Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: OC AMD FX-8320E Pomocy

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Question OC AMD FX-8320E Pomocy

Siemka, w temacie OC jestem całkowicie zielony i mam do was kilka pytań, mianowicie czy na moich podzespołach można bezpiecznie podkręcić procka? moje podzespoły to:

-Procesor AMD Fx-8320E 3.2GHz
    -Płyta główna MSI 970A-G43 AMD 970 Socket AM3+
    -zasilacz Zasilacz Chieftec 450W
    -Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Pominąłem nie istotne w OC podzespoły.
    Wiem że zestaw komputerowy nie jest wybitny zresztą i też dużo na niego nie wydałem. Komp ma już swoje lata i chcę za jakiś czas kupić coś nowego i bardziej wydajnego lecz na razie jestem zmuszony działać sobie na tej maszynie, zastanawiam się nad podkręceniem taktowania procesora tak aby wyciągnąć te 10 fpsów więcej w grach które ogrywam.
    Więc jeżeli waszym zdaniem można wyciągnąć z tego procka trochę mocy to też byłbym wdzięczy o szczegółowe wyjaśnienie jak tego dokonać jak wspominałem wcześniej jestem zielony w tematach OC a to forum polecił mi znajomy mam nadzieję że tym wpisem nikogo nie urażę i z góry dziękuje za pomoc.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (27)
    1.Jaki GFX (Karta Graficzna)? - to istotne cpu jest prądożerny i zasilacz może nie starczyć
    2.Płyta bez chłodzonej sekcji zasilania.
    3.Słabe chłodzenie do Fxa
    Main platform: CPU: Ryzen 5 1600 4 Ghz; MOBO: Prime X370 pro; RAM: 2*4GB VENGEANCE LPX 3000mhz cl15 PSU: SPC Vero M2 600w; GPU MSI GTX 1060 6gb OCV1; SYSTEM DISC: 1x SSD Adata SU800 256GB; STORAGE: 1x HDD WD BLUE 1 TB; CASE: Phanteks P400 Window White; KEYBOARD LOGITECH G413; MOUSE: SS Rival v2; HEADSET SS Siberia v200l; MOUSEPAD: Roccat TAITO Mini-Size

Karta graficzna Radeon r7 370 2g i tak napomnę że komputer ma już trochę za sobą jest to moja pierwsza maszyna jaką zdecydowałem się złożyć i zrobiłem to na tyle słabo że temperatury dochodziły do 80°C ale zdecydowałem się wymienić radiator oraz obudowę i kable uporządkować teraz w pubgu żaden z podzespołów nie przekracza 45°C więc myślę że podniesienie temperatury pracy o nawet 20°C nie zaszkodzi komputerowi poza tym też nie chce z maszyny wyciągać siódmych potów i kręcić zegar z 3.2GHz na jakieś dwukrotności naprawdę zadowole się niewielkim podkręceniem procka bo i przy okazji złapę trochę tematu overclockingu na przyszłość.

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Tylko chodzi o to, że już w chwili obecnej, bez żadnego OC wyciskasz z tej płyty głównej siódme poty.

Ona nie jest przystosowana do obsługi 8 wątkowych FXów, a co dopiero ich podkręcania, pomimo tego co deklaruje producent. To był bardzo popularny i wredny proceder w czasach AM3+, bo dawał złudne poczucie niskiego kosztu platformy.

BTW Jaki dokładnie model zasilacza? Bo Chiefteców jest kilka.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Zasilacz to chieftec IArena 450W
    Czyli niema szans choćby na niewielkie podkręcenie maszyny ze względu na płytę główną?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów