Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [konkurs] Need for Speed Most Wanted 2012 – megahit czy gwóźć do trumny?

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar qwerty

[konkurs] Need for Speed Most Wanted 2012 – megahit czy gwóźć do trumny?

WSTĘP

Serii gier Need for Speed nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Gry z tym tytułem są znane każdemu miłośnikowi wyścigówek na całym świecie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	need-for-speed-most-wanted-recenzja_bz9hj.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	55.5 KB
ID:	1671
    Jednak ostatnimi czasy seria zaczęła podupadać – głównie ze względu na liczne błędy w grze, krótki czas potrzebny na ukończenie rozgrywki oraz kiepską grywalność. Czy najnowszy tytuł studia Criterion Games zapewni tyle frajdy co NFS Most Wanted z 2005 roku? Przekonajmy się!

PIERWSZE WRAŻENIE

Każdy kto liczył na równie fascynujące filmiki jak w pierwszym Most Wantedzie z agresywnym Razorem i koleżanką Mią w roli głównej będzie zawiedziony. W tej grze nie ma nawet animowanych bohaterów – jest tylko kilka zdań „monologu” informującego o tym, że w naszym mieście Fairheaven jest 10 najbardziej poszukiwanych kierowców, a naszym celem jest wdrapanie się na szczyt. Tyle.

Nazwa:	NFS13 2012-11-21 16-03-05-38 2.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	80.0 KB
ID:	1672
    Grafika bardzo mi się spodobała. Sterowanie jest wręcz skopiowane z gry Hot Pursuit 2010. Czy to dobrze, czy źle? Na to pytanie każdy z osobna musi sobie odpowiedzieć.

SAMOCHODY

W Most Wanted 2012 nie ma żadnego sklepu, ani waluty – są tylko punkty doświadczenia (zwane „speedpoints”) które pozwalają awansować w rankingu TOP 10 Most Wanted. Można je zdobywać poprzez wygrywanie wyścigów (właściwie wystarczy nawet trzecie miejsce, jednak wtedy dostaje się ich niewiele) lub pościgi z policją.

Nazwa:	NFS13 2012-11-14 22-15-33-21.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	95.2 KB
ID:	1673
    Jeśli chcemy zmienić samochód to po prostu musimy znaleźć sobie inny gdzieś w mieście (trzeba trochę pojeździć). Część z nich jest ustawiona przy drodze i nie ma najmniejszego problemu z ich znalezieniem, jednak niektóre są naprawdę nieźle ukryte (gdzieś na poboczach, w ciasnych uliczkach lub nawet na dachach budynków). Im więcej pokonamy kierowców tym więcej pojazdów zostaje odblokowanych.

Nazwa:	Iskry.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	98.0 KB
ID:	1674
    Dodam jeszcze, że punkty można zdobywać również na foto-radarach (spokojnie – mandaty nikomu nie grożą ) oraz „skakaniu” podczas którego niszczy się bilbordy.

POŚCIGI

Zdecydowanie najmocniejszym atutem recenzowanej gry są pościgi, jednak to wcale nie oznacza, że są tak wspaniałe. Gracz ma do dyspozycji niezłe autostrady, po których można krążyć w kółko mając za sobą kilkanaście radiowozów, jednak problemy pojawiają się wtedy gdy chce się zgubić „ogon”.

Nazwa:	NFS13 2012-11-19 17-28-11-30.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	96.0 KB
ID:	1675
    W poprzednim Most Wantedzie nie było z tym większych problemów – wystarczyło uderzyć swoim samochodem w tzw. spowalniacz pościgów (wierzę, silos) i patrzeć jak radiowozy rozbijają się o daną przeszkodę. Z przykrością stwierdzam, że w recenzowanej grze nie ma nic podobnego. Jeśli gracz chce zgubić pościg to musi uciec policjantom z pola widzenia, a następnie przemierzać drogi w ten sposób, aż radiowozy przestaną się nim interesować. Na mapie nie ma żadnych kryjówek! Można co najwyżej przejeżdżać przez warsztaty samochodowe (jeśli takie są w pobliżu) które w ułamek sekundy przemalują samochód gracza (oraz usuną wszystkie rysy) i pozwolą na obniżenie poziomu poszukiwań o jeden stopnień (z maksymalnie sześciu możliwych) a to wszystko pod warunkiem, że żaden gliniarz nas wtedy nie widzi.

