Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Komponenty do nowego komputera które wybrać ?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Komponenty do nowego komputera które wybrać ?

Witam chciałbym zakupić nowy komputer i potrzebuje osoby która mi doradzi czy ten zestaw który chce złożyć ma sens i czy można coś jeszcze ulepszyć w nim.

budżet ~ 5000
    Potrzebuje tego komputera do gier
    Chciałbym podkręcić ten procesor

zestaw wygląda tak:
    https://www.x-kom.pl/lista/fi2rl8cp7

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Zamierzasz skalpować procka? Jak nie, to NH-D15 to overkill. Cooler jest super, ale bez skapla nie ma większego sensu.

Gdzie SSD na system?

8 GB RAM to obecnie za mało do komfortowego grania w niektóre tytuły (np Call of Duty WW II), nie mówiąc o najbliższej przyszłości. 2x 8 GB bierz.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Płytę lepiej Z370 SLI PLUS. W tym sklepie tańsza i lepsza (ALC1220 zamiast ALC892).

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Gdzie SSD na system?
    Nie przyszło Ci do głowy, że dysk być może już posiada ?

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    8 GB RAM to obecnie za mało do komfortowego grania w niektóre tytuły (np Call of Duty WW II), nie mówiąc o najbliższej przyszłości. 2x 8 GB bierz.
    Tyle, że przy obecnych cenach pamięci, to nie jest takie hop-siup dorzucić drugie 8 GB, tylko 4-5 stów dodatkowych kosztów. Mnie 8 GB wystarcza w zupełności do grania, chociaż w nowego CoDa nie grałem .
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Dysk SSD i twardy mam z starego kompa a co do skalpowania jest w planach możecie polecić jakieś dobre urządzenie do ściągnięcia czapki z procesora w rozsądnej cenie + jakieś pasty i silikon ? a płytę już zmieniam na Z370 SLI PLUS

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (51) Awatar blabla123
    Ja też kiszę się na 8GB ale to z premedytacją. Nie chodzi nawet o to czy mnie stać czy nie, akurat z $$$ na kompa nie mam prawie nigdy problemów, ale o sam fakt, nie lubię przepłacać. Dobry zestaw 2x8 to już 8 stówek, może przy kompie za 5k nie odczuje tego ale większość jednak składa tańsze zestawy i tam to jednak jest overkill.
    Jeśli możesz dokulać do 2x8 to bierz ale jeśli budżet nie pozwala już na nic więcej to bym jednak pozostał przy 2x4.
    Możesz też przyciąć trochę na chłodzeniu i już te 200zł masz na dołożenie do pamięci i praktycznie masz na zestaw https://www.x-kom.pl/p/418182-pamiec...l16-2x8gb.html

Cytat Zamieszczone przez blabla123 Zobacz posta
    Możesz też przyciąć trochę na chłodzeniu i już te 200zł masz na dołożenie do pamięci i praktycznie masz na zestaw https://www.x-kom.pl/p/418182-pamiec...l16-2x8gb.html
    O jakim chłodzeniu myślisz jeżeli nie skalpował bym procka ale chciałbym go podkręcić ?
    Ostatnio edytowane przez Ormandier ; 28-06-2018 o 12:27

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (51) Awatar blabla123
    Chociażby https://www.x-kom.pl/p/247154-chlodz...hemis-evo.html
    Generalnie wydaje mi się, że wygląda to mniej więcej tak: skalpowany cep + średnie chłodzenie = nieskalpowany + wydajne chłodzenie.
    To przez wymianę gluta zyskuje się najwięcej, nie przez zmianę chłodzenia. Wiadomo samo chłodzenie to już kropka nad "i".
    A cepy skalpuje tu na forum phobosq lub patrykt (ma konto tu jak i na psimlabie).

Cytat Zamieszczone przez blabla123 Zobacz posta
    A cepy skalpuje tu na forum phobosq lub patrykt (ma konto tu jak i na psimlabie).
    Napisać do kogoś z nich w prywatnej wiadomości czy stworzyć gdzieś jakiś temat na forum i popytać o to skalpowanie ?

Uprawnienia umieszczania postów