Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Recenzja Thermaltake Black Element i Conkor

Użytkownik Początkujący overclocker Reputacja:   (0)

Recenzja Thermaltake Black Element i Conkor

Firma Thermaltake, czyli m.in. producent zasilaczy, obudów komputerowych oraz schładzaczy procesorów posiada również własną markę „Tt eSPORTS” specjalizującą się w produkcji sprzętu dla graczy. W poniższej recenzji przyjrzymy się dwóm z nich – myszy Black Element oraz podkładce Conkor.

Przekonamy się, czy powyższe twory dadzą radę dorównać wiodącym markom takim jak Razer czy Logitech.

Specyfikacja techniczna

Na początek przyjrzyjmy się specyfikacji technicznej myszki:
    Zastosowany sensor: laserowy, Avago ADNS-9500
    Rozdzielczość sensora: 100 - 6500 DPI
    Ilość przycisków: 9
    Próbkowanie: 12 000 FPS
    Czas reakcji: 1ms (1000Hz)
    Prędkość skanowania: 150 cali/sek
    Ilość przycisków: 9
    System regulacji wagi: 5 odważników po 4,5g każdy
    Wymiary: 123,8 x 66,7 x 41,6 mm (długość x szerokość x wysokość)
    Wbudowana pamięć: 128 kb przeznaczone na 45 makr w 5 profilach gier
    Interfejs: USB (pozłacany wtyk)
    Długość kabla: 180cm

Opakowanie i jego zawartość

Nazwa:  DSCN5484.jpg
Wyświetleń: 217
Rozmiar:  26.4 KB Nazwa:  DSCN5485.jpg
Wyświetleń: 210
Rozmiar:  23.8 KB

Mysz zapakowana jest w średniej wielkości pudełko, którego kolory utrzymane są w czarno czerwonej tonacji. Odchylana zakładka daje nam podgląd na samą myszkę, a przy okazji zawiera wiele marketingowych informacji.

Nazwa:  DSCN5449.jpg
Wyświetleń: 207
Rozmiar:  22.3 KB

Zawartość opakowania przedstawia się następująco:

• mysz Tt eSPORTS Black Element

• płyta CD z oprogramowaniem

• instrukcja obsługi

• etui

• 2 naklejki

Wygląd

Nazwa:  DSCN5447.jpg
Wyświetleń: 202
Rozmiar:  17.1 KB Nazwa:  DSCN5456.jpg
Wyświetleń: 200
Rozmiar:  13.9 KB

Black Element nie należy do dużych gryzoni, jest dosyć długi i smukły, więc nie każdemu przypadnie do gustu. Sam mogę być tego przykładem, ale to może tylko przyzwyczajenie do poczciwego Razer’a Deathadder’a.

Mysz nie jest specjalnie profilowana, jak to zwykle bywa, dla graczy praworęcznych, co wcale nie oznacza, że osoby leworęczne mogą z niej swobodnie korzystać. Wskazuje na to choćby rozmieszczenie dodatkowych przycisków.
    Niemal cała powierzchnia myszy została pokryta miłym w dotyku materiałem antypoślizgowym, który zapobiega przesuwaniu się naszych palców podczas pracy.

Podobnym tworzywem pokryty jest również scroll. Pracuje on cicho, a jego skok przy przewijaniu jest wyraźnie wyczuwalny. Do jego wciśnięcia trzeba użyć więcej siły niż to zazwyczaj bywa w myszach innych producentów, co na początku użytkowania może być uciążliwe. Jednakże dla osób, które przez dłuższy czas korzystają z komputera, a przede wszystkim z Internetu, nie powinien być to problem, bowiem palce są już wyćwiczone, jeśli nie przez gry, to poprzez inne czynności Myślę, że z biegiem czasu scroll się wyrobi a defekt ustąpi.

Obok rolki znajdują się oczywiście dwa główne przyciski. Zostały one bardzo dobrze wyprofilowane i swoim kształtem przypominają literę U. Dzięki zastosowanemu wgłębieniu, palce świetnie się układają i pozwalają na pewny chwyt. Na środku grzbietu znajdziemy zaś dwa przyciski wykończone na wysoki połysk, które domyślnie odpowiadają za zmianę rozdzielczości sensora, ale za pomocą dołączonych sterowników możemy dowolnie zmieniać ich przeznaczenie.

