Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pompka DDC - kilka pytań nowocjusza

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

Pompka DDC - kilka pytań nowocjusza

Heja. Nabyłem niedawno pompkę ddc 3.2. Mam kilka noobowych pytań.
    - zagadka - pompka ma czarny wirnik. Z materiałów w sieci wynika, że pompka z czarnym wirnikiem to raczej 3.1, 3.2 powinna mieć niebieski. Jednak sama pompka to zdecydowanie mocniejszy model (watomierz spokojnie wyjeżdża poza 10 W nawet przy 10V). Ktoś słyszał o takiej wersji?
    - zgodnie z legendą - grzeje się. Tak "na oko" spód dojeżdża do ok 50 stopni przy napięciu 9V. Czy to jest w jakis sposob niebezpieczna temperatura, czy jest OK dla tej pompki?
    - czytałem, że dość popularnym błędem jest dokręcenie za mocno topu. Po czym poznać że jest za mocno dokręcony?
    - Kolejna legenda głosi, że ddc nie startują poniżej 9V, jednak moja bez problemu odpala nawet na 7V. Czy to od czegoś zależy, czy tylko kwestia egzemplarza?
    - pompka startuje z lekkim opóźnieniem. Jakąś sekundę-dwie po podaniu napięcia. Czy to normalne?

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Z tego co widzę max temp to 60 stopni więc jest w miarę. Ale jak sprawdzałeś na oko to lepiej zrobić to dokładnie.
    Co do wirnika to może jakaś inna rewizja czy coś. Wszystko powinno być na naklejce opisane co to za model dokładnie.
    Za mocno dokręcony top? Jak miałem oryginalny top to od razu czułeś przy dokręcaniu, że jest ok i nie ma co na siłę *******zielać więc nie za bardzo wiem o co chodzi. Zresztą i tak pracowała u mnie z innym topem więc nie wypowiem się. Ktoś bardziej obeznany powinien zabrać głos, ivanov może?
    Od ilu V startuje to też nie wiem, bo z innym topem i przy 12V była bardzo cicha więc nie eksperymentowałem

Dzięki za odpowiedzi. Mam juz inny top, pytanie o dokręcanie to na zasadzie zapobiegliwości, generalnie pracuje normalnie, więc głownie pytam, żeby czegoś nie przeoczyć.

Co do odwoltowywania to muszę to robić, bo przy moim układzie powyżej 10V zaczyna chlupać w rezie i robi się bardzo głośno bo bąble wpadają w układ.

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Witam. Zeby nie zakładac nowego tematu , czy ta pompa ddc Alphacool Laing DDC310 - Single Edition ma mozliwosc regulacji obratów ? Pompa ma dwa piny na molex i 1 pin wtyczka pwm

1011009-1IPyxQ5ianGyVo_600x600.jpg

nie ma. Ma dwa piny na molex (zasilanie) i jeden na 3pinowy złącze wentylatora, do odczytu obrotów pompki przez płytę główną. Nie ma wejścia PWM. Albo trzeba kupić pompkę z PWM (2 piny + 2 piny), albo wyposażyć się w kontroler napięcia i wmontować go między molex a pompkę.

Ja miałem taki, jest z regulacją, wyświetlaczem napięcia i doskonale ciągnął pełnego DDC (18W).
    https://botland.com.pl/pl/przetworni...ietlaczem.html

Uprawnienia umieszczania postów