Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: FORTIS 3 HE1425 czy Grandis 2 XE1436 a może coś innego?

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

FORTIS 3 HE1425 czy Grandis 2 XE1436 a może coś innego?

Witajcie,
    Ze względu, na to, że przyszedł czas wymiany pasty termo pod cpu, pomyślałem, czy może nie warto byłoby wymienić chłodzenia?.
    Od początku, mój zestaw:
    CPU: fx8320e
    MB: asus m5a97 le r2.0
    zasilanie: Chieftec GPS-600A8
    grafika: gtx 750ti
    ram:2x Kingston HyperX Red 1600Mhz 4GB DDR3.

Procek, był kręcony do 4,2ghz, lecz o ile stabilnie było przy grach i programach w których pracowałem tak przy testach czy prime95 czy occt wywalało błędy. Niestety symulator, którym się bawie (sic!) wymaga jak najwyższego taktowania procka, bo głównie z niego korzysta, dlatego must have było podkręcenie procka. Aktualnego chłodzenia nie pamiętam jakie jest założone, lecz w spoczynku procek ma ok 42 stopni a przy obciążeniu sięga do 87 stopni. Pasta już dawno nie była wymieniania. Dlatego powróciłem do ustawień fabrycznych na czas wymiany chłodzenia i szperając po necie, ludzie niemalże piszą poematy na temat Fortis 3 HE1425 czy Grandis 2 XE1436,jedynie co mogłem wyczytać na ich temat to oczywiście opinie oraz testy w których obydwa między sobą wypadają z niewielką różnicą. Pytanie do Was, który lepszy i czy faktycznie między nimi jest niewielka różnica, która nie będzie miała znacznego wypływu na temp przy podkręcaniu? a może jednak Grandis nie bez znaczenia różni się cenowo od Fortisa? jeszcze myślałem nad Fera 3 rgb (ale czy jest wart tej ceny? - nie zależy mi na podświetleniu) - a może polecicie w tym przedziale cenowym coś o wiele lepszego i bardziej wydajniejszego?

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (40) Awatar Dziarson
    olej sprawe coolera kup se procek 8370 -8350 chłodzenie bedst of the best noctua z tych 2 raczej grandis .
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W RAZER DEATHADDER ELITE
    FUNTIC GEAR RUSCH ADATA XPG Emix H30+solo F30

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Dzięki serdeczne i mówię całkiem szczerze, przemyślałem sobie tą sprawę i zakupiłem fx8350..
    Co do chłodzenia to sprawdziłem i posiadam Arctic freezer a11 PWM... I faktycznie temperatury są niższe niż przy fabrycznych ustawieniach biosu na fx8320e... Teraz muszę zebrać wszystkie informacje potrzebne do OC dla FX 8350 i myślę że do 4,5 a może i 4,7ghz się stabilnie uda podkręcić.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (27)
    SPC jest dosyć głośne, lepiej wybrać coś ze scythle mugdna 5 rev B albo ninja 5 te coolery raczej na lata zostaną u ciebie

Uprawnienia umieszczania postów