Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Wątek: Co kupić? - przewodnik po modułach RAM

Użytkownik Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (0) Awatar DyndaS
    Nie chodzi mi o dokładne podanie co do Mhz tylko takie porównanie na mniej więcej, bo na obecną chwilę czytam i nadal nie wiem czy są to małe różnice czy bardzo duże.

Warto by było też podać po kilka najbardziej wartych uwagi z każdego rodzaju

Użytkownik Extreme overclocker Reputacja:   (94) Awatar blabla123
    Grzesiek popraw jeszcze "Pojemność jednej kości - 1 GB." w Micron D9 GTS / GTR.

Porównanie pamięci robił ostatnio ludek111 między BBSE czy D9 więc możesz do niego napisać.
    Gdzieś nawet wstawił tabelkę ale nie pamiętam w jakim temacie.

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Tu to jest.
    Tylko, że takie porównanie jest trochę pozbawione sensu.
    Trzeba porównywać dwustronne vs. jednostronne w obrębie jednej rodziny.
    A przy rodzina vs. rodzina, używać kostek albo tylko dwustronnych, albo tylko jednostronnych.

PS Wiem, że są takie Diablo, ale to jest rodzynek
    No ale niech będzie, dopisałem że są też kostki 2 GB
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Ivanov a czy mógłbyś podać jakieś różnice takie mniej więcej jakie występują?

Na to chwilę widzę, że niby wiesz, iż są wydajniejsze ale nie wiesz na ile
    Skoro są też niby takie lepsze to czemu nie są droższe?

Miałem brać Corsarze to napomniałeś o tym, że najlepiej samsungi HCH9 dwustronne, tyle, że ciężko strasznie takie znaleźć.

Kości 2x4 GB
    F3-14900CL8D-8GBXM - dwustronne, które mi totalnie nie pasują kolorystyką
    TridentX - jednostronne

Kości 2x8GB
    TridentX - dwustronne, tyle że nie potrzebuje tyle ramu na tą chwilę, a zaraz DDR4

Nic więcej nie udało mi się znaleźć
    Ostatnio edytowane przez DyndaS ; 11-06-2014 o 00:14

Redaktor / Overclocker Ekspert overclockingu Reputacja:   (16) Awatar ludek
    Panowie, załatwcie mi D9Gx 2x2 GB dwustronne, to zrobię porównanie bardzo, bardzo chętnie.
    BTW. pomijając kwestie kolekcjonerskie, nie wiem, po co Wam tyle tych kostek, ja nie mam, a często podkręcam, a Wy żadnych wyników nie wstawiacie (oprócz ivanova) a już szczególnie na 775 pustką wieje

Ja powoli zaczynam mieć wrażenie, że różnic pomiędzy Samsung HCH9 a Hynix CFR / MFR / BFR prawie nie ma

Edit.
    Posiadam jeszcze kości OCZ3P1600LVGK i tak się zastanawiam na czym to jest. Wyglądają na dwustronne.

HWBot Team Doświadczony overclocker Reputacja:   (1) Awatar Johny_B
    oj ludek111 popatrz sobie na top30 ddr2 ile wyników należy do użytkowników tego forum...

o selekcji też chyba słyszałeś ?

Kuba zbiera kostki dla samego zbierania, to jego pasja dobra jak każda inna

różnice są spore ale w benchmarkach takich jak SuperPi

temat wydajności jest świetnie opisany na blogu PcLab, już wklejałem link, prościej niż tam się nie da...
    Ostatnio edytowane przez Johny_B ; 10-06-2014 o 23:17
    MacBook Pro 13" (mid 2017) || iPad Pro 9,7" || iPhone 5 || Magic Keyboard & Logitech MX Master || harman/kardon Nova || LG 27ud88

Redaktor / Overclocker Ekspert overclockingu Reputacja:   (16) Awatar ludek
    Mi chodzi o DDR3. Ja mam 5-6 kitów DDR2 i jak robią ~740 to znaczy, że mogą być

a Kuba niech sobie zbiera, to nawet lepiej, że ktoś kompetentny ma takie rodzynki, a nie "komputer od matki niemca, wożony tylko do kościoła, niekręcony, BCM"

Nie kwestionuję wyższości dwustronnych modułów, nad jednostronnymi. Kiedyś wydawało mi się, że nie ma różnicy, ale sam sprawdziłem i już mam pewność, jak jest

A moje pytanie, głupie, czy nie głupie, ma swoje uzasadnienie. Jeżeli pamięci są bardzo dobre, to po co mają leżeć, jak mogłyby przyczyniać się do pięknych wyników. Chyba zrobię to, co Bartx, czyli załatwię Hypery i będę na nich cisnął 775

Administrator Guru overclockingu Reputacja:   (85) Awatar ivanov
    Na to chwilę widzę, że niby wiesz, iż są wydajniejsze ale nie wiesz na ile
    To są takie reguły, jak to że dysk 10 000 RPM jest szybszy od dysku 7 200 RPM.
    Akurat tu na forum mamy osoby, które zjadły zęby na pamięciach i spokojnie mogę powiedzieć, że najlepiej znają się na tym w całej Polsce (blabla123 i Johny_B). Od czasu do czasu wypowiada się też Elder, który również ma ogromną wiedzę w tej dziedzinie.

Z kolei ja jako overclocker można powiedzieć, że żyję wydajnością. Patrzę co ludzie z za granicy używają i co piszą i też uważam, że jednak coś tam wiem bartx też ma duże doświadczenie.
    Zaufaj nam, nie chcemy zrobić Cię w jajo, ani nie wymyśliliśmy tego wszystkiego dla zabawy.

To jest jakiś pomysł, by porównać wydajność. W sumie mam odpowiedni sprzęcior
    Pytanie kiedy znajdę czas na coś takiego
    Ostatnio edytowane przez ivanov ; 11-06-2014 o 00:33
    8018 MHz

i7-5960X @ NH-D15 = X99-SOC Force = Vega 64 Nitro+ Ltd Ed = 64 GB TridentZ 3200C14 = SSD 950 PRO 256 GB
    = SSD 860 PRO 4 TB = Q300 PRO 512 GB = SeaSonic X-760 = NZXT H630 = Strix Raid DLX

NIE odpowiadam na pytania na PW

Nie to, że ja nie wierzę w Wasza wiedzę czy umiejętności, ale to wszystko wygląda jak jakaś jedna wielka krążąca opowieść/mit bez sensownych testów ani nic. Jeśli pytam o jakieś różnice, chociażby takie na oko, to też nie uzyskuję odpowiedzi

Rozumiem, że lepiej kupić dwustronne Hynix CFR / MFR / BFR niż jednostronne Samsung HCH9?

Czy te różnice da się w ogóle odczuć w praktycznym zastosowaniu poza benchmarkami ? ? ?

Elder? Masz na myśli tego od klamer na "kable" ?

- - - Aktualizacja - - -

Cytat Zamieszczone przez ivanov Zobacz posta
    Akurat tu na forum mamy osoby, które zjadły zęby na pamięciach i spokojnie mogę powiedzieć, że najlepiej znają się na tym w całej Polsce (blabla123 i Johny_B).
    Tyle, że Ci Panowie także nie odpowiadają na moje pytania. Czarna magia
    Ostatnio edytowane przez DyndaS ; 11-06-2014 o 00:45