Nazwa:  DSCN5452.JPG
Wyświetleń: 327
Rozmiar:  92.4 KB
    Lewy bok bohaterki owej recenzji ma łagodne kształty, a swoje miejsce znalazły tu aż trzy dodatkowe przyciski. Jak wspomniałem na początku publikacji, mysz nie należy do gigantów, a ja z kolei nie mam zbyt dużych dłoni. Wydawało by się, że nie powinienem napotkać tutaj konfliktu, a jednak – przycisk najbliżej „ogonu” gryzonia jest w zasięgu mojego kciuka, przycisk środkowy również, natomiast z ostatnim pojawił się problem. Choć mam długie palce, to miałem ogromne problemy z dosięgnięciem, już nie wspominając o wciśnięciu trzeciego klawisza.

Na granicy bocznej i górnej powierzchni przebiega przezroczysty pasek, który wchodzi w skład systemu podświetlenia Black Element.

Nazwa:  DSCN5454.JPG
Wyświetleń: 321
Rozmiar:  95.1 KB
    Prawy bok jest jakby odzwierciedleniem lewego, z tym tylko wyjątkiem, że znajduje się tutaj tylko jeden przycisk. W zamian dostajemy dłuższy podświetlany pasek.

Nazwa:  DSCN5444.jpg
Wyświetleń: 199
Rozmiar:  13.2 KB
    Tył myszy zawiera jedynie podświetlane logo Thermaltake.

Nazwa:  DSCN5418.jpg
Wyświetleń: 214
Rozmiar:  19.4 KB Nazwa:  DSCN5390.jpg
Wyświetleń: 205
Rozmiar:  12.9 KB
    Na spodzie myszy znajduje się laserowy sensor(Avago ADNS-9500) o deklarowanej maksymalnej rozdzielczości 6500DPI, przycisk do przełączania się między profilami(co swoją drogą jest bardzo nieprzemyślanym rozwiązaniem), cztery teflonowe ślizgacze oraz klapka, pod którą znajdziemy pięć ciężarków o łącznej masie 22,5g(4,5g każdy). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dostosować wagę myszy do własnych potrzeb.

Nazwa:  DSCN5509.jpg
Rozmiar:  12.9 KB Nazwa:  DSCN5500.jpg
Rozmiar:  13.0 KB Nazwa:  DSCN5503.JPG
Wyświetleń: 320
Rozmiar:  96.7 KB Nazwa:  DSCN5504.jpg
Wyświetleń: 200
Rozmiar:  12.6 KB Nazwa:  DSCN5507.jpg
Wyświetleń: 206
Rozmiar:  13.2 KB
    Black Element jest wyposażona we wcześniej wspomniany system podświetlenia. W jego skład wchodzą: rolka, przezroczyste paski po bokach, a także logo Tt z tyłu myszy. Do wyboru mamy pięć kolorów: czerwony, błękitny, niebieski, zielony i fioletowy.

Podświetlenie jest intensywne, lecz nie razi naszych oczu.

Ocena jakości wykonania

Thermaltake Tt eSPORTS Black Element jest wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Poszczególne elementy zostały dobrze spasowane. Powierzchnia nie brudzi się, a dzięki materiałowi antypoślizgowemu dłoń leży pewnie i nie ma mowy o jakimkolwiek niechcianym przesunięciu.

Nazwa:  DSCN5335.jpg
Rozmiar:  11.5 KB
    Wtyczka USB została pozłocona, a kabel pokryty materiałowym oplotem. Niestety, poprzez taki zabieg kabel jest dość sztywny, lecz nie przeszkadza to w użytkowaniu. Całkowita długość przewodu wynosi 1,8m.

Oprogramowanie

Nazwa:  stery.jpg
Wyświetleń: 198
Rozmiar:  19.5 KB
    Graficzny interfejs sterowników, zgodnie z nazwą myszy, jest utrzymany w czarnej tonacji. Okienko programu jest przejrzyste i ładne.
    Mamy tutaj 5 profili, dla każdego możemy skonfigurować inne ustawienia wszystkich dziewięciu przycisków. Do każdego z nich można przypisać takie czynności jak: „poprzednia strona”, „następna strona”, „wytnij”, „wklej”, „cofnij”, „zaznacz wszystko”, „znajdź”, „nowy”, „zapisz” i „wydrukuj” lub po prostu przydzielić dowolne makro. Proces ich tworzenia jest bardzo prosty, a kreator pozwala nawet na ustawienie czasu opóźnienia danej czynności.

Nazwa:  sterowniki3.jpg
Wyświetleń: 206
Rozmiar:  20.6 KB
    Z głównego ekranu, za pomocą przycisku przypominającego koło zębate, przechodzimy do ustawień zaawansowanych.
    Można tutaj ustawić częstotliwość raportowania myszy oraz ustawić rozdzielczość sensora: od 100 do 6500 DPI, z krokiem co 100 DPI. Osie X i Y możemy ustawić niezależnie od siebie. Na każdy profil przypadają cztery rozdzielczości, które można zmieniać „w locie”.

Nazwa:  sterowniki2.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  19.8 KB
    Kolejne okienko kryje się pod ikoną diody. Możemy w nim dostosować opcje systemu podświetlenia, czyli wybrać kolor oraz elementy, które mają być podświetlone.

Tt eSPORTS Conkor

Nazwa:  DSCN5427.jpg
Wyświetleń: 212
Rozmiar:  25.6 KB
    Razem z myszką zakupiłem również podkładkę. Ona także należy do serii produktów Tt eSPORTS. Znakomita większość graczy(bo w szczególności do nich skierowany jest ten tekst) dobrze wie, że mysz bez podkładki jest jak żołnierz bez karabinu. I to właśnie podkładka zapewnia dobry poślizg i precyzję.

Nazwa:  DSCN5492.jpg
Wyświetleń: 210
Rozmiar:  23.8 KB Nazwa:  DSCN5493.jpg
Wyświetleń: 201
Rozmiar:  21.2 KB Nazwa:  DSCN5486.jpg
Wyświetleń: 190
Rozmiar:  18.5 KB Nazwa:  DSCN5437.jpg
Wyświetleń: 196
Rozmiar:  17.6 KB
    Conkor zapakowany jest w prostokątne pudełko okryte ciemnymi barwami. W środku oprócz zwiniętej w rulon podkładki znajduje się również pokrowiec.

Ogromny i gruby(wymiary 400x320x4 mm) Conkor wylądował na blacie mojego biurka zajmując niemal 1/3 jego powierzchni. Poczułem zdziwienie(do tej pory korzystałem ze Steelseries QcK Mini) oraz… bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach gumy, który można było porównać do tego, jaki wydzielają chińskie trampki na stoisku w Tesco…
    Na szczęście po całej nocy, którą spędził na tarasie, nie był już taki odrzucający i mogłem rozpocząć testowanie. Skoro podkładkę da się zwinąć, to zapewne domyślacie się z jakich wykonano ją materiałów. Otóż od spodu jest to oczywiście guma, która zapobiega przesuwaniu się produktu. Natomiast wierzch wykonany jest z wysokiej jakości materiału, który na początku może wydawać się aż zanadto szorstki, ale po bliższym poznaniu moje obawy zostały rozwiane. Powierzchnia, po której jeździmy myszą jest wykończona biało-czerwonymi wstawkami, zaś na środku jest umieszczony jakby celownik, z którym możemy spotkać się np. w serii gier Counter-Strike.

Wrażenia z użytkowania

Nazwa:  DSCN5489.jpg
Rozmiar:  21.1 KB
    Podczas codziennego użytkowania mysz wraz z podkładką sprawowała się dobrze, lecz dla mnie ta pierwsza była troszkę za wąska. Na początku miałem problem z prawidłowym chwytem. Claw grip(chwyt cec***ący się szponiastym ułożeniem dłoni, a głównym puntem podparcia jest część dłoni na styku z nadgarstkiem) przy tej myszce odpada, palm grip(chwyt cec***ący się ułożeniem całej dłoni na powierzchni myszy, a głównym punktem podparcia jest środkowa wewnętrzna część dłoni) również nie sprawdził się zbyt dobrze, ponieważ moim zdaniem gryzoń jest do niego zbyt mały. Pozostał tylko fingertip grip, czyli chwyt cec***ący się ułożeniem na myszy jedynie palców, a głównym punktem podparcia jest nadgarstek. To ułożenie dłoni na myszy sprawdziło się doskonale i umiliło zdobywanie „fragów”

à propos zdobywania fragów – z pomocą Black Element grałem w takie gry jak: Battlefield: Bad Company 2, Counter Strike: Source oraz Call of Duty: Black Ops 2.

