Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [4900zł] Wydajnosc to podstawa

Redaktor Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

[4900zł] Wydajnosc to podstawa

Moj Kompik jest elegencki, pisze tak bo wiem co mowie podam podzespoły a pożniej opis moich przeżyć wewnętrznych

Zasilacz ATX 750W Corsair HX 80 Plus Gold Modular cena ok. 550zł
    Obudowa AeroCool PGS RS-9 DEVIL cena ok. 230zł
    Procesor Intel Core i5 2500K 3.30 GHz LGA1155 cena ok. 875zł
    Płyta Socket LGA1155 Asus P8Z77-V cena ok. 690zł
    dysk twardyHDD Serial ATA 600 1 TB Western Digital Caviar Black cena ok. 420zł
    Radeon HD 7870 2GB DVI&HDMI 2xMini DisplayPort Direct CU II Asus cena ok 1020zł
    DIMM PC-1600 DDR3 8GB Kingston KHX1600C9D3P1K2/8G HyperX Plug n Play cena ok 200 zł
    HDD Solid State Drive 2.5" 60GB SSD 520 Series MLC Serial ATA Intel cena ok 370 zł
    Człodzenie procka Noctua NH-D14 SE 2011 cena ok 330 zł
    Wentylatorki do obudowy enermax UCTVT12P 3x 50 zł cena ok 150 zł

razem: ok 4.900zł

Jeden zestaw starczy nie rozumiem ludzi ktorzy wstawiają zestawy za 40 klockow przepisać kazdy umie no ale ok niech i tak bedzie wolny kraj.
    Moj zestawik jest fajny? nie wypas. Argumenty
    - Procek świetnie się kręci, mozna go podkręcić bez problemów na 4.5 ghz a dziś udało sie nawet i na 5.0 Ghz ale to zalezy od sztuki
    - zasilacz wyczyma dwie grafiki i odczepialne okablowanie, moze to nie wiele ale nie ma syfuu w obudowie, ma rożne zabezpieczenia ale i tak 80% ludiz na to nie paczy
    - obudowa po co komu ładna? jezeli macie hajs wydawajcie, obudowa ma być przewiewna i tyle
    -Plyta głowna znakomite oc procka no i droga ale umozliwia skorzystanie z grafiki w procku, pada mi karta graficzna ja dalej mogę na nim pracować. Plyta najwazniejsza to na niej mozem zbudować drugi zestaw, to do niej kupujemy inne czesci
    - Karta graficzna, chyba nic jej nie obciąża w full drogawa jest bynajmniej na moj budżet ale fajna xd
    - dysk ssd to zaleta na system i programy ważniejsze a hdd? magazyn taki ale też niczego sobie bardzo szybki dysk a przyszłosci zamierzam zainwestować w kontroler hobrid drive
    - chłodzenie procka to jest cudowne chłodzenie, processsor przy 5ghz juz ledwo dawał radea temperaturka? pozwalała na wiecej i5 2500k to tani jak na taką wydajnosc procesor
    - trzy wentyle enermaxa? hm daja wygladowi kompowi bo są podswietlane na czerwono ale nie o wyglad chodzi, są stosunkowo ciche i dają nam duży przeplyw powietrza
    - ram mogłby być lepszy 2400 mhz ale jest 1600 i jest elegancko 8gb wystarcza na odtworzenie 40 kart w google chrome no i mamy jeszcze troche zapasu

w Swoim kompie wymieniłbym jedno ram ale musi byc on niski a nie ma dobrej firmy niskiego ramu a czemu niski? bo wyskoni nie wejdzie pod radiator

do tego jakis system oczywyscie legalny jak to w regulaminie napisano najlepiej w7 ultimate 64 bit albo debian głosniczki klawiaturke słuchawki monitor myszke kuppujesz sam czemu? bo kazdy ma to co mu sie podoba no i o jakosc chodzi ja moge polecić to co ja mam
    a wiec monitorek led full hd lg e 2260v cena ok 600 zł
    głosniczki logitech x-530 cena ok 200 zł
    mysz klawiaturka logitech nie wiem jakie ale przewodowe bo elegancko sie gra w cs xd warte stowke wiec koszt to 900 zł do tego system 400 zł no i komp sprawny juz za 6:200 duzo kasy ale przepraszam kupowałem na raty najpierw skrzynke pożniej reszta

Przepraszam za brak grafik ale na wyglad człowiek nie leci w tek kwestii sprzet bardzo wydajny polecam i po cichu licze na nagrode, jezeli nie bedzie mowi sie trudno ale wiem ze ktos sie pokusi na takie cuś bo takie cuś jest bardzo wydajne dziekuje dobranoc Drodzy Forumowicze!
    Ostatnio edytowane przez Dawid_S ; 10-09-2012 o 21:27

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar Stuqpuk
    Odnośnie ram, niski profil, podniesieniu napięcia do 1,5V można podnieść im taktowanie do prawie 2Ghz przy 7cl.
    http://cenowarka.pl/683899
    Choć sam nie wiem czy te corsairy nie byłyby lepszym wyborem jeśli chcesz wyższe taktowanie:
    http://cenowarka.pl/809398

Bynajmnmiej to nie to samo co przynajmniej.

Do czego użyjesz dodatków z 7 Ultimate? Czy nie lepiej wybrać uboższą wersję?

Hm mam 7 ultimate polecana wersja, powiem tak ram? bałem sie o ram jak składałem kompa ten co mam ledwo wszedł polecany ram wiec go mam, ale racja nie jestem za podkrecaniem ramu bo niewiele mozna podrkecić tak aby na stabilnosci nie straciły, ram w kompie mozna wyieniac bez problemu to tania inwestycja ja ze swojego zadowolony jestem

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    Jaka tu wydajność ? Za taką cenę można mieć zestaw z GTX 670.. po co taka droga płyta ? I to drogie chłodzenie do tego procka który jest stosunkowo chłodny ? I zasilacz który ma taki zapas mocy, że dałby radę z SLI GTX 670 Asus TOP lub z CF 7950 ?

Dawik551 hejtujesz moje wątki, ale widze ze słabo znasz sie na kompach grafika jest okej mam radeona wtedy o gtx nie myslałem ale tak czy tak nic tego radeona nie obciąża w full, a zasilacz lepiej za duży niz na mały a moc ma wystaraczajacą to dwoch grafik w cross firex a chłodzenie? zeby pracować na 5ghz dla maniakow oc musi byc dobre chłodzenie a na powietrzne mnie było stać a droga plyta bo dobrze sie kreci no i zamierzam wymienic w przyszłosci procka grafa kosztuja ta co mam 1000 a tą co Ty proponujesz 1500 wiec kosmos a ta czy ta i tak rożniczy nie będzie ale ok składaj kompa na zasilaczu 200 wat ze swoim gtx 670 z prockiem jakims tam na chłodzeniu box-owym i podkrec go na 4.5 ghz co szybciej padnie? procek? zasilacz? eh ;]

Newsman Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (1) Awatar bios
    Znawco komputerów, ogarnij się.

Co z tego, że droga i na niej pokręcisz jak weźmiesz tańszą i będzie to samo?
    Zasilacz jest naprawdę za mocny...
    O reszcie się nie wypowiem ;x

Ciekawi mnie ile Ty sprzętu miałeś/testowałeś, że wiesz co będzie najlepsze...
    i3 540 / Scythe Mugen 3| GeForce 8800GT 512MB | AsRock P55M Pro | 6GB DDR3 1333MHz HyperX |
    AeroCool VP-450 | Thermaltake V3

ze wzgledów ekonomicznych jezeli wtedy zasilacz 650w był tanczy tylko o 40 zł od 750 to ktorego byś wziął? napisałem jaki zestaw mam a nie jaki bym składał to po pierwsze grafike ok mozna krecić ale gtx 670 jest teraz za drogi na moj budżet wiec o co caman? nie stać mnie aby kupić kompa za 12 klockow mam go za 5 i kupowałem wszystko po woli w miedzy czasie powychodziło coś nowego

- - - Aktualizacja - - -

ej skoro hejtujesz moją karte graficzna i mowisz ze gtx 670 lepsza bedzie to czemu nie wsadzić w niego PowerColor DEVIL13 HD7990 wystarczy poczekać troche az wydadzą i cieszyć sie sprzetem jakims 4 razy droższym od mej karty czyż nie?

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)
    "Kaka96f16" - Ja nie hejtuje twoich wątków tylko wypowiadam się na ich temat, mam do tego prawo ponieważ to jest forum i o to tu chodzi aby się wypowiadać.. I nie przypominam sobie żeby w mojej jakiejś wypowiedzi było coś złego/obraźliwego kierowane do ciebie więc wyluzuj. A to czy się znam na komputerach to już nie raczej tobie oceniać bo mnie nie znasz więc się nie wypowiadaj na mój temat .

Co do aktualizacji bo pewnie była do mnie. Ja napisałem, że w zestawie do tej kwoty GTX 670 można mieć, bo wątpię, że z HD7990 zmieścił bym się w niej, a poza tym 7990 jeszcze do sprzedaży nie weszła z tego co wiem. Czytaj ze zrozumieniem i jeszcze raz wyluzuj koleś .
    Ostatnio edytowane przez Dawik551 ; 27-08-2012 o 15:20 Powód: Aktualizacja

Eh ja jestem spokojny wiem ze to forum. póki co różnica gt670 a moja karta jest niewielka w grach, w benchmarkach trochę spora ale chodzi tu ze komp przeznaczony do wymiany podzespołów, liczyłem się z każdym groszem wiadome ze chciało by się poczekać do września i kupić ta koparkę 6gb ale nie stać mnie