KONKURENCJE WYŚCIGOWE

Need for Speed Most Wanted 2012 w trybie dla pojedynczego gracza oferuje bardzo niewiele konkurencji - ponieważ 90% z nich to sprinty i tory.

Nazwa:	NFS13 2012-11-19 17-30-53-45.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	97.1 KB
ID:	1677
    Kilka z nich polega na jak najszybszym zgubieniu pościgu (jest na to wyznaczony czas np. 3 min.), a reszta na przejechaniu z punktu A do punktu B z możliwie jak największą średnia prędkością - do zajęcia trzeciego miejsca może wystarczyć np. 160 km/h, a do pierwszego trzeba „wycisnąć” np. 200 km/h.

Nazwa:	NFS13 2012-11-21 15-56-04-26.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	101.4 KB
ID:	1678
    Do tego dochodzą wyścigi z najbardziej poszukiwanymi kierowcami. Są to jednak tylko średniej długości sprinty (nie licząc ostatniego) których poziom trudności na pewno nie jest wysoki, a nawet średni. Jeśli uda nam się wygrać wyścig z jednym z dziesięciu kierowców Most Wanted to mamy szansę zdobyć jego samochód niszcząc go - po prostu gdy wyścig się skończy wystarczy w niego mocno uderzyć. Niestety czasem pokonani kierowcy uciekną. Czy to powoduje utratę samochodu? Skąd! Ten kierowca wciąż będzie jeździł po mieście bardzo często przejeżdżając obok samochodu gracza podczas wolnej jazdy. Tak wiec zdobycie samochodu jest tylko kwestią czasu.

Nazwa:	NFS13 2012-11-21 16-01-36-07.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	95.0 KB
ID:	1679
    Lepiej wygląda sytuacja w trybie multiplayer. Często startujemy do konkurencji drużynowych, czyli nasz wynik zależy od wygranej (lub przegranej) „sojuszników”. Można też nieźle driftować w danym miejscu, a nawet skakać nad przeciwnikami.
    Cały czas trzeba uważać, żeby nie dać się zniszczyć, bo wtedy szanse na dobry wynik extremalnie maleją.

TUNNING

Na szczęście w tej części gracz ma możliwość tuningowania swojej maszyny, ale niestety modyfikacje ograniczają się tylko do osiągów, czyli silnika, skrzyni biegów, opon i nitra. O spoilerach, naklejkach czy innych dodatkach można sobie jedynie pomarzyć.

Nazwa:	NFS13 2012-11-14 22-07-39-04.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	97.3 KB
ID:	1744
    Mało tego. Żeby zmodyfikować dany samochód trzeba przejechać nim samym konkretny wyścig na co najmniej drugiej pozycji (pierwsze miejsce pozwala na odblokowanie dwóch elementów tuningujących). Oznacza to, że samochodem „A” nie można odblokować modyfikacji do samochodu „B”.

Mimo to tuning w tej grze ma jeszcze kilka plusów. Po pierwsze wszelkie modyfikacje są odczuwalne od razu, a po drugie samochody można modyfikować nawet w środku wyścigu! Po prostu jeśli np. dany pojazd jest za wolny na autostradzie to kilka kliknięć na klawiaturze numerycznej pozwoli zmienić wolniejszą część (np. z dobrym przyspieszeniem i niską prędkością maksymalną) na szybszą (z gorszym przyśpieszeniem, które akurat jest mało istotne) jeśli oczywiście została ona wcześniej odblokowana.

OPTYMALIZACJA

Czas sprawdzić jak zoptymalizowana jest recenzowana gra.

Testy były przeprowadzane na komputerze wyposażonym w:
    Procesor: AMD Athlon II X4 640 3,00 GHz
    Płyta główna: Gigabyte GA-880GM-USB3
    Karta graficzna: Asus GeForce GTX 460 768 MB (z referencyjnymi częstotliwościami - 675/900 MHz) i sterownikami wersji 310.70
    Pamięć RAM: Patriot DDR3 2x2048MB 1333MHz CL9 KH
    Dysk twardy: Seagate 250GB 7200rpm 8MB SATA2
    Zasilacz: Corsair CMPSU-400CXEU 400W
    System operacyjny: Windows 7 64 bit.

Podczas przeprowadzania pomiarów wszystkie ustawienia były włączone (nawet Ambient Occlusion), a detale ustawione na "średnie".

