Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Chłodzenie AiO wiatraki z obu stron chłodnicy

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Chłodzenie AiO wiatraki z obu stron chłodnicy

Witam, tak jak w temacie wątku chciałbym zapytać, czy jest sens montowania wiatraków z obu stron chłodnicy, czy zwiększy to kulturę pracy, i chłodzenie przy 6 wentylatorach( chłodnica 360mm) będzie praktycznie niesłyszalne, czy wręcz przeciwnie, będzie głośniej?

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2)
    Zależy jakie wiatraki założy, ja na swoje AiO od Vega 64 od strony montażu do obudowy zamontowałem stary wentylator Noctua NF-P12+ reduktor na 1100 obr/min i z poziomu podłogi nie słychać chłodzenia karty a co do temperatur to nie sprawdzałem, bo przedtem miałem otwartą obudowę.

A montowałem dlatego że wcisnąłem chłodnicę z przodu na dole gdzie było wciągane chłodniejsze powietrze do środka obudowy, maskownica mesch obudowy sporo się nagrzewała, a po dłuższym graniu wręcz parzyła ( teraz można dotknąć ).
    W odpowiedzi niech napisze jakie ma AiO i nazwę dodatkowych wentylatorów, i procesor/ kartę?
    EDIT :
    Dopisze jeszcze jaka obudowa.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (3)
    Ma sens będzie trochę chłodniej ale nwm czy starczy ci miejsca na wiatraki w obudowie jbc brał bym te https://goo.gl/rA55ke
    Jeśli miałeś na myśli wentylatory, eee tam da bardzo mało
    Main platform: CPU: Ryzen 5 1600 4 Ghz; MOBO: Prime X370 pro; RAM: 2*4GB VENGEANCE LPX 3000mhz cl15 PSU: SPC Vero M2 600w; GPU MSI GTX 1060 6gb OCV1; SYSTEM DISC: 1x SSD Adata SU800 256GB; STORAGE: 1x HDD WD BLUE 1 TB; CASE: Phanteks P400 Window White; KEYBOARD LOGITECH G413; MOUSE: SS Rival v2; HEADSET SS Siberia v200l; MOUSEPAD: Roccat TAITO Mini-Size

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (75) Awatar ivanov
    Zawsze układ push/pull będzie wydajniejszy od samego push, albo samego pull.

Trzeba tylko montować wszystkie wentylatory takie same, aby się kaszana nie narobiła.

Co do kultury pracy, to będziesz mógł ustawić troszkę niższe obroty wentylatorów, by mieć obecną wydajność.

Jednak trzeba uczciwie przyznać, że jest to dosyć spora inwestycja, która nie daje mega spektakularnych wyników, przez co nie za wiele ludzi się na push-pull decyduje.

I tak najlepszy wzrost wydajności daje ustawienie wszystkiego w taki sposób, by na chłodnicę trafiało świeże powietrze z zewnątrz obudowy, a nie podgrzane ze środka.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Limited Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Zawsze układ push/pull będzie wydajniejszy od samego push, albo samego pull.

Trzeba tylko montować wszystkie wentylatory takie same, aby się kaszana nie narobiła.

Co do kultury pracy, to będziesz mógł ustawić troszkę niższe obroty wentylatorów, by mieć obecną wydajność.

Jednak trzeba uczciwie przyznać, że jest to dosyć spora inwestycja, która nie daje mega spektakularnych wyników, przez co nie za wiele ludzi się na push-pull decyduje.

I tak najlepszy wzrost wydajności daje ustawienie wszystkiego w taki sposób, by na chłodnicę trafiało świeże powietrze z zewnątrz obudowy, a nie podgrzane ze środka.
    Dzięki za rozbudowaną odpowiedź. Wiatraki będą oczywiście te same, a pieniądz nie gra dla mnie roli, bo w samego PC trochę kasy wepchnę. A wszystko będzie znajdować się w obudowie Thermaltake Core P5 Tempered Glass Edition, więc raczej miejsca też starczy

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2)
    Dziś rano znalazłem na "PC lol-u" duży test 13 AiO na i 7 "Kawa"@ 4,8 GHz bez skalpu+ pasta Noctua NT-H1.
    Pobieżnie poczytałem myślałem że będzie jakiś postęp od czasów gdy widziałem testy porównawcze z Noctua NH 14D.
    A tu jeśli ktoś chce mieć wydajne chłodzenie i ciszę jednocześnie, Noctua NH 15D jest do nie pobicia.

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (75) Awatar ivanov
    To nie jest żadne odkrycie.

Ludzie od dawna spuszczają się nad AiO, a ja, Dziarson i kilka innych ogarniętych ludzi staramy się ich uświadomić, że to przepłacony szajs.

- - - Aktualizacja - - -

NH-D15 uber alles!
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Limited Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (3)
    Tylko czemu noktua nie może zrezygnować z tego ****zkowatego koloru
    Main platform: CPU: Ryzen 5 1600 4 Ghz; MOBO: Prime X370 pro; RAM: 2*4GB VENGEANCE LPX 3000mhz cl15 PSU: SPC Vero M2 600w; GPU MSI GTX 1060 6gb OCV1; SYSTEM DISC: 1x SSD Adata SU800 256GB; STORAGE: 1x HDD WD BLUE 1 TB; CASE: Phanteks P400 Window White; KEYBOARD LOGITECH G413; MOUSE: SS Rival v2; HEADSET SS Siberia v200l; MOUSEPAD: Roccat TAITO Mini-Size

- NCFOM - Guru overclockingu Reputacja:   (22) Awatar MJ
    Bo twarzą marki jest Kaká

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (34) Awatar blabla123
    Mięka koopa powiadasz?
    Mają jeszcze w kolorze zdechłego szczura w razie czego

Uprawnienia umieszczania postów