Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: amd fx8120 oc i temperatura

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

amd fx8120 oc i temperatura

Elo, chciałbym się dowiedzieć jaki program najlepiej wskazuje temperature procesora według was.
    Te bulldożery podobno max temperatura to 61C, tylko jak to sprawdzić jak w każdym programie pokazuje mi co innego.

W hwmonitor i speedfanie pokazuje podczas stress testu max 57-58C, natomiast w programie overdrive thermal margin to 12-13C czyli te 10 stopni sie zagubiło. programy zawsze odpalane osobno, nie razem bo podobno coś może przekłamywać z tego co wyczytałem na innych forach.
    I w co wierzyć albo czy są jakieś lepsze programy do sprawdzenia tego?

pozatym jest teraz podkręcony do 4.2, napięcie 1.3v, chłodzenie zwykłe powietrzem

nie wywala żadnych błędów w prime po około 20 minutach, dłużej mi sie nie chce, i tak nie ma sensu dłużej sprawdzać(chyba), bo nigdy komputer nie jest obciążony 100% w normalnym użytkowaniu.

Pozdrawiam użytkowników i liczę na waszą pomoc : ))

jeszcze dodam, że zasilacz to OCZ 700w a płyta gigabyte 990fxa-ud3 na biosie f6f

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (-4)
    tak właściwie do według mnie max dla fxów to około 67 Stopni.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (3)
    oj zaraz tu tomcuk w ragequicie wpanie
    Main platform: CPU: Ryzen 5 1600 4 Ghz; MOBO: Prime X370 pro; RAM: 2*4GB VENGEANCE LPX 3000mhz cl15 PSU: SPC Vero M2 600w; GPU MSI GTX 1060 6gb OCV1; SYSTEM DISC: 1x SSD Adata SU800 256GB; STORAGE: 1x HDD WD BLUE 1 TB; CASE: Phanteks P400 Window White; KEYBOARD LOGITECH G413; MOUSE: SS Rival v2; HEADSET SS Siberia v200l; MOUSEPAD: Roccat TAITO Mini-Size

Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    90 stopni to Tj. Max, żadne 67 stopni! Odczyt temperatury na Gigabyte - TMPIN2 w HWMonitorze.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (-4)
    Ale mi o tj.Max nie chodzi tylko tempy 24/7

Uprawnienia umieszczania postów