Nazwa:  MW 2012.jpg
Wyświetleń: 402
Rozmiar:  24.4 KB

Mój komputer do high-endowych na pewno nie należy, jednak trzeba przyznać, że w tej grze radzi sobie bardzo dobrze. Średni wynik powyżej 35 kl./s. można uznać za całkowicie płynny, jednak w trybie multiplayer lepiej trochę obniżyć detale, żeby stać się choć trochę bardziej konkurencyjnym.

PODSUMOWANIE

Czy recenzowana gra jest warta zakupu? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Z jednej strony MW 2012 posiada ogromne, otwarte miasto, a w nim 123 samochody do znalezienia (choć wiele się powtarza), nie brakuje zawziętych policjantów, grafika wygląda znakomicie, a do tego mamy Autolog, który pozwala m. in. porównywać nasze wyniki z osiągnięciami przyjaciół (jeśli tacy posiadają legalne kopie). Patrząc z innej perspektywy mamy bardzo ograniczoną możliwość tuningu, skopiowane z HP 2010 sterowanie, brak fabuły no i niezbyt długi czas na przejście.

Nazwa:	NFS13 2012-11-21 15-56-40-06.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	73.1 KB
ID:	1747
    Tak więc czy warto kupić najnowsze dziecko Criterion Games? Jeśli komuś podobał się NFS Hot Pursuit tego studia to bezsprzecznie tak, ale jedno jest pewnie – pierwszy Most Wanted jest lepszy od tego pod każdym względem (nie licząc grafiki).

Plusy:
    + Bardzo dobra grafika
    + Spory wybór samochodów
    + Duże, otwarte miasto
    + Autolog
    + Dobra optymalizacja silnika gry
    + Każdy wyścig jest zapowiedziany efektywnym filmikiem
    + Możliwość tuningu...

Minusy
    - ...jest bardzo ograniczona
    - Problemy ze zgubieniem pościgów przy wyższych poziomach
    - Łatwy poziom "trudności" wyścigów
    - Uboga i szybko nudząca się ścieżka dźwiękowa

Autor: "qwerty" Sebastian Roszkowski
    Ostatnio edytowane przez qwerty ; 16-01-2013 o 00:56

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar mati199537
    Po pierwsze brakuje pewnego elementu, który pozwala na udział w konkursie, jednak nie pomogę Ci i nie powiem co to za element, bo najwyraźniej nie czytałeś regulaminu.
    Po drugie: tytuł - bez komentarza.

Ogólnie rzecz biorąc całkiem ładnie napisane, ale 2 zdjęcia na cały artykuł to trochę mało. No i może nie powinienem Ci aż tak pomagać (w końcu jesteś dla mnie konkurencją), ale to jest gra, a to daje całkiem spore możliwości, aby uatrakcyjnić swoją publikację. Jak? Chociażby jakiś krótki filmik z gry .
    CPU: Intel i7 920 D(0)2,67@4,2GHz
    GPU: AMD Sapphire Vapor-X HD4870 1024MB GDDR5 750/900 @ 826/1100;
    PSU: Antec HCP-850;
    Case: Enermax Fulmo + Fans: 7x12cm & 2x14cm

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (40) Awatar Dziarson
    On ci nie powie bo to konkurencja ,a ja ci powiem bo on to moja konkurencja , " a to wszystko pięknie śmiga na Commodore64 , 4000fps na sekunden ", ogólnie nie popisałeś się .
    Mało słabo itd .
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W RAZER DEATHADDER ELITE
    FUNTIC GEAR RUSCH ADATA XPG Emix H30+solo F30

Redaktor naczelny Ekspert overclockingu Reputacja:   (9) Awatar sido107
    -brak wymagań sprzętowych, jakieś testy na Twojej platformie też są mile widziane
    -regulamin wymaga podpisu na końcu recenzji, przeczytaj dokładnie w jakiej formie
    -jak masz świadomość, że są błędy to ok. czekam na ich poprawę
    -nie wspomniałeś o udzwiękowieniu

co do gry to miałem okazję pograć i mi się nawet spodobała, tylko muza nie ta.

- Problemy ze zgubieniem pościgów przy wyższych poziomach

Hmm a ja myślę że to nie jest minus tylko słąby skill zawodnika
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0) Awatar Madzina
    "Corwet" - a co to?
    "Most Wantedzie" - tak się chyba tego nie odmienia...