Eksterminowanie wrogów za jej pomocą było przyjemnością, aczkolwiek można by mieć do niej pewne zastrzeżenia. "Ogon" gryzonia jest zdecydowanie węższy od przedniej części konstrukcji. Powoduje to pewnego rodzaju niedogodności, a mianowicie - jeśli korzystamy z DPI nie większego niż 1600, to musimy się bardzo gimnastykować podczas gry na większych mapach, czy obszerniejszych lokacjach, przez co w gry z serii Battlefield może się nam grać nieco mniej komfortowo. W Call of Duty, Counter-Strike'u, gdzie mapy są znacznie mniejsze, nie będzie to sprawiać większego problemu.

Testy syntetyczne

Podobno Tt eSPORTS Black Element jest oparta na sensorze Avago ADNS-9500, który jest uważany za najlepszy sensor laserowy stosowany w myszach komputerowych. Maksymalna rozdzielczość jaką oferuje ów sensor wynosi 5040 DPI, lecz mysz pozwala na ustawienie jej na poziomie aż 6500 DPI.

Czy przekroczenie maksymalnej deklarowanej wartości o niemal 1500 DPI nie wywoła jakichś niepożądanych skutków? Sprawdźmy to!

• Test na interpolacje

Test został przeprowadzony za pomocą programu VMouseBenchmark w wersji 0.0.7a. Polegał on na przesuwaniu kursora w poziomie(z wciśniętym LPM) przy różnych ustawieniach rozdzielczości. Testy przeprowadziłem we wszystkich czterech domyślnych rozdzielczościach, a ich wynik przedstawia obrazek poniżej.
    Nazwa:  tt_esports01.jpg
Wyświetleń: 198
Rozmiar:  9.0 KB
    Jak widać test wypadł negatywnie – mysz nie wykazała sprzętowej interpolacji.

• Test rozdzielczości rzeczywistej

Black Element według producenta oferuje rozdzielczość nawet do 6500 DPI. Często jednak te wartości są ostro zawyżone. Jak jest w tym przypadku?
    Test wykonałem ponownie z pomocą programu VMouseBenchamark. Polegał on na przesunięciu myszy o daną odległość. Za pomocą linijki odmierzyłem odpowiednią długość i wykonałem kilka pomiarów. Wyniki prezentuję poniżej.

Nazwa:  dpi800.png
Wyświetleń: 303
Rozmiar:  6.1 KB Nazwa:  dpi 1600.png
Wyświetleń: 304
Rozmiar:  6.2 KB Nazwa:  dpi 3600.png
Wyświetleń: 306
Rozmiar:  6.2 KB Nazwa:  dpi 6500.png
Wyświetleń: 302
Rozmiar:  6.2 KB
    Jak widać do rozdzielczości 3200 DPI wszystko jest w porządku, natomiast gdy przełączymy się na 6500 DPI zaczynają się schody. Sensor oferuje „tylko” ~4500 DPI, a podobno jest to Avago ADNS-9500. Kilkukrotne powtórzenie testu dawało bardzo podobne wyniki.

• Test częstotliwości przesyłania danych

Test został wykonany za pomocą programu Mouse Rate Checker 1.1b. Sprawdziłem, czy mysz radzi sobie z odświeżaniem na poziomie 1000 Hz.
    Nazwa:  odświerzanie.JPG
Wyświetleń: 447
Rozmiar:  28.3 KB
    Jak widać test wypadł dobrze, mysz bez problemu pracuje z częstotliwością 1000 Hz. Kolejne powtórzenia testu dawały bardzo zbliżone wyniki.

• Test na akcelerację wsteczną i pierwotną

Ostatni podpunkt testów został poświęcony akceleracji wstecznej oraz pierwotnej.
    Akceleracja wsteczna ma związek z szybkimi ruchami sensora. Jeśli taka występuje to wykonane ruchy zostaną źle odwzorowane. Pierwszy test polegał na szybkim obrocie postaci w grach Call of Duty: Modern Warfare 2 i Battlefield Bad Company 2. Kilkukrotne przeprowadzenie testu za każdym razem i w każdej rozdzielczości wypadło negatywnie – akceleracja wsteczna nie wystąpiła, czyli wzrok postaci był skierowany tam, gdzie powinien.

Drugim sposobem na zbadanie występowania tego zjawiska jest szybkie rysowanie "supełków" w programie Microsoft Paint.
    Nazwa:  supełki test.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  7.3 KB
    Jak widać, w tym przypadku nie jest już tak kolorowo – test wykazał, że akceleracja wsteczna występuje dla każdej rozdzielczości sensora w mniejszym lub większym stopniu.
    Linie powinny być gładkie, zaś tutaj są wyraźnie poszarpane. Nie wiem, czy to wina myszy, czy moich trzęsących się rąk… Dlatego też poprosiłem o pomoc jednego z domowników – test wypadł jeszcze gorzej, więc mamy pewność – Black Element jednak nie ustrzegł się zjawiska akceleracji wstecznej.

Ostatni test tyczy się akceleracji pierwotnej, która związana jest z powolnymi ruchami sensora. Pomiar polegał na powolnym obrocie postacią we wcześniej wymienionych grach. Procedura została powtórzona trzykrotnie i za każdym razem wzrok wirtualnego bohatera skierowany był w niemal ten sam punkt. Wniosek jest tylko jeden – Tt eSPORTS Black Element nie ma akceleracji pierwotnej.

Podsumowanie i ocena końcowa

Thermaltake Tt eSPORTS Black Element to produkt stworzony dla graczy, którzy wymagają więcej od tego, co mogą zaoferować zwykłe gryzonie. Sprzęt został świetnie wykonany i wydawałoby się, że nie ma się tutaj do czego przyczepić. Mimo to, firma Thermaltake jeszcze wiele się musi nauczyć jeśli chodzi o tworzenie peryferii.
    Najlepszy(podobno) laserowy sensor, bardzo dobra jakość zastosowanych materiałów, dopracowane sterowniki, czy system dociążenia to tylko nieliczne z zalet Black Element, aczkolwiek nie ustrzeżono się tutaj kilku niedociągnięć. Zaliczyć do nich możemy rozmieszczenie dodatkowych przycisków, bezużyteczną rozdzielczość 6500 DPI, występowanie akceleracji wstecznej, twardy skok rolki oraz nieco sztywny kabel.
    Ogólnie w cenie około 200 zł możemy znaleźć wiele ciekawszych propozycji, ale obok tej nie należy przechodzić obojętnie.

Black Element otrzymuje ode mnie ocenę 3,5/5.

Thermaltake Tt eSPORTS Conkor to produkt z górnej półki cenowej. Za około 90 zł otrzymujemy ogromną, ładnie zapakowaną, brzydko pachnącą podkładkę o chropowatej powierzchni. Po podkładce pod mysz z sensorem laserowym, bo głównie takie ma w swojej ofercie Thermaltake moglibyśmy spodziewać się idealnie gładkiej warstwy. Tutaj natomiast jest ona materiałowa i szybkie ruchy myszą są na niej troszkę utrudnione. Na szczęście, poza niemiłym zapachem, to jej jedyny mankament. Conkor jest świetnie wykonany i dobrze przylega do blatu biurka.

Z czystym sumieniem przyznaję podkładce Thermaltake Conkor ocenę 4/5.

Autor: Eklerek - Mateusz Ekiert
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterowniki2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	1808   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterowniki3.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	1806  
    Załączone obrazki Załączone obrazki    
    Ostatnio edytowane przez Eklerek ; 21-01-2013 o 22:38

HWBot Team Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (3)
    oraz schładzaczy procesorów
    bardziej fachowo, bylo by Chłodzeń ewentualnie coolerow,

dodatkowo potoczne nazwy wypadalo by wpisywac w cudzysłów ""

twoja tesciowa Guru overclockingu Reputacja:   (40) Awatar Dziarson
    Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dostosować wagę myszy do własnych potrzeb.
    Ale również możemy spodziewać sie ze ta klapka odpadnie po tym jak mysz którys raz z rzędu wyląduje na podłodze?
    Bardzo wystaje ?
    Czy można użytkować bez tej klapki na odważniki ?
    xxxxxx(Wafel Trupka)I9 9900K Noctua NH-D15 G.Skill Trident 3200CL14 Rog Maximus Apex XI GTX 1060 ASUS xxxxxxx
    Samsung 960 Evo 256GB m.2 Samsung U28E590D 4K
    EVGA SuperNOVA 750 G2 750W RAZER DEATHADDER ELITE
    FUNTIC GEAR RUSCH ADATA XPG Emix H30+solo F30

