Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: OC i7 4790K - temperatury

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

OC i7 4790K - temperatury

Witam wszystkich, mam problem z WC i temperaturami CPU, a przynajmniej tak mi się wydaje. Może coś pomożecie?
    Przy ustawieniu 4,5 Ghz (1.237 V) dochodzę do 95st. C w prime95. Czy to normalne,a może mój egzemplarz jest badziewny? Myślałem, że zbliżę się do 5Ghz :-)

Procesor jest po skalpingu, pod IHSem znajduje się CLU, a między blokiem Gelid GC Pro. Może też CLU nałożyć zamiast Gelid'a?

A może by się tak tym wspomóc takim IHSem? - https://rockitcool.myshopify.com/pro...-lga-1150-1151

Czy możecie też polecić jakiś dobry wąż 11/16 ? Kupiłem Saint-Global Tygon ale załamuje się na każdym zgęciu. Tragedia.

Komp:
    ASRock Z97 Extereme 6
    Corsair Balastix 4x8GB podkręcone do 2000MHz CL10 1,5V
    Intel i7 4790K
    Asus RX 580 Strix 8GB
    Fractal Design Define R4

WC:
    Swiftech MCP35X + EK XRES 100 DDC
    EK Supermacy MX Cooper Acetal
    1x chłodnica Magicool G2 120 Slim (gr. 27 mm)
    1x chłodnica Magicool 240S Ultra (gr. 45 mm)

Na razie układ węża jest kiepski, nie mogę go skrócić i poukładać bo się załamuje.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (17) Awatar An2
    Z tego co widzę, to masz chyba za małą powierzchnie chłodnic i do tego podzieloną.
    Po drugie na podwójnej chłodnicy lepiej by było aby wentylatory dmuchały na chłodnice, a nie wyciągały powietrze.
    Na zagięcia możesz zastosować metalowe lub plastikowe sprężyny aby się nie zaginały.
    To załamanie bardzo hamuje przepływ cieczy i od tego możesz mieć też wysoką temperaturę.
    Ja na swojej i7 4790k też po skalpie przy 4.6 GHz i 1.26V mam maksymalnie 60*C w stresie.
    Chłodzenie oczywiście LC, 2x 360 plus chłodnica pasywna Zalman RESERATOR 1 V2. Razem w układzie 2,5 litra płynu.
    Loop obejmuje jeszcze oprócz CPU, GPU, VRM i RAM.
    Pompa D5.

Twój loop jest dobrze podpięty? Chodzi mi, czy kierunek przepływu jest dobry na bloku CPU.
    Ostatnio edytowane przez An2 ; 14-06-2018 o 14:57

Ex-Redaktor Guru overclockingu Reputacja:   (83) Awatar ivanov
    Dobrze mówisz.
    Cytat Zamieszczone przez An2 Zobacz posta
    Po drugie na podwójnej chłodnicy lepiej by było aby wentylatory dmuchały na chłodnice, a nie wyciągały powietrze.
    Nie jestem 100% pewien, bo nie widać dobrze, ale w tej chwili chyba wentylatory na 2x 120 zasysają powietrze ze środka budy. Powinny być ustawione tak, że zasysają powietrze z zewnątrz i nadmuc***ą na chłodnicę.

Czyli: buda ->wentylator -> chłodnica. I wentylator dmucha na chłodnicę.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Też mi się wydaje że jest odwrotnie. Sprawdź

Uprawnienia umieszczania postów