// "
    pod każdym względem (nie licząc grafiki)." - dla mnie nawet pod względem grafiki ustępuje wersji z przed 7 lat - tamta pasowała klimatem do gry, a w obecnych need for speed'ach jest zbyt cukierkowata.
    Intel i7-4770s
    Gigabyte GA-B85M-D3H
    Kingston 8GB DDR3 1866MHz
    MSI GTX 680

Cytat Zamieszczone przez Madzina Zobacz posta
    - dla mnie nawet pod względem grafiki ustępuje wersji z przed 7 lat - tamta pasowała klimatem do gry, a w obecnych need for speed'ach jest zbyt cukierkowata.
    A tu jestem w stanie stwierdzić że to jest "twoja wina" gdybyś się zastanowił i przypomniał (nie wiem ile masz lat) sobie co było na topie 6 lat temu , to byś zauważył że cukierkowatość nie miała szanc ze względu na to że królowały wtedy 7800-7900 gtx a direct 9.0c był szaleństwem rozdzielczość mego kombajnu była na poziomie 1240 1024 21 calowy szklany crt Eizo który kosztował na tamten czas 1200zł .
    Traz ustaw u siebie taka rozdziałke na starym 19 17 calowym monitorze odpal to z GF 7900 gtx lub radka 1950 i wszystko daj na minimum , oczywiście na Win XP .Podejrzewam że będziesz miał nie cukierkowato .

A żeby to nie był całkiem offop
    Masz dużo sprzeczych zdań popraw dziwnie si to czyta ,

Ile zajmusje średnimu graczowi zakończnie gry

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0)
    Most Wanted z 2005 roku jest jednym z kilku klasyków gatunku. O tej ścigałce nie można źle mówić. Co do grafiki to mnie dalej urzeka, dalej potrafi mnie wciągnąć na kilka godzin, dalej potrafi mnie zadziwić misjami, dalej potrafi mnie zadziwić całokształtem. Ta gra jest po prostu idealna. Co do recenzji to jakieś testy, długość ukończenia gry i tryb multiplayer Test multi musi być
    CPU: AMD Athlon II X4 620 @ 3,00 GHz @ 1.3 V @ stress 30*C
    Cooler CPU+GPU: Water Cooling
    MOBO: Asus M2N-Sli Deluxe
    GPU: AMD Radeon HD 6950 @ STOCK @ stress 35*C
    RAM: Kingston KVR800D2N5K2/2G @ 800 MHz

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0) Awatar qwerty
    No dobra - recenzja przeszła właśnie sporą aktualizacje (choć to jeszcze nie koniec na dziś )

Cytat Zamieszczone przez mati199537 Zobacz posta
    Po drugie: tytuł - bez komentarza.
    Zmienić sie go nie da, chociaż pozostawiłbym go w podobnej formie.

Cytat Zamieszczone przez Dziarson Zobacz posta

Hmm a ja myślę że to nie jest minus tylko słąby skill zawodnika
    Gdybyś pograł to inaczej byś mówił. Tu juz nie chodzi o skill, tylko o farta. Czasem uda sie wskoczyć na dach jakiegoś budynku i tam przeczekać "piekło", a czasem człowiek sie męczy pół godziny.

Cytat Zamieszczone przez Dziarson Zobacz posta
    Ile zajmusje średnimu graczowi zakończnie gry
    Nie wiem jaki to jest "średni gracz" ani też nie wiem jakim sam jestem - mi to zajęło równe 8 godzin

Wszystko zależy od tego czy i jak długo będziesz "bawił się" z gliniarzami oraz od ewentualnych poszukiwań samochodów (ja tego zbyt długo nie robiłem - zająłem sie tym dopiero po pokonaniu ostatniego kierowcy).

BTW chętnie wyrównałbym cały ten teks (mniej więcej na równo ze zdjęciami), ale niestety nie widzę takiej opcji :/

@Dawid_S
    Tytuł jeszcze można olać (przynajmniej w tej części konkursu ).
    Ostatnio edytowane przez qwerty ; 15-01-2013 o 22:51

Advert Manager Guru overclockingu Reputacja:   (13) Awatar Dawid_S
    Można zmienić. Napisz do mnie PW to zmienię Nie wiem dlaczego użytkownicy nie mają takiej możliwości - pogrzebiemy w wolnej chwili w ustawieniach forum.