Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Procesor, który wybrać?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

Procesor, który wybrać?

Witam, składam drugi komputer na zyczenie siostry.
    swój mam pod intel'a więc dla odmiany chciałbym spróbować amd.
    Dziwią mnie narzekania na fx'y że są mało wydajne, skoro mają po 6 rdzeni i nawet do 4ghz taktowania, ale mniejsza
    zastanawiam sie nad wyborem pomiedzy AMD ATHLON X4 950 4x3.5GHz a AMD FX-8350 lub FX 4300 (ten ma mniej mb cachu)
    jeżeli oba te są chu*owe, podziekowałbym jakby ktoś zaproponował mi jakiś inny. zależy mi też na częściach używanych do 400zł
    nie zagłębiam sie zbytnio w procesory, ucze sie na własnych błędach, z tego co wiem za wydajnosc procesora odpowiedzialne jest taktowanie a rdzenie to jego mnoznik. im wiecej rdzeni tym wiecej taktowania.. im wiecej taktowania tym teorytycznie wyzsza wydajnosc, dlatego nie wiem dlaczego ludzie tak odradzają te fx'y skoro mają tego dosyć dużo i są nawet tanie.

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Obczaj o co chodzi z parametrem IPC.

FX są beznadziejne z wielu względów i nic z tym nie zrobisz.

W dodatku nie są takie tanie, bo do normalnej pracy potrzebują drogich płyt głównych (i nie tylko).

Polecam lekturę

Powiedz do czego potrzebujesz kompa?
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Dzięki za udzielenie się
    Nowy FX 4x3.6GHz 8mb kosztuje 199zł
    a ja za swoją i7 z 3.4Ghz dałem 1.5K.. co prawda ma więcej wątków, układ graficzny no ale taktowanie ma mniejsze

Skoro wiekszosc odradza to odpadaja.
    Komputer ma dźwigać streamy, nadawać sie do nowych tytułów, i sam w sobie ma być wydajny
    założyłem sie z kolegą że nie zloze pc za 1800zł który chociażby pociągnie wieśka 3 na maksymalnych o nzxt krakeny, wiec glupio by bylo przegrac takze staram sie budzetowo do tego podchodzić. mam już karte, dysk zasilacz , chłodzenie obudowe, rownież jakieś ramy sie znajdą, z 1.8k zostało mi 700zł, na płyte i procesor.. bardzoby mi było miło jakbyś jakiś zaproponował, bo troche sie naszukalem a nic nie znalazlem... podkreslam ze zalezy mi na socket'cie amd , jak nic sie nie znajdzie to najwyżej przegram chłodzenie Doceniam każdą odpowiedź

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar R.O.B.
    Nie znam się na AMD ,ale z tego so słyszałem, to jeśli ma być wydajnie to min..RYZEN.
    więc wpisałem i znalazłem coś takiego :
    https://allegro.pl/oferta/outlet-pro...ghz-7890824068
    oraz
    https://allegro.pl/oferta/outlet-ply...zen-7890021202

Oba na 36msc gwarancji X-KOMu wie myślę ,że nie zaszkodzi ci się temu bliżej przyjrzeć lub zapytać kogoś kto siedzi w temacie AMD.
    Niestety koszt 800 a ty masz 700

Ja ogólnie w używkach nie siedzę, jeśli chodzi o ceny, więc ciężko mi doradzać

Ale Ryzeny ogólnie są bardzo ok i są nieporównywalnie lepsze od czegokolwiek, co AMD ostatnimi laty wypuściło. Może nie jest aż taka miazga jak Athlony 64, jednak i tak jest dobrze

- - - Aktualizacja - - -

Jedyne co, to z tego co słyszałem, trzeba uważać na te outlety, bo ile to potrafi być spoko opcja do zaoszczędzenia kasy, tak czasami potrafią się trafić niemiłe niespodzianki. W sensie trzeba dokładnie sprawdzić towar przy odbiorze jak i zaraz po nim.
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Ale Ryzeny ogólnie są bardzo ok i są nieporównywalnie lepsze od czegokolwiek, co AMD ostatnimi laty wypuściło.
    Sugerujesz, że da się zrobić coś gorszego niż Bulldozer ?
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Cytat Zamieszczone przez tomcuk Zobacz posta
    Sugerujesz, że da się zrobić coś gorszego niż Bulldozer ?
    Może się lepiej nigdy nie przekonajmy
    8018 MHz

Redaktor Extreme overclocker Reputacja:   (42) Awatar tomcuk
    Na razie to nie grozi. Póki co jedynie w grafikach jest okazja obserwowania Bulldozera bis (Vegańczyki rlz)
    Czytając moje wypowiedzi na temat AMD, pamiętajcie o tym, że są one poparte doświadczeniami ze sprzętem tego producenta oraz rzetelnymi testami. Niemniej jednak niektóre z nich mogą mieć wydźwięk humorystyczny i dlatego nie należy brać ich dosłownie, nie mają też na celu ubliżaniu komukolwiek lub jakiejkolwiek firmie.

Dobry procesor dla gracza wciąż w cenie? Test dwudziestu dwóch modeli!
    NVIDIA ForceWare 337.50 - czy to coś daje?
    Szybsza pamięć dla gracza? Ależ oczywiście!

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (27)
    Przedewszystkim kolega nie napisał jakie i ile ramu się znajdzie jak nie masz 2 kostek 4gb DDR3 to chyba już możesz te krakeny kupować a jak się znajdą to możesz szukać czegoś ala 4690(bez K) i taniego na Z87 ale streama na tym to nie puścisz
    Ostatnio edytowane przez Weryl ; 12-03-2019 o 13:18
    Main platform: CPU: Ryzen 5 1600 4 Ghz; MOBO: Prime X370 pro; RAM: 2*4GB VENGEANCE LPX 3000mhz cl15 PSU: SPC Vero M2 600w; GPU MSI GTX 1060 6gb OCV1; SYSTEM DISC: 1x SSD Adata SU800 256GB; STORAGE: 1x HDD WD BLUE 1 TB; CASE: Phanteks P400 Window White; KEYBOARD LOGITECH G413; MOUSE: SS Rival v2; HEADSET SS Siberia v200l; MOUSEPAD: Roccat TAITO Mini-Size

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar Rabit
    Na alledrogo i7 3770 z plyta i 16gb ramu zależy za ile licytacji pójdzie

https://allegro.pl/oferta/zestaw-int...dr3-7894621170
    i7 3770 @4,27Ghz up to 4,48Ghz, Red Devil RX 580 8GB, 16GB 2084Mhz Cl10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów