Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: FWC

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)
    Witam. Nie jestem może zapalonym overclockerem ale postanowiłem wziąć się za swojego proca;) (Ogólnie nie tylko powodem jest oc ale także temperatury mostka-67 i grafy-max 90 :S). Mam dostęp do materiałów typu agregat, skraplacz itp.
    Dlaczego FWc a nie FC? ponieważ chcę zastosować normalne chłodzenie wodne,a przy tym uzyskać niższe temp w połączeniu z FC. Być może w przyszłości zrezygnuje z FWC i przesiąde się tylko na WC.
    cfg pc
    Płyta Asus p5n72-t premium
    Proc e6750 rewizja g0 2.66 @ 3450 @ Scythe mugen 2
    Ram 2x1 GB Kingston hyperx 800mhz @ 1050
    Grafa gigabyte gtx 275
    zasilacz pentagram silent force 550w
    Obudowa Cooler master 690
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1472383
    z proca wycisnalem 3.63 max ale tylko na testy bo 3.45 mi stabilnie chodzi na co dzień.
    mam kilka pytań. Miał ktoś kiedyś do czynienia z FWc? Jak to się sprawdza? da radę użytkować na co dzień?
    pozdro

Advert Manager Guru overclockingu Reputacja:   (13) Awatar Dawid_S
    Miał ktoś kiedyś do czynienia z FWc?
    Z FWC nie, ale z FC tak. Do codziennego użytku całkowicie się nie nadaje. Sprężarka pracuje głośno, a izolacja po jakimś czasie może dać za wygraną. Poza tym, jeśli nie masz dobrej płyty głównej to często może łapać Ci CBB (Cold Bug Boot), czyli nie będzie startować (nawet przy tak dość "wysokiej" temperaturze).
    Rada ode mnie - odpuść sobie FWC. Złóż dobre WC i będziesz zadowolony ;)

tzn z głośnością nie ma problemu. fwc bedzie stało za ścianą w innym pomieszczeniu.*przewody puszczone przez scianę ;)
    btw. mój tata jest chłodniarzem (?) i ma te urządzenia pomiarowe.
    Nad samym WC myślałem.Ale niestety nie mam gdzie zamontować chłodnicę 3x120.
    Do Oc mogę wykorzystać 2ga płyte Dfi blood iron p45
    Zastanowie się jeszcze nad tym.

Mimo wszystko, początkującemu takiemu jak Tobie, odradzam budowę jak i używanie FC czy FWC. Najpierw pobaw się WC, poćwicz podkręcanie, nabierz wprawy i dopiero wtedy wskocz "poziom" wyżej ;)

heh .. nie wspominałem .. Z Wc miałem do czynienia rok temu, ale zrezygnowelm ponieważ płyn kapł na płyte i sie spaliła ;) miałem e2180 @3.18

e2180 @3.18
    Coś słabo jak na chłodzenie WC :P
    zrezygnowelm ponieważ płyn kapł na płyte i sie spaliła
    W FWC jest jeszcze większe prawdopodobieństwo, że coś kapnie. No i trzeba bardzo dokładnie zaizolować płytę główną. Co jakiś czas będzie pewnie konieczność wymiany lub poprawy izolacji.
    Miałem już do czynienia z FC i szczerze Ci odradzam to rozwiązanie do codziennego użytku. Sprzęt pożyje krócej, bo będziesz musiał ustawiać wysokie napięcia. Przyrost wydajności może i będzie, ale okupiony o wiele wyższym rachunkiem za prąd i hałasem wtwarzanym przez układ.
    Nie chcę Cię zrazić do tego typu rozwiązań. Fajnie, że chcesz się "rozwijać" w OC, ale FC czy FWC moim zdaniem warto stosować tylko sporadycznie, przy robieniu wyników wydajności itp.

Uprawnienia umieszczania postów