Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Granica podnoszenia FSB

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Granica podnoszenia FSB

Dzień dobry
    Opiszę może sytuację zanim zadam pytanie. Moja platforma:
    -Płyta Asus P5KC
    -CPU Xeon E5440 (przerobiony pod LGA775)
    -RAM 2x2GB GoodRam 800MHz DDR2
    -Zasilacz ModeCom Feel 500 Active PFC
    Bawię się w podkręcanie CPU. Maksymalne stabilne FSB, jakie mogę uzyskać, to 385 (max. mnożnik CPU to 8,5). Powyżej tego zaczynają się różne BSODy (które skłaniały mnie do teorii, że pamięć nie wyrabia - jej taktowanie na tym max. FSB to ok. 770MHz). Naprzeciw tej teorii stoi jednak fakt, że wcześniej podkręcałem na tej samej platformie Core 2 Duo E4500 (max. mnożnik 11), FSB było na niższym poziomie, bo na 320, a ta sama pamięć była podkręcona do ok. 960Mhz. Bios z mikrokodami jest wgrany, jeszcze przetestuję RAM memtestem.
    Czy da się jeszcze coś zrobić, żeby ten Xeon mógł nacieszyć się trochę wyższymi obrotami?
    Z góry dzięki za odpowiedź

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (18)
    Cytat Zamieszczone przez m00zvrt Zobacz posta
    Dzień dobry
    Opiszę może sytuację zanim zadam pytanie. Moja platforma:
    -Płyta Asus P5KC
    -CPU Xeon E5440 (przerobiony pod LGA775)
    -RAM 2x2GB GoodRam 800MHz DDR2
    -Zasilacz ModeCom Feel 500 Active PFC
    Bawię się w podkręcanie CPU. Maksymalne stabilne FSB, jakie mogę uzyskać, to 385 (max. mnożnik CPU to 8,5). Powyżej tego zaczynają się różne BSODy (które skłaniały mnie do teorii, że pamięć nie wyrabia - jej taktowanie na tym max. FSB to ok. 770MHz). Naprzeciw tej teorii stoi jednak fakt, że wcześniej podkręcałem na tej samej platformie Core 2 Duo E4500 (max. mnożnik 11), FSB było na niższym poziomie, bo na 320, a ta sama pamięć była podkręcona do ok. 960Mhz. Bios z mikrokodami jest wgrany, jeszcze przetestuję RAM memtestem.
    Czy da się jeszcze coś zrobić, żeby ten Xeon mógł nacieszyć się trochę wyższymi obrotami?
    Z góry dzięki za odpowiedź
    Było poczytać Poradnik ivanova tam jest opisane dokładnie oc między innymi znalazł byś odpowiedź na to :p

Co muszisz zrobić:
    Dać najniższy możliwy mnożnik dla CPU i Ramu i wtedy sprawdzić ile zrobi platforma,
    Powodów może być dużo dopiero po tym coś się wykaśni
    Dodaj jeszcze temeratury i Vcore

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Mogłeś zlinkować

LINK
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

VCore na poziomie 1.264 w CPU-Z i 1.24 w HWMonitor. Memtest nie wykazał błędów. Na najniższym możliwym mnożniku FSB też max 385 stabilne :p Dzięki za link do poradnika, przestudiuję i może mnie oświeci Dzięki za odpowiedź

- - - Aktualizacja - - -

Zapomniałem o temperaturach Są one jak najbardziej w porządku, na OC do 3,27GHz temperatury w spoczynku to śr. 35 (max 44), pod obciążeniem Skyrima i Doty 2 wg MSI Afterburner CPU grzał się do max 70

- - - Aktualizacja - - -

Że też nie umiem za jednym razem napisać wszystkiego co myślę, tylko tak dokładam... Słyszałem o P5KC, że ma słabą sekcję zasilania i miałem to na uwadze, ale sądziłem że uda mi się coś więcej z niej wycisnąć (specjalnie dlatego nie nabyłem Core 2 Quada z TDP 95W, tylko Xeona z TDP 80W

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (17) Awatar ViNG
    Jakie Bsody miales?
    3930k@4.8 AIO, Rampage IV BE, 4x2GB G.Skill Pi Black 2200@2400cl8, 980Ti LTG SLi, 2x1000W Seasonic Platinum, Pajonk

Cytat Zamieszczone przez ViNG Zobacz posta
    Jakie Bsody miales?
    Najczęściej pojawiał się CRITICAL PROCESS DIED i chyba SYSTEM SERVICE EXCEPTION, rzadziej UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP, KERNEL MODE EXCEPTION NOT HANDLED, KERNEL SECURITY CHECK FAILURE, ATTEMPTED WRITE TO READONLY MEMORY.
    Bardzo dużo kombinowałem... Przepraszam z góry, bo nie pamiętam wszystkich Pamięć przeleciałem memtestem i nie wykazał błędów, jednakże te BSODy, które wzbudzają podejrzenia odnośnie RAMu pochodzą właśnie z prób kombinacji z pamięcią.
    Myślę, że najistotniejsze są pierwsze dwa wymienione BSODy, bo one powstawały przy przekraczaniu granicy 390 FSB. Okazyjnie jakiś Kernel.

Dalsze testy na pamięci DDR3 1333MHz i nowy wiodący BSOD - IRQL NOT LESS OR EQUAL. Chyba zrobię reinstall systemu i ogólnie driverów

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów