Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Temperatury i7'ki

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Temperatury i7'ki

Witam Overclockerów!
    Chciałbym zadać pytanie, mianowicie czy to dobre temperatury po OC?.
    Wymieniłem boxowe chłodzenie intel'a na Raijintek Leto Red,gdyż z boxowym bez OC miał 50 w spoczynku. Odrazu po montażu wziąłem się za oc.
    Pierwsze co zrobilem to wszedlem do bios'u i ustawilem Per Core na 4,2GHz.
    Procesor to i7 3770 "bez k" a płyta ASRock p67 extreme4 gen3, później programem ASRock Extreme Tuner zacząłem sie bawić volt'ami. Wreszcie przeszedlem do testowania mojego nowego chlodzenia jak i zarazem procesora po podkręceniu. Grą był Crysis 3 - wszystko ustawiłem na max'a i ku mojemu zdziwieniu procesor miał prawie tyle samo stopni co przedtem bez obciążenia.Warto dodać że przed wymianą chłodzenia dochodził do 85'c w tej grze. Martwi mnie jednak dlaczego procesor ma 30-40 przy czystym pulpicie, skoro przy obciążeniu ma 55-60? Nie jestem aż takim amatorem by nie sprawdzić menadżera zadań. CPU 0% Prędkość (tu sie zmieniala) 2,5-4,2GHz. To jest kolejna zagwostka, no bo skoro procesor 0-1% to dlaczego tak sie nagrzewa? Ustawilem cooler'a programem SpeedFan na max'a i nic sie nie zmienilo. Może zły program używam do pomiaru temperatur? Bo w BIOS'ie pokazuje 45'C. I CPU-Z Pokazuje 4rdzenie i 4wątki, kiedy ja mam 4 rdzenie i 8 wątków..
    Załączone obrazki Załączone obrazki     

Uprawnienia umieszczania postów