Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [13 000zł] PC z wyższej półki do OC/Gier/Wideo

Newsman Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (1) Awatar bios

[13 000zł] PC z wyższej półki do OC/Gier/Wideo

Tym razem coś droższego, bo zamykamy się w przedziale aż +/- 13 000 zł.
    Zależnie od sklepu może być to 12 lub 14k. Pamiętajmy, że opisana tu platforma 2011 to rozwiązanie dla profesjonalistów lub entuzjastów wyposażonych w dobre zaplecze pieniężne

MOBO: Gigabyte X79-UD5
    Ceneo | Strona Producenta

Płyta z troszkę wyżej niż średniej półki. Oparta na układzie X79 dzięki któremu mamy dwa porty SATA III i cztery porty SATA II. Świetne wyposażenie i ładny design robią swoje. W kartoniku razem z płytą dostajemy kartę Bluetooth 4.0/Wi-Fi dla złącza PCIe x1 wraz z dwoma antenami i okablowaniem. Mobo umożliwia łatwą i tanią rozbudowę pamięci do 32 GB (8x4GB), maksymalna ilość RAM'u wynosi 64 GB. Wspomnę także, że na tej płycie

CPU: Intel Core i7-3960X

Ze względu na cenę, jest to sprzęt przeznaczony dla osób, które używają procesora do pracy w takich zastosowaniach jak obróbka wideo, grafika 3D... Ten Sandy Bridge-E w grach sprawdzi się podobnie jak Core i7(1155), z tym, że model 2600K kosztuje trzy razy mniej... Dodam, że procesor ten ma odblokowany mnożnik i ma możliwość operowania magistralą systemową, do tego jest dosyć podatny na podkręcanie.
    Więcej info znajdziecie tutaj: >KLIK<

lub

CPU: Intel Core i7-3930k

Jeżeli chodzi o gry to wybrałbym ten procesor, który jest dużo tańszy od swojego następcy, a wydajnościowo są zbliżone do siebie.

GPU: Gigabyte GeForce GTX690 4GB
    Ceneo | Strona Procudenta| Wideo Recenzja

GeForce GTX 690 4GB jest najszybszą kartą graficzną w ofercie Nvidii. Dzięki zastosowaniu dwóch rdzeni GK104 zbudowanych w oparciu o architekturę Kepler jest to rozwiązanie z najwyższej półki wydajnościowej. Sprawdzamy, czy w grach i programach testujących wypada tak spektakularnie, jak sugeruje nam jej specyfikacja.
    Benchmarki:

Pobór mocy:

RAM: G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz RipjawsX CL9
    Ceneo | Strona Procudenta

Mocne i szybkie pamięci DDR3 zapewnią bardzo szybą pracę komputera. Dodatkowo posiadają radiator. Dla innych zastosowań(czyt. OC) polecam chłodzenie wodne ja proponuję 8GB lecz przy renderowaniu proponuję 16GB(2x2x4GB)

PSU: Enermax MaxRevo 1350W

Testowane w tym artykule urządzenie charakteryzuje się wysoką sprawnością, bardzo stabilnymi napięciami oraz niskim poziomem hałasu nawet w dużym stresie. Dodajmy do tego w 100% modularne okablowanie i pięcioletni okres gwarancji producenta, a mamy przed oczami produkt prawie idealny.
    Jest moc! Co prawda 1350W to dużo, ale to zapas dla OC. Pod inne zastosowania powinno wystarczyć 1000W, a nawet mniej.

HDD: Western Digital Caviar 1TB SATA3 (WD1002FAEX)

W napędach WD Caviar Black połączono wydajną architekturę elektroniczną z solidną konstrukcją mechaniczną. To idealna pamięć masowa do komputera o silnej konfiguracji lub maszyny dla gracza. Cicha praca napędu, technologia głowic niedotykających talerzy, najlepsze zabezpieczenie przed wibracjami - to napęd niezawodny i zapewniający dobre wyniki w transmisji ciągłej.
    Jak dla mnie to po prostu dysk z dobrymi parametrami :

• Głośność: 29 dB
    • Pobór mocy (praca): 8,7 W
    • Pobór mocy (spoczynek): 1 W
    • Rodzina dysków: Caviar Black
    • Średni czas dostępu (odczyt): 4.20 ms

SSD: Kingston HyperX 3K SSD 120GB (SH103S3/120G)

Wysoka wydajność w połączeniu z bogatym zestawem akcesoriów, ja*kością wykonania i niewygórowaną ceną tworzy połączenie, które nagradzamy wyróżnieniem oraz naszym elitarnym odznaczeniem "Produkt roku 2012".

DŹWIĘK: Asus Xonar D1

Wewnętrzna karta dźwiękowa podłączana za pomocą złącza PCI Express x1. Wyposażona w chipset Asus AV100 z częstotliwością próbkowania 192 kHz oraz 24 bit. Wyposażona w technologię Dolby ProLogic IIx, Dolby Digital oraz DTS. W zestawie oprogramowanie ze sterownikami oraz adapter do cyfrowego podłączenia S/PDIF.
    Ceniona na świecie za dźwięk, dobra karta w przystępnej cenie.

