Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: podkrecanie amd x3 720BE

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

podkrecanie amd x3 720BE

Witam
    Próbuje podkręcic procesor AMD Phenom II X3 720 (2.8Ghz) jednak w testach OCCT resetuje komputer po około minucie. Mnoznik ustawiłem na x17.00 i CPU Voltage na 1.45V a i tak wywalało. Nie wiem czy robie coś źle czy mój sprzęt juz nie daje rady. Komputer kupiłem podkręcony do 3.4Ghz i miał odblokowany 4 rdzeń.
    Dodam że musiałem przywrócić BIOS do ustawień fabrycznych ponieważ ściął mi się komputer 2 razy i pomógł tylko reset. Przy 3 włączeniu po paru minutach sam się zresetował i nie chciał się włączyć. Słychać było jakby kilka razy na chwile ruszał dysk ale nic się nie działo. Odłączyłem komputer na chwile od zasilania i po ponownym włączeniu wyskoczył błąd:

Overclocking failed Please enter Setup to re-configure your system
    Press F1 to run Setup
    Press F2 to load default values and continue

Nie podkręcony z odblowanym 4 rdzeniem chodzi stabilnie

Procesor: AMD Phentom(tm) X3 720 2.81Ghz
    Karta graficzna:zintegrowana (AMD Radeon 6850 uszkodził mi sie tydzień temu)
    Płyta główna: asus m4a78t-e
    RAM: 8GB DDR3
    Zasilacz: COOLER MASTER Real Power M520

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (-4)
    Kliknij f1 i zmień ustawienia

Ten błąd wyskoczył wcześniej, gdy zdarzyły mi sie te 2 zacięcia, po tym wcisnąłem F2. Od tego czasu jechałem na niepodkręconym. Dodałem tą informacje bo moze powodem utraty stabilnosci i sytuacji ,w której nie moge podkręcic procesora do wcześniejszej częstotliwość taktowania jest uszkodzona jakaś część. Ja niestety sie na tym nie znam i nie jestem w stanie tego stwierdzić.

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (31) Awatar Dziarson
    Memtest86 ram sprawdzisz ta notka do F1 nic se z tego nie rób to norma jak krecisz .mozliwe ze ten ostatni rdzen kuleje po OC albo tylko miałe słabsza chwile sprawdz temperatury moze wiatrak jest zakurzony i sie grzeje.
    xxxxxx Trupek I5 6600K 5GHz Noctua NH-D15 Corsair Veagance 16GB 3900MHz Asrock Pro 4 GTX 1080 Msi xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W

Komputer był czyszczony, podczas testu OCCT temperatury dochodziły do 51,5°C. Memtest86 nie wykrył błędów.

Uprawnienia umieszczania postów