Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Zmiana procesora

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (27)
    Socet 6400 ? Nie znam to jest jakiś nowy ? amd uzywa PGA 1331 oraz LGA 4094 ogólnie za 1000 to ty na tym trupie nic sensownego nie wyrwiesz raczej tomcuk miał na myśli że w cenie samego Cepa od intela kupisz i płytę i procek amd (cep 1600 + jakieś normalne B350 z oc do 3.9)... Pozatym sam dajesz niekompatybilny szajs 8400 to socet 1151v2 a nie v1 z twojej płyty, a patrząc że dobór podzespołów typowo "sklepowy" marne szanse że zmordujesz płytę (takiej usługi serwisy nie oferują, a tak łatwe jak w 775 to nie jest)...
    Ostatnio edytowane przez Weryl ; 01-01-2019 o 18:52
    Main platform: CPU: Ryzen 5 1600 4 Ghz; MOBO: Prime X370 pro; RAM: 2*4GB VENGEANCE LPX 3000mhz cl15 PSU: SPC Vero M2 600w; GPU MSI GTX 1060 6gb OCV1; SYSTEM DISC: 1x SSD Adata SU800 256GB; STORAGE: 1x HDD WD BLUE 1 TB; CASE: Phanteks P400 Window White; KEYBOARD LOGITECH G413; MOUSE: SS Rival v2; HEADSET SS Siberia v200l; MOUSEPAD: Roccat TAITO Mini-Size

Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez Lemac Zobacz posta
    Rozumiem, że te ryzeny są plug-and-play do tego samego socketu co 6400?
    Bo chyba ja i google jesteśmy upośledzeni skoro widzę, że mi te ryzeny nie wejdą w socket 6400.
    Core i5-8400 też Ci nie wejdzie (bez modów), więc się nie ciesz, że jesteś taki mundy Dostałeś konkretną odpowiedź, a skoro nie pisałeś nic o tym, że chcesz modyfikować płytę główną, to chyba sprawa jest oczywista. Coffee Lake = chipsety serii 300 i na innych oficjalnie nie działają.
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2) Awatar 7niebo
    Nie wiem jak z cenami teraz procesory wyglądają, ale jakiś czas temu 6700 dało radę wyrwać za 5 stówek.
    Jeśli masz z170 z pierwszych serii, to jest szansa, że trochę wykręcisz tego 6400.
    Na chwilę obecną chyba nie ma żadnego dobrego wyjścia z sytuacji:
    kupowanie ryzena- duży koszt, trochę mniejszy od 1151v2
    zostanie chipsetach x1xx, x2xx - ładowanie kasy w starą technologię technologię 4/8, relatywnie mały skok wydajności
    upgrade do coffee- duży koszt

@tomcuk przegladarka, spotify, komunikator i już połowy nie masz z tych 8GB

Odbiegając od tematu, to 6400 jest sensowną opcją do gier.

Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez 7niebo Zobacz posta
    @tomcuk przegladarka, spotify, komunikator i już połowy nie masz z tych 8GB
    Cytat Zamieszczone przez tomcuk Zobacz posta
    w jakich to grach 8 GB pamięci powoduje przycinki? Bo ja póki co takiej nie spotkałem, oczywiście bez uruchomionego syfu w tle
    I to byłoby na tyle, dziękuję i dobranoc
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Uprawnienia umieszczania postów