Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: HWBOT Country Cup 2009

Advert Manager Guru overclockingu Reputacja:   (13) Awatar Dawid_S

HWBOT Country Cup 2009

Pewnie niektórzy z Was wo ogóle nie słyszeli o hwbot, więc na początek w paru słowach opiszę ogólne zasady i na czym to polega.
    Serwis hwbot został stworzony dla overclockerów i przez overclockerów. Jest to rywalizacja w najpopularniejszych benchmarkach obejmująca wszystkie kraje całego świata. Obowiązuje tam system punktowy. Co jakiś czas organizowane są różnego rodzaju eventy, na których często można powalczyć o ciekawe nagrody.
    Niedawno ruszyła rywalizacja między 150 krajami (w tym także Polska). Czas trwania to 7 tygodni w tym 7 benchmarków. Klasyfikacja Hwbot Country Cup 2009 jest tworzona na podstawie 3 najlepszych wyników (średnia). Polski jak na razie nie ma w rankingu :o Nadszedł czas udowodnić, że 2. miejsce na świecie, zajęte przez rybę i Chaosa to nie przypadek i Polacy potrafią podkręcać ;) . Całość podzielona jest na etapy:
    Zakończenie pierwszego etapu: 11 listopada (a więc jutro :o)
    Platforma: Intel Core 2 Quad (wersje nie ekstremalne)
    Benchmark: SuperPi 1M
    3 najlepsze państwa wygrywają 2x k|ngp|ncooling LN2

Kolejny, 2 etap:
    Następna taka okazja dopiero w 2010.
    Szczegóły: http://hwbot.org/competition/country_cup_2009
    Mój poradnik o hwbot (jak się zarejestować, wrzucać wyniki itp)

Zapraszam do rywalizacji, ponieważ nasza "reprezentacja" jak na razie dodała tylko jeden wynik (9s 950ms) :o . Do klasyfikacji w rankingu potrzeba jeszcze dwóch - kto ma chęci i Intela Core 2 Quad (wersję nie ekstremalną) zapraszam do zabawy :D

Ex-Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0)
    Cholerka a dlaczego nie core 2 duo? Mógłbym pomóc naszym rodakom a tak to tylko pozostaje prosić kolegę o udostępnienie platformy do testów... Ale nie wiem czy się uda...

Już są dwa wyniki: 9s 950ms (KamilGrzbiecik PurePC) i 10sec 90ms (xoqolatl). Jak trzeci nie będzie poniżej 10sek to zajmiemy co najwyżej 6-7miejsce. Przy etapie pierwszym pojawił się komunikat: "You have 12 hours time left to make a submission!", a wiec dzisiaj o północy kończy się konkurencja pierwsza i żeby obronić honor trzeba chociaż jeszcze jeden wynik dać ;).

2 etap:
    * Only use processors based on the Bloomfield (np. Core i7 Extreme 965) core.
    * CPU multiplier must be equal to or lower than X20. (mnożnik nie wyższy niż 20)
    * benchmark PiFast
    * start 12 listopada

Wszystkie kategorie:
    * AMD processor
    * AMD/ATI videocard
    * A P55 motherboard
    * Intel Core 2 Quad (not extreme)
    * Any single core processor
    * Any Intel Core i7 processor

Ja wystartuje najprawdopodobniej w jednej konkurencji (AMD processor) tylko jak dadzą wPrime i dopuszczą Phenomy X4 to nie mam szans :/, a mam nowy zasilacz (650W) więc procek będzie latał ;) . Jak się uda to jeszcze w Any single core processor wystartuje...

Kolejny, 3 etap:
    - start 19 listopada
    - benchmark SuperPi 32m
    - ograniczenie sprzętowe: tylko procesory AMD ;)

Tutaj już mam obowiązek dać jakiś wynik ;) jednak taktowanie mojego procesora (5000+ BE) pewnie nie przekroczy 3,3Ghz, ponieważ płyta micro-ATX :( i chłodzony powietrzem (Karakorum)
    Stary wynik SPI32M (25min 41sec 480ms):

Robiony na systemie bez optymalek i bez skracania timingów, więc mocno do poprawy ;) Taktowanie CPU też pewnie będzie wyższe :)
    Pewnie szału nie będzie, ale zawsze coś ;)

Jak na razie Polska nie wystartowała (tzn nie było 3 wyników) w żadnej z konkurencji :(. Teraz trwa 3. etap do 25 listopada - konkurencja to SuperPI 32M wszystkie procesory AMD.
    Mamy pierwszy wynik: 10min 49sec 660ms w wykonaniu użytkownika ryba (PurePC.pl) - jest to jak na razie najlepszy wynik w całym etapie! Teraz tylko jeszcze 2 dobre wyniki i mamy pierwsze punkty!

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0)
    Tym razem ja wziąłem się do roboty. Do final stage też myślę coś dodać :-)
    Jakiż paradoks, że fanboy AMD i ATI używa TYLKO Intela i Nvidia ____|____ Mobo East OC Team
    Same bardzo chwilowe konfigi: Core i7 965 XE, Celeron 420, Core 2 Duo T5200, Atom N270
    21 1140 2004 0000 3902 4533 9025 z dopiskiem dla Michasia

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0)
    W final stage tez cosik sie pobawie, chociaz tam pewnie bez >110k nie ma co sie pokazywac.
    AM3 X4 BE @ 4GHz

775 FTW

Burn 1156 @ 4GHz