Witam
Ostatnimi czasy jedynie zawracałem głowę forumowiczom moimi desperackimi próbami pokonania "FSB wall" na Płycie P5KC od Asusa, z osadzonym na niej Intel Xeon E5440. Postanowiłem więc zrobić coś pożytecznego i spróbowałem "dokonać niemożliwego", czyli zainstalować na wyżej wymienionym mobo 2x4GB, tj. 8GB łącznie, pamięci RAM DDR3. Co w tym dziwnego?
W specyfikacji płyty przeczytamy:
"Dwa gniazda niebuforowanej pamięci DDR3 1333*/1066/800 non-ECC (maks. 4GB)
Cztery gniazda niebuforowanej pamięci DDR2 1066*/800/667 non-ECC (maks. 8GB)
Dwukanałowa architektura kontrolera pamięci"

Wiele kłótni na ten temat dane mi było ujrzeć na różnych forach - jedni twierdzą, że to możliwe, inni zaś, że skoro specyfikacja mówi nie, to nie i koniec. Istnieją dowody na sukces kilku osób w tej materii, jednak wielu je podważa. A to taktowanie pamięci na pewno jest znacznie obniżone, a to fałszywe lub błędne odczyty dostępnego RAMu... Postanowiłem więc na własne oczy przekonać się, kto ma rację.
Archaiczna platforma testowa składa się z:
-"zasilacz czarnolistowy, temat zamykam" Modecom FEEL 500 Active PFC
-Asus P5KC
-Intel Xeon E5440 (mod na LGA775)
-GOODRAM DDR3 4GB 1333MHz + Elixir DDR3 4GB 1333MHz (łącznie 8GB)
Tak naprawdę to wszystko, co chciałem napisać. Reszta na załączonych zdjęciach. Chciałem wstawić testy z OCCT, ale odmawia mi od dawna posłuszeństwa (nie włącza się). Zamiast tego screen z gry Dota 2, na którym zobaczyć można użycie pamięci. Pozdrawiam cieplutko
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg