Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [1460zł] HTPC na półkę pod telewizorem

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0)

[1460zł] HTPC na półkę pod telewizorem

Witam!

Chciałbym przedstawić wam moją propozycję małego komputera HTPC opartego na płytce mini-ITX. Komputer ma oczywiście nie jest zbudowany dla maniaków gier komputerowych, a przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą np. przeglądać internet, obejrzeć jakiś film, przeglądać zdjęcia, a nawet czasem włączyć jakąś mniej wymagającą grę Z założenia skrzynka ma być podłączona pod telewizor, więc nie podaje głośników ani monitora.

Płyta główna - Gigabyte GA-A75N-USB3
    Ceneo od 255,58 zł
    Strona producenta

Niewielka płyta główna formatu mini-ITX z gniazdem FM1. Posiada wszystko czego nam trzeba - wyjście HDMI, porty USB 3.0, a nawet PCI-E x16. Wszystko co potrzebuje nasz HTPC.

Procesor - AMD APU A6-3500
    Ceneo od 257,98zł
    Strona producenta

3-rdzeniowy procesor, z jednym z mocniejszych zintegrowanych GPU bez problemu powinien nam pozwolić na surfowanie po sieci, oglądanie filmów, czy nawet niedzielne granie

Pamięć operacyjna - Kingston DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue
    Ceneo od 91,97zł
    Strona producenta

W przypadku zintegrowanej grafiki w APU, szybkość pamięci ma znaczenie. Jednak w związku z tym, że ceny pamięci o taktowaniu 1866MHz zaczynają się od 130zł, zdecydowałem się na trochę wolniejsze pamięci, za to 40zł tańsze.

Dysk twardy - Kingston120GB V+200
    Ceneo od 353,80zł
    Strona producenta

Długo zastanawiałem się nad dyskiem HDD, czy SSD. Jednak więcej "za" miał dysk SSD, w końcu nie potrzebna jest nam duża przestrzeń dyskowa w komputerze HTPC, który ma głównie służyć do przeglądania internetu. 20GB na system operacyjny i ~100GB na kilka programów i plików spokojnie powinno nam wystarczyć. Oczywiście nie mogę pominąć ogromnej przewagi wydajnościowej dysków półprzewodnikowych nad "talerzowcami". Co do tego konkretnego modelu - przyciągnęła mnie cena, obecnie jest to chyba najwydajniejszy SSD o pojemności 120GB w cenie ~350zł.

Obudowa z zasilaczem - Antec ISK 310 150-EC
    Ceneo od 315,70zł
    Strona producenta

Bardzo mała obudowa przeznaczona dla płyt mini-ITX z 150-watowym zasilaczem, który bez problemu dostarczy odpowiednią moc do procesora. Posiada jeden 80mm wentylator, który będzie odprowadzał ciepłe powietrze z wewnątrz skrzynki. Na przednim panelu znajdziemy wyjścia takie jak e-sata, 2x USB 2.0 oraz miejsce na napęd optyczny, co powinno w zupełności wystarczyć.

Nazwa:  ,3-J-268399-3.jpg
Wyświetleń: 548
Rozmiar:  18.2 KB

Nagrywarka DVD - Liteon DS-8A5S
    Ceneo od 57,68zł
    Strona producenta

Zagrywarka DVD Lite on w niskiej cenie - nic dodać nic ująć.

Klawiatura z touchpadem - Logitech K400
    Ceneo od 124zł
    Strona producenta

Zbierająca dobre opinie klawiatura z touchpadem - w sam raz na użytkowania na kanapie przed telewizorem

Nazwa:  5099206028364F1.jpg
Wyświetleń: 508
Rozmiar:  4.7 KB

Za cały zestaw zapłacimy 1461,71zł (nie licząc kosztów przesyłki ze sklepów)
    Ostatnio edytowane przez TrickeD ; 13-09-2012 o 17:13 Powód: Napęd optyczny

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0) Awatar Madzina
    120 GB to bardzo mała jeżeli komputer ma służyć jako HTPC
    Przydałby się jakiś magazyn (HDD), bo bez niego ani rusz
    Intel i7-4770s
    Gigabyte GA-B85M-D3H
    Kingston 8GB DDR3 1866MHz
    MSI GTX 680

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar Lowcap
    Swojego czasu sam zaproponowałem zestaw HTPC. W tym przyczepię się do jednej rzeczy. Dysku, oto dlaczego:
    HTPC - Home Theater Personal Computer czyli komputer współpracujący z telewizorem służący do odtwarzania filmów, przeglądania zdjęć, okazjonalnego grania. Dysk 120 GB zdecydowanie jest za mały. Poza tym zestaw ok.

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar Stuqpuk
    Jak będziesz to składał to ten dvd tam nie wejdzie, dysk też myślę, że za mały, chyba, że założyłeś dostęp do dysku sieciowego, ale tego nie widzę w twoim poście.

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0) Awatar Madzina
    Nawet nie zauważyłem, że dvd musiałoby być slim.
    Intel i7-4770s
    Gigabyte GA-B85M-D3H
    Kingston 8GB DDR3 1866MHz
    MSI GTX 680

Eh, z tym dvd slim to rzeczywiście moje niedopaczenie , a jeszcze 2 recenzje czytałem o tej obudowie i do mnie nie dotarło Chyba wystarczający by był Liteon
    Co do tego dysku, no sam już nie wiem. W cenie tego SSD można kupić ładne 1TB w wielkości 2,5", no ale prawda jest taka, że chyba sporo osób posiada zewnętrzne dyski twarde na własne dane, co wg. mnie jest o wiele rozsądniejsze, bo dysk pracuje tylko wtedy, gdy potrzebujemy dostępu do danych oraz jest z dala od wirusów... Najlepiej było by pozostawić dysk do wyboru kupującemu - chyba sam najlepiej wie, czy mu potrzebna większa przestrzeń dyskowa, bo cena jest właściwie taka sama

EDIT:
    Można też zmieścić SSD i HDD

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar bonusso3
    Poza tym zasilacz w tej obudowie nie wyrobi się z tym sprzętem.

HWBot Team Extreme overclocker Reputacja:   (24) Awatar Blue
    Wyrobi się, ale bez żadnego OC.
    Intel Core i7 6700k@NZXT Kraken X61 / ASUS Maximus VIII Extreme / 4x4GB Kingston HyperX 3000MHz@CL15 / ASUS GTX 970 / Enermax Platimax 80Plus Platinum 600W / Samsung 128GB 840PRO / Samsung 120GB 850EVO / Seagate ST31000524AS 1TB / WesternDigital WD15EARS 1,5TB / Corsair Carbide Air 540 / Razer Ourobouros / Razer Blackwidow Ultimate Stealth 2014 / Razer Goliathus Extended / Razer Hammerhead Pro

Użytkownik Podkręca śrubokrętem Reputacja:   (0) Awatar bonusso3
    1. Jak nawet się wyrobi to będzie wył bo będzie pracował na maksymalnym obciążeniu, a to ma być na półkę po TV do salonu... Jakaś kultura pracy by się przydała.
    2. OC i PC do salonu

Cytat Zamieszczone przez bonusso3 Zobacz posta
    1. Jak nawet się wyrobi to będzie wył bo będzie pracował na maksymalnym obciążeniu, a to ma być na półkę po TV do salonu... Jakaś kultura pracy by się przydała.
    2. OC i PC do salonu
    1. Hah... Niby z jakiej racji 150 Wat Anteca miałby wyć? Ogarnij się. Poza tym czytałem recenzje tejże obudowy i zasilacz jest całkiem dobrej klasy.
    2.Tu się zgodzę przecież nikt nie będzie się bawił w OC przy HTPC. Po pierwsze - po co ? Procesor ma wystarczającą wydajność. Po drugie dobre chłodzenie i tak się nie zmieści, a bez niego to będzie odkurzacz.