Hej,
jak w temacie, mam dość starą (ale jarą!) płytę: Asus P6X58D-E. I mam z nią trzy problemy, szczególnie że teraz walczę z tematem overclockingu:

1. Press DEL to enter setup.
WIEM jak wejść do BIOSa. Ciskam DEL, pojawia się BIOS, klikam ustawienia, Save & Exit i do Windowsa.
Problem polega z drugim wejściem. Restartuję maszynę, pojawia się POST, klikam DEL (F2, F1, F8, alt+f8 też) i absolutnie nic się nie dzieje.
Zostawiam włączone boot logo, fast boot na disabled... I nic.
Pomaga tylko odłączenie zasilania bo wtedy coś się resetuje. I wtedy po włączeniu można normalnie uruchomić komputer i wejść do BIOSa zgodnie z instrukcją. Ale to kieruje mnie do drugiego podpunktu.

2. Bo wyłączeniu zasilania BIOS restartuje się do defaultów.
Jeśli zmodyfikuję BIOS: OC, wybiorę partycję do bootowania, wyłączę/włączę różne ustawienia przy uruchamianiu, po odłączeniu prądu z obudowy wszystko restartuje się do zera.
Tzn. nie do końca "do zera". Godzina i data są aktualne. Niektóre opcje jak sterownik Marvella od SATA3 też są wyłączone. Więc raczej bateria CMOS odpada. Plus i tak wymieniłem trzy dni temu na nową.
Możliwe, że to jest system zabezpieczający komputer przed uruchomieniem się z uszkodzonymi ustawieniami albo coś. Ale póki co jest to o tyle wkurzające, że za każdym razem jak wywali mi korki w mieszkaniu, uruchamiając komputer muszę najpierw wejść do BIOSu i przywrócić OC profile.

3. Pewnie na jedno i drugie naprawą byłoby zaktualizowanie BIOSu.
Tu jest pewien haczyk.
Wchodzę na stronę https://www.asus.com/Motherboards/P6...HelpDesk_BIOS/ i KAŻDY rom który pobrałem, po wrzuceniu na pendrive (lub dysk wewnętrzny) zwraca mi w Asus EZ Flash 2:
ROM ID in the file is incompatible with existing BIOS!

(aczkolwiek teraz zacząłem googlać temat i podobno nie łapie plików, które mają nazwę dłuższą niż 8 znaków. Co jest absrudalne, bo pliki z defaultu mają dłuższą nazwę... Wrócę do domu i to sprawdzę)

Macie jakieś zdanie o tych problemach?