Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pytanie o serwis układu chłodzenia

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Pytanie o serwis układu chłodzenia

Cześć wszystkim

Kilka lat temu zleciłem złożenie komputera na chłodzenie wodne. Teraz niestety przez kompletny brak odpowiedzialności osoby która mi go składała muszę wejść w temat od zera. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o water cooling więc proszę się nie śmiać z głupich pytań.

komputer:
    https://www.dropbox.com/s/95uzea5uu0dxggr/komp.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/qostz6alz8...karta.jpg?dl=0

Dokładnie go obejrzałem i zauważyłem że na dole w rezerwuarze jeden metalowy element ma nalot wyglądający na rdzę, cały czas utrzymuje się woda na tubie mimo spędzania długiego czasu na bardzo ciepłej loggi. Chciałbym wymontować rezerwuar i go wyczyścić niestety nie wiem jakich narzędzi użyć, nie mam tez instrukcji do pompy.

W niedługim czasie przestawię komputer do biura i zacznę kombinować, jeśli w rezerwuarze jest rdza, czy dobrym pomysłem byłoby złożenie komputera z kartami i wypłukanie układu jakimś specjalnym środkiem do odrdzewiania? Jeśli tak to jakie narzędzia/płyn kupić?

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Normalnie rozkręcasz złączki rękoma.

Blok GPU rozkręcasz i go płuczesz wodą destylowaną, a jak jest jakiś osad, który nie chce w ten sposób zejść, to na kilka godzin w occie moczysz.

Chłodnice przepłukujesz destylką i patrzysz co z nich wylatuje.

Tu masz mój poradnik odnośnie LC.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Dzięki za pomoc, czy to moczenie w wodzie z octem powinienem też zrobić na całym układzie? tzn przepłukać cały podłączony układ wodą z octem w razie gdyby chłodnica lub procesor złapały rdzę w środku? Mam taką chłodnicę jak tutaj : http://www.overclock.pl/images/artic...lc/big/135.jpg

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Nie, to nie ma sensu, bo w ten sposób tylko zapchasz finy w blokach.

Każdy element czyści się osobno.

Do chłodnicy lejesz ocet tylko wówczas, jak np przepłukałeś ją z 5 razy i dalej leci z niej syf.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Uprawnienia umieszczania postów