Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [2150zł] Komputer dla Kowalskiego? Czyli tani i wydajny zestaw na dłużej.. Zapraszam!

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

[2150zł] Komputer dla Kowalskiego? Czyli tani i wydajny zestaw na dłużej.. Zapraszam!

Cześć!

Witam was po raz drugi. Tym razem chciałbym zaproponować drugi komputer na konkurs z niższej półki cenowej w granicach ~2100zł. Komputer ten ma służyć jako domowe centrum rozrywki do gier, internetu, filmów itp. A więc zakładając, że zwykły Tata Kowalski wpadnie na pomysł aby kupić dzieciakom PC'ta z marketu, w cenie która nie przekracza granic rozsądku, przypadkowo trafi tutaj i spojrzy na zestaw do około ~2100zł i będzie wiedział co robić i nie zostanie oszukany przez głupi np. Media-Markt.
    OK dobra koniec nawijki takie są założenia, a teraz zapraszam do lektury:

1.Procesor - Intel Core i3 2120.
    http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/1975759
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i3.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	33.3 KB
ID:	822

2.Płyta główna - ASRock H61M-S.
    http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2166633

Nazwa:	mobo.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	32.7 KB
ID:	823

3.Pamięć RAM - GoodRam 2x4 GB 1333Mhz.
    http://www.ceneo.pl/7588440

Nazwa:	ram.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	51.8 KB
ID:	824

4.Karta Graficzna - Vertex3D Radeon HD7850 1GB
    http://ceneo.pl/17568986

Nazwa:	VERTEX.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	78.3 KB
ID:	966

5.Dysk twardy - Western Digital Caviar Blue WD5000AAKX.
    http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/1615153
    Nazwa:  dysk.jpg
Wyświetleń: 324
Rozmiar:  45.3 KB

6.Napęd optyczny - LG GH24NS90.
    http://www.ceneo.pl/15926999
    Nazwa:  napęd.jpg
Wyświetleń: 322
Rozmiar:  11.9 KB

7.Zasilacz - Corsair CMPSU-430CXV2.
    http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/2583047

Nazwa:	zasilacz.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	95.0 KB
ID:	828

8.Obudowa - SilentiumPC Brutus BT-410.
    http://www.skapiec.pl/site/cat/11/comp/2250789

Nazwa:	obudowa.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	35.0 KB
ID:	829

9.Dodatkowe chłodzenie procesora, niewielkie, ciche i wydajne w porównaniu do boxowego - SilentiumPC Spartan LT HE912.
    http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/3850246
    Nazwa:  spartan.jpg
Wyświetleń: 354
Rozmiar:  72.7 KB
    Zdjęcia, na których nie ma znaczników pochodzą z Google/Grafika.
    Koszt całego zestawu to około ~2150zł więc jak widzimy da się złożyć wydajny zestaw w dobrej cenie. Zawsze można zmniejszyć koszty o ~120zł, zmniejszając liczbę Ram na 4GB i rezygnując z dodatkowego chłodzenia, jednak ja jestem zdania, że warto raz dołożyć te ~120zł.

I to było by chyba na tyle co do podzespołów, dobierałem je ze świadomością tego, że Tata Kowalski nie miał by czasu na żadne OC i tym podobne rzeczy ze względu na pracę a Dzieci i Żona używają komputera tylko do rozrywki więc i3 i zwykła płytka a do tego dobra grafika + 8GB Ram spełnią tutaj swoje zadanie wzorowo przez dłuższy czas.

Zestaw spokojnie wystarczy jako rodzinne centrum rozrywki, do internetu i filmów dla rodziców jak i do gier dla dzieciaków . Karta graficzna spokojnie da sobie radę ze wszystkimi najnowszymi tytułami w wysokiej rozdzielczości i przynajmniej na wysokich detalach. Procesor pomimo tego, że nie jest 4 rdzeniowy w grach potrafi pokazać na co go stać i nie ograniczy karty graficznej. Pamięć RAM 8GB wystarczy na długo więc Tata Kowalski nie będzie musiał nic grzebać w między czasie. Wszystko zasilane jest markowym, cichym zasilaczem szanowanej firmy Corsair i zamknięte w ładnej funkcjonalnej obudowie bez zbędnych bajerów.

Dziękuję za uwagę i zapraszam do dyskusji pozdrawiam Dawid.
    Ostatnio edytowane przez Dawid_S ; 10-09-2012 o 21:27 Powód: Zmiana karty graficznej, ponieważ poprzednia podrożała.

