Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Temperatury po zakupie Corsair H80i GT

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

Temperatury po zakupie Corsair H80i GT

Witam. Dłuższy czas planowałem zmienić chłodzenie dla CPU. Miałem zamiar zakupić Noctua NH-D15 lecz natrafiłem na Corsair H80i GT w cenie 180zł. Po zamontowaniu całego AIO wymianie pasty na nową oraz zainstalowaniu programu Corsair LINK temperatury przy obciążeniu CPU są identyczne jak przy chłodzeniu Be Quiet Pure Rock. Zauważyłem że w programie Corsair LINK są dostępne różne profile Quiet, Balanced oraz Performance. Po zmianie z Quiet na Balanced lub Performance obroty się zwiększają lecz temperatury pozostają identyczne. Czy to normalne przy tego typu chłodzeniach? Pozdrawiam

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Aio "maja wyglądać " i tyle , a tak po prawdzie ostatnio zmieniłem Fortis3 na H100i V2 ,pod obciążeniem spadło ok 7 st.C (i5 8600K 4,8ghz +50mv offset). Przy tak małej chłodnicy jak u ciebie ciężko spodziewać się efektów (1*120). Co do NH-D15 to dopiero AIO 240mm stają uczciwie w szranki. Możesz też rozważyć skalp z wymianą pasty , mój i5 należał do anty selektów 5ghz +100mv dobijał do 100 st.C , teraz czasami jeden z rdzeni dobije do 60 st.C (w grach) i ok 65stC w OCCT.

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Problem rozwiązany. Była to moja wina ponieważ podczas montowania chłodnicy dałem tylko jeden i do tego swój wentylator od chłodzenia Be Quiet Pure Rock. Teraz dałem dwa oryginalne (push-pull) i temperatury w spoczynku to 32-35 stopni a w stresie max 73 stopnie po 3 godzinnym teście Aida64. Dodam że posiadam i7-4770k po skalpie strasznie oporowa sztuka bo przy 4.4 ghz potrzebuję aż 1.35v. Dzięki za pomoc i Pozdrawiam :>

Uprawnienia umieszczania postów