Nie do końca wiem czy to dobry dział bo jest on powiązany z 2-ma działami ale napiszę tutaj.

Witam, jestem nowy na tym forum także .
Mam do was pytanie bo nie za bardzo znam się na OC.
Czy jest jakaś szansa aby procesor podkręcić i5-6600K na 4.5GHz oraz RAM TridentZ RGB 3000Mhz CL16 na 3000Mhz ewentualnie 3000Mhz+ na XMP?
Nie może być w tym samym czasie podkręcony procesor i RAM bo nie chcą ze sobą współgrać i zawiesza albo sypie bluescreenami. Samo XMP działa, tak samo procek na MSI Boost 8 czyli 4,5GHz będzie działać, ale bez RAMU na XMP'ie.

Próbowałem podkręcać, ale żadne z napięć jakie ustawiałem, oglądanie poradników nie pomogło, bo po każdej próbie podkręcenia czegoś system nie chciał wstać i musiałem resetować BIOS.

Aktualnie procesor podkręcony jest tzw. MSI Boost na poziom 8 gdzie jak podają jest to 4,5Ghz. Ram domyślnie chodzi na 2133Mhz i nie mogę go podkręcić nawet na 3000Mhz bo zaraz sypie bluescreenami albo pokazuje na płycie głównej błąd 99 i system nie wstaje.

Próbowałem Memory Try It po sprawdzeniu architektury, że są to hynixy ustawiłem hynix > 3000Mhz CL16. Samo dobrało odpowiednie timingi, noi system wstał, ale po odpaleniu np. CS:GO pograłem z 5min potem gra się automatycznie zamknęła, a przy ponownym uruchomieniu gry już sypało bluescreenem.

Według specyfikacji i5-6600K obsługuje DDR4-2133Mhz i pytałem się na forum MSI o to to mi powiedzieli, że nie podkręce do takich wartości, ponieważ w specyfikacji jest podane, że można podkręcić do 2133Mhz. To ja się go zapytałem to w takim razie jak i9-9900K w specyfikacji ma do 2666Mhz to co RAM o taktowaniu 3000Mhz odpada? Nie dostałem konkretnej odpowiedzi, także piszę tutaj.

Moja płyta główna jest do 3600Mhz (OC), także z tym nie ma problemu.

System: Windows 10 Pro
Case: SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black
CPU: Intel Core i5-6600K
Cooler: CM MasterLiquid ML240R RGB
Motherboard: MSI Z170A GAMING M7
RAM: Trident Z RGB LED 3000MHz CL16
Graphic card: GTX 1070 ARMOR 8G OC
Power supply: be quiet! Dark Power Pro 10 750W
Pasta: Arctic MX-2

Mam kupować nowy procesor? jeśli tak to jaki procesor pójdzie na DDR4-3000Mhz bądź 3000Mhz+

Jeśli jest ktoś kto mógłby mi to pomóc bądź podkręcić poprzez nwm. rozmowę video,skype,etc... to będę wdzięczny. Niestety nie wiem jakie wartości powinienem ustalić, a poradniki np. BlackWhite'a nie wychodzą przy tym ani w RAM'ie ani w Procku. Chciałbym podkręcić to maksymalnie na bezpieczne temperatury.

[SSy]:
https://imgur.com/a/8vapFro
[CPUZ]:
https://jsonformatter.org/html-viewer/7eac90 > wciśnij RUN

Pozdrawiam
Sebastian