Dziarson, takiej lipy to ja sie nie spodziewam (montaż jak widac zblizony do klapki w pilocie), chociaz wszystkiego mozna sie spodziewac, skoro mi w myszce Geniusa wczoraj zerwala sie guma z rolki^^

btw. pytanie, z innej beczki. Czy WSZYSTKIE zdjęcia sa Twojego autorstwa? przegladajac internet natrafilem na kilka takich samych (wrecz identycznych) wiec w razie W. Wypadalo by dopisac zrodlo
    Ostatnio edytowane przez BananowyJoe ; 18-01-2013 o 08:59

Cytat Zamieszczone przez BananowyJoe Zobacz posta
    bardziej fachowo, bylo by Chłodzeń ewentualnie coolerow,

dodatkowo potoczne nazwy wypadalo by wpisywac w cudzysłów ""
    "Schładzacze" to jak najbardziej poprawna i fachowa forma.

Cytat Zamieszczone przez Dziarson Zobacz posta
    Ale również możemy spodziewać sie ze ta klapka odpadnie po tym jak mysz którys raz z rzędu wyląduje na podłodze?
    Bardzo wystaje ?
    Czy można użytkować bez tej klapki na odważniki ?
    Nie rzucam myszą po podłodze, ale myślę, że nie ma obaw o zużycie się tej części. Zatrzaski są dosyć solidne, nie tak liche jak w pilotach.
    Bez klapki naturalnie można, ale wtedy już bez odważników, bo nie będą się miały na czym trzymać

Cytat Zamieszczone przez BananowyJoe Zobacz posta
    btw. pytanie, z innej beczki. Czy WSZYSTKIE zdjęcia sa Twojego autorstwa? przegladajac internet natrafilem na kilka takich samych (wrecz identycznych) wiec w razie W. Wypadalo by dopisac zrodlo
    Owszem, wszystkie zamieszczone zdjęcia robiłem własnoręcznie Nikonem L110 - brak trybu manualnego doskwiera, ale myślę, że zdjęcia nie są takie złe.
    Podrzuć proszę na PW odnośniki do tych identycznych zdjęć

nie samych zdjęć myszki, a bardziej ustawien (sterow itp)

co do schladzaczy hmm zadko uzywa sie takich zwrotow i zdaje mi sie ze czesciej (nawet w profesjonalnych recenzjach) uzywa sie zwrotu chłodzenia (ew. chłodziwa) albo coolery

Sterowniki wszędzie są takie same. Screeny i "obróbkę" w Paint'cie również wykonałem sam

Schładzacz, chłodzenie, cooler - wszystkie formy są OK, nie widzę sensu dalej drążyć tematu.

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar mati199537
    BananowyJoe jak dla mnie doszukujesz się dziury w całym na siłę. Sformułowanie "schładzacz" jest poprawne. To czy używa się go częściej, czy rzadziej nie robi tutaj różnicy, bo to wybór autora tekstu.
    Odnośnie screen'ów: ile z tym roboty, żeby zrobić ScreenShot'a, a potem go dociąć? Tutaj chyba nie trzeba szukać takich zdjęć w internecie, bo każdy może zrobić taki SS.
    CPU: Intel i7 920 D(0)2,67@4,2GHz
    GPU: AMD Sapphire Vapor-X HD4870 1024MB GDDR5 750/900 @ 826/1100;
    PSU: Antec HCP-850;
    Case: Enermax Fulmo + Fans: 7x12cm & 2x14cm

Prosiłbym Was również o wypowiedzenie się na temat całości tekstu. Jest dobrze, źle, a może trzeba nad jakimś aspektem bardziej popracować?

Redaktor Entuzjasta overclockingu Reputacja:   (6) Awatar mati199537
    Artykuł czytałem i chyba większych zastrzeżeń nie mam, aczkolwiek czytając nie starałem się doszukiwać błędów. Myślę, że wszystkie najważniejsze elementy umieściłeś tutaj, choć nie jestem specjalistą od artykułów .
    CPU: Intel i7 920 D(0)2,67@4,2GHz
    GPU: AMD Sapphire Vapor-X HD4870 1024MB GDDR5 750/900 @ 826/1100;
    PSU: Antec HCP-850;
    Case: Enermax Fulmo + Fans: 7x12cm & 2x14cm

Uprawnienia umieszczania postów