Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: i5-6600K (4.5Ghz) + TridentZ RGB 3000Mhz CL16 - może pracować stabilnie?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Question i5-6600K (4.5Ghz) + TridentZ RGB 3000Mhz CL16 - może pracować stabilnie?

Nie do końca wiem czy to dobry dział bo jest on powiązany z 2-ma działami ale napiszę tutaj.

Witam, jestem nowy na tym forum także .
    Mam do was pytanie bo nie za bardzo znam się na OC.
    Czy jest jakaś szansa aby procesor podkręcić i5-6600K na 4.5GHz oraz RAM TridentZ RGB 3000Mhz CL16 na 3000Mhz ewentualnie 3000Mhz+ na XMP?
    Nie może być w tym samym czasie podkręcony procesor i RAM bo nie chcą ze sobą współgrać i zawiesza albo sypie bluescreenami. Samo XMP działa, tak samo procek na MSI Boost 8 czyli 4,5GHz będzie działać, ale bez RAMU na XMP'ie.

Próbowałem podkręcać, ale żadne z napięć jakie ustawiałem, oglądanie poradników nie pomogło, bo po każdej próbie podkręcenia czegoś system nie chciał wstać i musiałem resetować BIOS.

Aktualnie procesor podkręcony jest tzw. MSI Boost na poziom 8 gdzie jak podają jest to 4,5Ghz. Ram domyślnie chodzi na 2133Mhz i nie mogę go podkręcić nawet na 3000Mhz bo zaraz sypie bluescreenami albo pokazuje na płycie głównej błąd 99 i system nie wstaje.

Próbowałem Memory Try It po sprawdzeniu architektury, że są to hynixy ustawiłem hynix > 3000Mhz CL16. Samo dobrało odpowiednie timingi, noi system wstał, ale po odpaleniu np. CS:GO pograłem z 5min potem gra się automatycznie zamknęła, a przy ponownym uruchomieniu gry już sypało bluescreenem.

Według specyfikacji i5-6600K obsługuje DDR4-2133Mhz i pytałem się na forum MSI o to to mi powiedzieli, że nie podkręce do takich wartości, ponieważ w specyfikacji jest podane, że można podkręcić do 2133Mhz. To ja się go zapytałem to w takim razie jak i9-9900K w specyfikacji ma do 2666Mhz to co RAM o taktowaniu 3000Mhz odpada? Nie dostałem konkretnej odpowiedzi, także piszę tutaj.

Moja płyta główna jest do 3600Mhz (OC), także z tym nie ma problemu.

System: Windows 10 Pro
    Case: SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black
    CPU: Intel Core i5-6600K
    Cooler: CM MasterLiquid ML240R RGB
    Motherboard: MSI Z170A GAMING M7
    RAM: Trident Z RGB LED 3000MHz CL16
    Graphic card: GTX 1070 ARMOR 8G OC
    Power supply: be quiet! Dark Power Pro 10 750W
    Pasta: Arctic MX-2

Mam kupować nowy procesor? jeśli tak to jaki procesor pójdzie na DDR4-3000Mhz bądź 3000Mhz+

Jeśli jest ktoś kto mógłby mi to pomóc bądź podkręcić poprzez nwm. rozmowę video,skype,etc... to będę wdzięczny. Niestety nie wiem jakie wartości powinienem ustalić, a poradniki np. BlackWhite'a nie wychodzą przy tym ani w RAM'ie ani w Procku. Chciałbym podkręcić to maksymalnie na bezpieczne temperatury.

[SSy]:
    https://imgur.com/a/8vapFro
    [CPUZ]:
    https://jsonformatter.org/html-viewer/7eac90 > wciśnij RUN

Pozdrawiam
    Sebastian

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (40) Awatar Dziarson
    Siemka zapraszam na bajera discord

Screenshot - 13_02 002.jpg

Co do procka duza temperatura , co do ramu XMP w rgb nie dzieała reszte musisz zrobic z biosu bo programy to sie psu na bude nadaja

- - - Aktualizacja - - -

Obsługa ram ma sie nijak do tego ile ram pujdzie
    http://valid.x86.fr/lfbe8v
    Tu masz moje

- - - Aktualizacja - - -

I oczywiscie odpowiedz na twoje pytanie w watku TAK
    Ostatnio edytowane przez Dziarson ; 13-02-2019 o 12:12
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W RAZER DEATHADDER ELITE
    FUNTIC GEAR RUSCH ADATA XPG Emix H30+solo F30

Uprawnienia umieszczania postów