Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Jak dobrze wybrać sprzęt?

Advert Manager Guru overclockingu Reputacja:   (13) Awatar Dawid_S

Question Jak dobrze wybrać sprzęt?

Oto moja procedura poszukiwania odpowiedniego sprzętu:

1) Wyznaczam sobie zakres cenowy (np. 100-300zł) i sprawdzam jaki sprzęt się w nim mieści (np. poprzez porównywarki cenowe typu skapiec.pl ceneo.pl cenowarka.pl i inne).
    2) Wybieram kilka modeli, które mi się podobają (patrząc pod kątem osobistych wymagań, np. gwarancja, wytrzymałość, funkcje).
    3) Szukam w sieci testów (zwłaszcza porównawczych) oraz rankingów danego rodzaju sprzętu (np. procesory) sprawdzając jak w praktyce wypadają wybrane modele. Jeśli moja lista jest długa skupiam się głównie na stronie artykułu z podsumowaniem cech każdego urządzenia.
    4) Eliminuję z listy sprzęt, który nie spełnia moich wymagań (stwierdzam to na podstawie testów, ewentualnie opinii z forum, choć te często są skrajnie rozbieżne).
    5) Zostaje mi krótka lista sprzętu i jeśli mam taką możliwość to jadę do sklepu i sprawdzam jak dany sprzęt wygląda i działa w praktyce (jeśli jest taka możliwość) - często można sobie na to pozwolić np. w Media Expert oraz innych dużych sklepach.
    6) Ostatni krok (jeśli jeszcze nie zdecydowałeś) to ponowne prześledzenie testów lub zasięgnięcie opinii wśród znajomych lub na forum.

Inne porady:

1) Warto pamiętać, że im lepsza jest procedura testowania sprzętu w danym teście porównawczym tym lepsze wnioski są wyciągane w podsumowaniu!
    2) Często możecie natknąć się na opinie użytkowników danych urządzeń w komentarzach pod artykułami - warto sprawdzić.
    3) Często opinie w porównywarkach cenowych lub stronach z samymi opiniami są niemiarodajne - organizowane są konkursy w stylu - kto napisze więcej opinii ten dostanie nagrodę. Wtedy uczestnicy konkursu piszą co popadnie pod różnego rodzaju sprzętem, nawet jeśli nie widzieli go na oczy! Warto zwrócić uwagę na to, że jeśli każdy może dodać opinię o danym produkcie to taka opinia może być nieprawdziwa. Dlatego warto zwracać uwagę tylko na wiarygodne źródła (które także można dodatkowo filtrować) takie jak np. testy sprzętu na wortalach.
    4) Warto zaglądać do odpowiednich działów na forum, np. Polecane zestawy komputerowe, gdzie znajdziecie wiele gotowych porad i zestawów lub łatwo dobierzecie najlepszą kartę graficzną do Waszego zestawu.
    Ostatnio edytowane przez ivanov ; 06-02-2015 o 12:53