Użytkownik Doświadczony overclocker Reputacja:   (0)
    Zestaw cieniutki, lepiej w tej cenie składać coś pod AMD, po pierwsze stabilniejsza i lepsza płyta główna, po drugie wydajniejszy procesor który lepiej sobie poradzi z rekomendowaną grafiką.
    Phenom 565 @ 2x3,8Ghz + ASRock Extreme 3 970fx
    8GB ram + Radeon 6850 2Gb
    Intenso 120GB SSD + Seagate 400GB
    Enermax Pro 450W
    Samsung i3 3110M + 8GB + Kingston HyperX 240GB + 7670M 1 GB

Zestaw cieniutki, lepiej w tej cenie składać coś pod AMD, po pierwsze stabilniejsza i lepsza płyta główna, po drugie wydajniejszy procesor który lepiej sobie poradzi z rekomendowaną grafiką.
    Zestaw dla Kowalskiego, więc po co lepsza płyta do i3? Na tej stabilnie będzie działać. AMD musiał byś podkręcać aby dał sobie radę z tą grafiką, więc twierdze, że jeżeli ktoś się nie zna to ten i3 jest jak znalazł

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (1) Awatar diacon30
    Cytat Zamieszczone przez porsche200 Zobacz posta

Nie wiem ale zestaw bardzo dobry sam osobiście mam c2d 6750/oc 3.5mhz dokupiłem niedawno nowa kartę xfx 6870 i wszystko chodzi ładnie w full hd ...wiec ten procek da rade i będzie na lata ..
    Moja Buda http://www.youtube.com/watch?v=8vW4ANah4Xk---Asus P5K Delux Wifi AP
    C2D E6750@OC-3.7mhz-CNPS 9900 Max RED LED-Sound Blaster 2 Zs PAX tweaked
    XFX Radeon HD6870 Dual Heatpipe-Ocz Fatal1ty 550 watt-Corsair xms2 DDR2 4x1gb PC-6400
    Samsung HD322HJ+WDC WD50001AALS-Monitor Samsung SyncMaster BX2450
    Sound System AVR255+Monitor Audio BX 5.0+Sub Eltax Linear Response-Tv Samsung 46f86bd

Użyszkodnik Extreme overclocker Reputacja:   (7) Awatar michi93
    porsche200 nie wiem co bierzesz ale skończ bo walisz takimi durnymi tekstami że się w ... nie mieści

Redaktor Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Przecietny kowalski ma gdzieś cichość zasilacza, zestaw sie prezentuje ok ale to tylko na papierku i3 są porównywalnej jakosci co amd a amd tanszy wiec albo i5 albo amd lepszej generacji trochu, zasilacz wydaje mi sie za mały jak to wszystko w full będzie po obciążane za jakies dwa lata beda mieć problemy bo ktory kowalski czysci kompa? no włąsnie, a ktoremu kowalskiemu poczebne chłodzenie procka? jak go i taakteraz nie podkreci?

- - - Aktualizacja - - -

co do zasilacza to sorrki starczy na ten sprzet

Przecietny kowalski ma gdzieś cichość zasilacza, zestaw sie prezentuje ok ale to tylko na papierku i3 są porównywalnej jakosci co amd a amd tanszy wiec albo i5 albo amd lepszej generacji trochu, zasilacz wydaje mi sie za mały jak to wszystko w full będzie po obciążane za jakies dwa lata beda mieć problemy bo ktory kowalski czysci kompa? no włąsnie, a ktoremu kowalskiemu poczebne chłodzenie procka? jak go i taakteraz nie podkreci?
    Wiesz nie wiem jak dla ciebie ale porządny i cichy zasilacz jak dla mnie to podstawa każdego zestawu.Druga sprawa, jakiego AMD masz na myśli ? Bo AMD to bardzo ogólne pojęcie i nie wiem o co ci chodzi.. a jak nie znasz możliwości tego procesora to poszukaj sobie testy na necie. Trzecia sprawa co mają wymiary zasilacza do problemów z brakiem jego mocy pod obciążeniem? A poza tym każdy człowiek od czasu do czasu robi generalne porządki więc zakładam, że zwykły Kowalski też by pomyślał o tym aby przeczyścić ten komputer. I czwarta sprawa napisałeś jak i tak go teraz nie podkręci... tego procesora nie da się podkręcać w ogóle więc zanim coś napiszesz to to przemyśl i dodatkowe chłodzenie jest zastosowane w celu zmniejszenia temperatur i ciszy w stosunku do Boxowego.

Da się go podkręcić wiec przemyśl co Ty mówisz, co z tego ze nie ma odblokowanego mnożnika? można trochę szyną pamięci się pobawić <100mhz> xd. Ale fakt to nie procesor do podkręcania wiec nie ma sensu kupować chłodzenie do procka i3 są słabe amd można kupić lepsze w tej samej cenie, to nie prawda ze każdy czyści komp zwykły Kowalski nie wie jak się zabrać do czyszczenie. Nie opłaca się wrzucać kasy w chłodzenie ciche przy kwocie pc 2000 zł boxowe wystarczy. za cichość płacisz za dużo kasy kolego! Kowalski zawsze oszczędza

Weź przeczytaj to co jest pod ostatnim zdjęciem, po drugie czytaj ze zrozumieniem w końcu. Zapytam jeszcze raz jakie AMD masz na myśli ? A co za trud jest w czyszczeniu? Wystarczy, że kupi powietrze w puszcze lub pójdzie pod kompresor i przedmucha i to cała filozofia czyszczenia.

Dla Ciebie czyszczenie proste dla mnie też ale nie dla takich ludzi gdzie elektronika to czarna magia, a o procek chodzi mi o taki AMD FX-6100 X6 AM3 BOX myślę ze jest dużo lepszy