić turbo. to właśnie chciałem zrobić.
    Dupa...
    Moim zdaniem ta płyta jest tak "prymitywna" że w jej biosie nie ma nawet takich opcji. Czy to może być prawda? Są płyty główne ograniczone aż do tego stopnia?

Poradźcie, albo dajcie znać żebym na tej konfiguracji dał sobie spokój

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (4) Awatar koku
    no H nie jest do podkręcania bo to bardziej jest do "bióra" lub poprostu budżetowy komp a nie kręcenie
    Spolier:

CPU: Intel i5 4670k + Noctua NH-D15 | MOBO: Msi Mpower z87 | GPU: Msi 1070 gtx Gaming X 8G | RAM: 2x8 gb ddr3 G Skill Ripjaws X 2133Mhz | SOUND: Asus strix soar
    HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200rpm x2 | SSD:Transcend (S) 256 gb | PSU: XFX TS 550W 80+ bronze | OS: Windows 10 Pro x64 | OKNO: BenQ GL2460 1920x1080

Mimo wszystko liczyłem na więcej.
    Chociaż na zmianę taktowania szyny ...
    no nic, komputer był kupowany jako gotowy zestaw, zanim jeszcze trafiłem na to forum

Temat chyba wyczerpany - trzeba będzie założyć inny "jaka płyta, jaki procesor?", ale to już w innym dziale.
    Dziękuje za pomoc!

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (4) Awatar koku
    to jak masz szkło zobacz na sekcje zasilana na mobo( a w zasadzie jej brak nawet niektóre mobo na 775(czyli kilka gen wstecz) mają lepszą sekcję ) i zastanów się jak chcesz szyną jechać jak to w stocku leci na praktycznie max możliwości tej płyty...
    Ostatnio edytowane przez koku ; 12-03-2018 o 14:24
    Spolier:

CPU: Intel i5 4670k + Noctua NH-D15 | MOBO: Msi Mpower z87 | GPU: Msi 1070 gtx Gaming X 8G | RAM: 2x8 gb ddr3 G Skill Ripjaws X 2133Mhz | SOUND: Asus strix soar
    HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200rpm x2 | SSD:Transcend (S) 256 gb | PSU: XFX TS 550W 80+ bronze | OS: Windows 10 Pro x64 | OKNO: BenQ GL2460 1920x1080

Nic nie widać bo cooler zasłania

zamykamy temat.

PS: Sprzedam płytę i procesor

Uprawnienia umieszczania postów