Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Nowe OC - proszę o pomoc w doborze części i ewentualnych zmian

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Nowe OC - proszę o pomoc w doborze części i ewentualnych zmian

Witam,
    Jestem nowym użytkownikiem forum, trochę czytałem o WC i jestem w trakcie doboru głównych części:

https://www.aquatuning.pl/AtsdCartSa...6fe98e5f658e77

Proszę powiedzieć mi, czy to byłoby to wydajne pod moje podzespoły obecnie mam już blok na procesor XSPC RayStorm Pro

Podzespoły (głównie będzie chłodzony procesor)

Intel I7-3930k Socket (2011)

RAM 2*8GB 2400 G.Skill RipjawsX

GTX 660 2GB

W przyszłości planuje chłodzić RAM i zmienić grafikę pod WC, pytanie, czy chłodnica i pompa się wtedy sprawdzą.

Mam jeszcze problem, bo nie mam zielonego pojęcia o płynach, czy kupić gotowy barwiony, może czysty + woda demineralizowana, głównie zależy mi na wydajności, jeśli chodzi o płyn.

To chyba tyle na obecną chwilę do czego mam pytania i wątpliwości. Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję :)

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Witam. Widzę, że nikt się nie pokwapił odpowiedzieć, więc ja spróbuję.

Chłodnica powinna pociągnąć temat bez problemu. Jak Ci wejdzie do budy, to powinien być temat ogarnięty raz na zawsze.

Uwagę mam do pompek i rezerwuaru. Sam posiadałem pompkę DC-LT, i, jeśli masz dostatecznie dużo miejsca, to laing DDC z osobnym rezerwuarem jest dużo lepszym wyjściem. Jest dużo mocniejszy i przy tym cichszy. DC-LT wpada w wibracje, więc jeśli nie jest dobrze odseparowana od dosłownie wszystkiego, to będzie hałasować, chyba że ją skręcisz na jakieś 8-9V. Przy takim napięciu może nie poradzić sobie z taką wielgachną chłodnicą i kilkoma blokami. Przy DDC nie obawiałbym się tego. Do tego DDC nie ma większych problemów z wibracjami.

Na koniec, rezerwuar który wybrałeś jest zatokowy, czyli na 100% przeniesie wszelkie wibracje z pompki na budę i będziesz miał grzechotkę. Rekomendowałbym tutaj jakiś rezerwuar tubowy albo zatokowy, ale niezintegrowany z pompką i osobno lainga DDC.

Co do płynów to ponoć najwydajniejsza jest woda z jakimś dodatkiem antykorozyjny/antyglonowym. Dedykowane płyny mogą mieć tylko niższą wydajność, ale nie jestem przekonany czy różnice są warte w ogóle kombinowania. Z płynów dedykowanych najtrwalsze będą bezbarwne, wszelkie kolorowe w końcu zostawią syf w układzie.

Chyba tyle mogę poradzić.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (18)
    Zapłon jak nie wiem (post z 11-10-2018)… To już bardziej odkop niź odpowiedź
    Main platform: CPU: Ryzen 5 1600 4 Ghz; MOBO: Prime X370 pro; RAM: 2*4GB VENGEANCE LPX 3000mhz cl15 PSU: SPC Vero M2 600w; GPU MSI GTX 1060 6gb OCV1; SYSTEM DISC: 1x SSD Adata SU800 256GB; STORAGE: 1x HDD WD BLUE 1 TB; CASE: Phanteks P400 Window White; KEYBOARD LOGITECH G413; MOUSE: SS Rival v2; HEADSET SS Siberia v200l; MOUSEPAD: Roccat TAITO Mini-Size

1) Faktycznie, ma już ze dwa miesiące, wydawało mi się że ma jeden (jestem przyzwyczajony do formatu dat z USA).
    2) nawet jak gość kupił, to może się czegoś dowiedzieć z tego co napisałem
    3) czy w gruncie rzeczy jest coś niestosownego w odpowiadaniu na posty, które może są stare, ale i tak na szczycie sekcji forum (w sensie - niewiele nowego się wydarzyło od czasu tego posta)?
    Ostatnio edytowane przez joorva ; 09-12-2018 o 00:02

Siema, dzięki za odpowiedź i pomoc.

Teraz odpowiem, chłodnica będzie na zewnątrz, hałas mi nie przeszkadza, chyba, że serio przebije to wzmacniacz i dwa głośniki, które mam do niego podpięte
    Układ będzie zewnętrzny. Jeszcze jedna uwaga, kompa mam przy kaloryferze na razie, ale myślę o zmianie układu pokoju, więc w przyszłości chyba nie będzie miało to znaczenia. Nadal myślę nad złączkami i zastanawiam się czy węże Tygoon będą okej oraz ile złączek bym potrzebował ale chyba 12 wystarczy ?

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Taki trochę off-top. Czemu masz tylko 2 kości RAM

Weź 4 wsadź, bo na wydajności tracisz
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Heja. Moje doświadczenie z wężami tygon jest takie że są bardzo fajne z punktu widzenia elastyczności (łatwo wchodza na złączki, wygodnie się je układa), ale są dość miękkie, więc szybko pojawiają się na nich załamania, jak zrobisz ciaśniejszy łuk. Tak więc osobiście następnym razem spróbuję czegoś innego.

Co do ilości złączek to musisz sobie policzyć. Po dwie na każdy element chłodzenia i pewnie więcej w okolicach tego kraniku - zakładam że majstrujesz odpływik, więc tam pewjie dwie albo trzy, zależnie jak to chcesz zmajstrować.

Jeszcze będę piłował temat pompek. Po moich doświadczeniach z dc-lt i ddc z pełną powagą mogę powiedziec że ddc jest bezwzględnie lepsza. Dc-lt wciąż jest niezła, ale trzeba mieć dobry powód, żeby się w nią ładować.. Zastanów się czy to jest świadomy wybór z Twojej strony, czy tylko fajnie się prezentowała w sklepie?
    Ostatnio edytowane przez joorva ; Wczoraj o 10:50 Powód: Dodanie pewnej myśli

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (17) Awatar An2
    Tygon plus metalowe sprężyny na nie i robisz łuki jakie chcesz. Jak na wszystkie węże założysz sprężyny, to też fajnie to wygląda.

Spoko, dzięki za rady, dobrze, że z tym poczekałem.

Na pompkach się nie znam, trochę czytałem, ale to tak ogólnikowo jedynie, ale widzę, że muszę temat pompki i rezerwuaru jeszcze przemyśleć. Zależy mi głównie na wydajności.

PS: Nie dokupiłem więcej RAM-u, bo nie widziałem potrzeby, na razie wystarcza.

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Tu chodzi o to, że na X79 masz Quad Channel, a Ty lecisz w Dual Channel. W niektórych scenariuszach robi to różnicę LINK.

Co do pompki, raczej odradzam rozwiązania zintegrowane w zatokach 5,25". Weź Lainga D5 i będzie git.

- - - Aktualizacja - - -

Jeśli chodzi o wąż, to Tygon jest najbardziej elastyczny ze wszystkich. Rozmiar 10/16 jest dobry Jedynie trzeba uważać, przy niektórych barwionych płynach, bo potrafią wejść w reakcje z plastyfikatorem, który jest w Tygonie.

Sprężyny raczej nie będą Ci potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez ivanov ; Wczoraj o 22:36
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Uprawnienia umieszczania postów