Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Układ chłodnic w obudowie Cougar panzer

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Układ chłodnic w obudowie Cougar panzer

Cześć wszystkim,

planuje złożyć swój pierwszy zestaw chłodzony cieczą, jak napisałem w temacie wybrałem sobie obudowę Cougar panzer. Nie mogę się jednak zdecydować jak powinienem umiejscowić chłodnice. W planie mam 2 opcje:

1) 2x360mm jedna na przodzie(intake) i jedna na górze obudowy (exhaust) + wiatraczek 120mm na tył obudowy(exhaust). Wiem, że dzięki temu zyskam na hałasie, bo teoretycznie wiatraczki będą mogły chodzi na mniejszych obrotach dzięki większej powierzchni chłodzenia, ale ciepłe powietrze z pierwszej chłodnicy będzie trafiało do wnętrza obudowy.

2) 1x360mm i 1x120mm, w tym przypadku jedna poszła by na górę(exhaust) a druga na tył(exhaust) + wiatraczki 3x120mm na przodzie(intake), teoretycznie opcja lepsza i zdrowsza, bo zaciągamy do wnętrza obudowy chłodne powietrze.

Docelowo planuje tym chłodzić i7 9 gen jak wyjdzie i prawdopodobnie xx80 z nowej serii nvidi, jeśli ceny pozwolą na normalny zakup.
    Puki co zastanawiam się czy jest sens kupować części i chłodzić tym mojego i7 4790k i zostawić GPU na powietrzu, ale wolę mieć już przygotowaną teorię.

Jakie jest wasze zdanie? Teoretycznie żadna opcja nie jest zła, może 2 jest o tyle trudniejsza, że pewnie chciałbym zamontować chłodnicę poza obudową, żeby nie zajmowała zbyt dużo miejsca w środku, więc dochodzi mała przeróbka na obudowie, co może się różnie skończyć.

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Nie jestem pewien, czy wejdzie 2x 360.

Producenci tego nie zaznaczają, ale często zdarza się, że 360 wejdzie na przód, albo 360 na top, ale nie obie jednocześnie. Weź to sprawdź.

2x 280 może być lepszą opcją.

W moim poradniku masz napisane, że nie musisz się aż tak przejmować grawitacją. Zrób tak, że obie chłodnice zasysają chłodne powietrze z zewnątrz. To będzie zdecydowanie najlepsza opcja.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Uprawnienia umieszczania postów