CASE: Corsair Carbide Series 500R

lub

CASE: CoolerMaster HAF 932 RC-932-KKN5-GP

Zależnie od tego co kto lubi. Elegancja lub wygląd bardziej gamingowy.

COOLER: Noctua NH-D14 SE2011

Znany i uważany na świecie model od świetnej firmy jaką jest Noctua. Ten model charakteryzuje się dobrze wypolerowaną podstawką, prostym montażem, bogatym wyposażeniem i bardzi cichą pracą nawet na największych obrotach!

*Równie dobrze zamiast HDD i SDD można wykorzystać Hybrydę. Seagate Momentus XT 750GB >KLIK<.

* Myślę również, że dobór wentylatorów do PC to jest już własna sprawa, ja jedynie mogę coś polecić >KLIK<

Pozdrawiam!

Źródła:
    www.pcworld.pl
    www.youtube.com
    www.benchmark.pl
    www.pcfoster.pl
    www.proline.pl
    www.overclock.pl
    www.ceneo.pl
    Ostatnio edytowane przez Dawid_S ; 10-09-2012 o 21:28
    i3 540 / Scythe Mugen 3| GeForce 8800GT 512MB | AsRock P55M Pro | 6GB DDR3 1333MHz HyperX |
    AeroCool VP-450 | Thermaltake V3

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar daniel93
    Mam kilka zastrzeżeń

Bardziej opłacalne jest wybranie procesora I7 3930 ponieważ jest on prawie o połowę tańszy.

8 GB pamięci operacyjnej jest to optymalna ilość jeśli chodzi o gry w przypadku obrabiania video i jednostki do grafiki potrzeba przynajmniej 16 GB

Enermax MaxRevo 1350W

Zdecydowanie za mocny zasilacz do tego komputera , z zapasem mocy wystarczył by zasilacz o mocy 750w.

Pozdrawiam

1. i7-3930k*
    2. To, że ww. model jest bardziej opłacalny to fakt. 3960x jest bardziej wydajniejszy(nie mówimy tu o dużych sumach, ale jednak...).
    3. 8GB ram to dużo. Czy wideo aż tyle potrzebuje? Wątpię. Pamiętaj, że nie tylko RAM odgrywa tu główną rolę. Gdy zabraknie, dokupi się.
    4. Co do zasilacza, to liczyłem kalkulatorem ile mniej, więcej będzie zżerać watów. +/-600W Teraz dolicz do tego OC. 1350W, to przesada, prawda. Co najwyżej edytuje
    5. Wyraźnie jest napisane " to rozwiązanie dla profesjonalistów lub entuzjastów wyposażonych w dobre zaplecze pieniężne"
    Ostatnio edytowane przez bios ; 10-08-2012 o 20:46
    i3 540 / Scythe Mugen 3| GeForce 8800GT 512MB | AsRock P55M Pro | 6GB DDR3 1333MHz HyperX |

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (2) Awatar Veloci
    Jak wyżej zasilacz za mocny. Dobra 750W to i tak będzie za wiele. Poza tym to jakim kalkulatorem liczyłeś pobór? Bo jeśli internetowym to nie mam pytań... Takie kalkulatory to sobie możesz wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi

Redaktor Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Myślę, że póki co nie opłaca się tyle wydawać kasy na takiego pc. wystarczy trochę poczekać aż spadnie cena procesora bo jest strasznie drogi no i grafiki. Niedługo spadną dyski twarde wgl. nie wiem czemu tak zdrożały rok temu kosztowały gdzieś z 230 zł. Dyski ssd też muszą trochę stanieć to jeszcze nowa technologia wiec muszą na tym sporo kasy zarobić. zasilacz zdecydowanie za duży i wydaje mi się ze 1kw wystarczyło by nawet do oc. za jakieś 4 miechy wartość tego pc będzie wynosiła z 10 tyś. tak wiec nie opłaca się inwestować w bardzo nową technologię. Komputer stacjonarny kupiony powiedzmy za kwotę 6 tyś zł nie starci na wartości tyle co ten komputer co przedstawiony powyżej a w wydajności? ok lepszy jest ten powyżej. Ale nic na full nie obciąży obu pc. Tak mi się wydaje. Ale w sumie jeżeli kogoś stać niech kupuje, wolny kraj.

Ależ Ty głupoty gadasz. Wiem, że jest konkurs i chciałbyś wygrać, ale to nie upoważnia do pisania takich bzdur. Wszystko ma swój czas i w końcu będzie złomem. 8 lat temu kupiłem sobie pc, już po roku staniał 40%, tak samo jest z wszystkim.

To nie jest zestaw dla jakiegoś gimbusa, który gra w cs tylko dla osoby, która zajmuje się dużo poważniejszymi rzeczami i nie zwraca uwagi na koszta. On wie czego chce i to robi!